Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

bezpośrednio.  Elżbieta II pojawia się na balkonie Pałacu Buckingham, a tłum wiwatował królowej przez 70 lat jej panowania

bezpośrednio. Elżbieta II pojawia się na balkonie Pałacu Buckingham, a tłum wiwatował królowej przez 70 lat jej panowania

Znajdź tutaj wszystkie nasze #JUBILE

13:40 Brytyjskie Stowarzyszenie Piwa i Pubów (BBPA) spodziewa się sprzedać 90 milionów litrów piwa w ciągu czterech dni.

13:38 : Czy jubileusz jest błogosławieństwem finansowym dla Królestwa? Selon Visit Britain, l’agence de promotion du tourisme britannique, l’économie va benéficier d’un coup de pouce de 1,2 milliard de livres (1,4 milliard d’euros) avec 5,3 millions de britanniques qui vont faire most.

13:37 : „Gdzie to się zaczęło, nie mogę wiedzieć”. Piosenka Neila Diamenta słodka Karolina Został wybrany przez słuchaczy BBC2 jako oficjalny hymn na ostatni dzień obchodów Jubileuszu, niedzielę. Od tego czasu Brytyjczycy ćwiczą śpiew. Franceinfo podążyła za niektórymi z nich.

13:41 : Królowa weszła do pałacu. Król ma niedługo wrócić na balkon, aby obejrzeć z lotu ptaka Królewskie Siły Powietrzne, tym razem w towarzystwie członków rodziny królewskiej, którzy sprawują oficjalne funkcje, oraz ich dzieci.

13:27 : Książę Kentu jest kuzynem królowej Elżbiety II. Od śmierci księcia Filipa często towarzyszy królowej w jej podróżach, aby nie była sama.

13:22 : Królowa pojawia się na balkonie z księciem Kentu Edwardem.

13:19 : Nic nie jest pozostawione przypadkowi w tych szeroko nagłośnionych występach: królowa, w centrum, tradycyjnie nosi jasne kolory, mężczyźni z Pierwszego Kręgu pojawiają się w pełnych strojach wojskowych, a kobiety w wyszukanych kapeluszach.

(AFP)

13:16 To królowa Wiktoria zainaugurowała ten sposób witania swoich poddanych z balkonu Pałacu Buckingham w 1851 roku na Wystawie Światowej.

13:11 : dzień dobry @on jest. Rodzina królewska dołącza do Buckingham. Zgodnie z protokołem królowa musi pojawić się na balkonie w ciągu dziesięciu minut.

13:09 : Witaj franceinfo! O której królowa pojawia się na balkonie?

13:06 : Drugi wypadek konia od rana: koń stracił jeźdźca.

13:05 : O 13:00, oto „najlepsze” treści dnia na franceinfo:

• Mówimy ci Siedem dekad panowania królowej Elżbiety II Na siedmiu mapach i wykresach.

Czy monarchia brytyjska pozostanie kimś więcej niż jej królową? Dekodowanie z naszą dziennikarką Elise Lambert.

Czy sytuacje kryzysowe w Twoim oddziale są trudne przed latem? Odpowiedź jest w kartach.

13:01 : Królowa w Pałacu Buckingham! # HM70 # Platynowy Jubileusz https://t.co/goMxLT3zgm

READ  COP 26 w Glasgow otwiera minutę ciszy dla ofiar COVID-19

12:59 : Królowa jest teraz w Pałacu Buckingham. Królewski standard został podniesiony ponad pałac, gdy trwa pokaz „Trooping the Color”.

12:58 : dzień dobry Umieść tweeta Królowa Elżbieta II wstąpiła na tron ​​w wieku 25 lat 6 lutego 1952 roku, kiedy jej ojciec, król Jerzy VI, zmarł na raka płuc. koronowany rok później.

12:58 : dzień dobry. Małe pytanie, które nurtuje mnie od wczoraj: Dlaczego obchodzimy 70. rocznicę panowania Elżbiety II, kiedy została koronowana 2 czerwca 1953 r. (wtedy tylko „za 69 lat”)? Dziękujemy za wszystkie informacje, którymi się z nami dzielisz.

12:55 : „Praca nad dziedzictwem niewolnictwa i nierównościami, które powstają, są bardzo obecne na Karaibach. To umożliwiło tym krajom dochodzenie zadośćuczynienia”.wyjaśnić z franceinfo Isabelle Bodino, wykładowca cywilizacji brytyjskiej w ENS de Lyon.

12:56 : „Najlepszym prezentem, jaki możesz dać Jamajce i który jest naprawdę powodem do świętowania, są przeprosiny”.

Na Jamajce, członka Rzeczypospolitej, Jubileusze żyją beztrosko. zapytany przez Stróż (po angielsku)Ten aktywista uważa, że ​​królowa powinna zamiast tego przeprosić za dawne niewolnictwo monarchii.

12:46 : 👑 „Kiedy rozmawiamy z królową, rozmawiamy z datą.” 🇫🇷🇬🇧 @NicolasSarkozy został odebrany przez #ElizabethII w Windsor w 2008 roku. Były prezydent złożył nam swoje zeznanie. Wywiad z JulienAbabsą, Damienem Turpinem i Antoine Bouletem #PlatinumJubilee https://t.co/CR4OZMbUaO

12:46 : Elżbieta II przyjęła Nicolasa Sarkozy’ego w Windsor w 2008 roku. Były prezydent opowiedział o tym spotkaniu France 2.

12:44 : Widziałeś kiedyś coś tak pięknego jak to ciasto? Wykonane przez naszego uroczego kumpla z kawiarni, Jana. Zrobiłem to w domu (i przywiozłem do autobusu, co naszym zdaniem zasługuje na specjalne wyróżnienie!) na lunch #PlatinumJubilee dla ciężko pracujących zespołów FoH. (1/2) https://t.co/iLjznC4fah

12:43 Platynowy tort jubileuszowy mojej córki. https://t.co/KLnHgnXoUe

12:43 : Zobacz tort, który moja 82-letnia mama ozdobiła #PlatinumJubilee https://t.co/ZFQcRWiBNt

12:43 : Masz zamiar przywieźć z powrotem jakieś jubileuszowe smakołyki? W porze lunchu przedstawiamy kilka specjalnych kreacji „Królowej”.

12:25 : Oszałamiający spektakl barwnej ekipy pod letnim słońcem z obchodami #Platinum Jubilee w pełnym rozkwicie https://t.co/plwsyQqnpX

12:25 : Książę Walii salutuje, gdy Color Squad rozpoczyna obchody #PlatinumJubilee https://t.co/KrrrQFcOXr

READ  bezpośrednio. Wojna na Ukrainie: Władimir Putin mówi, że rosyjska gospodarka „stabilizuje się”

12:25 : Książę Walii, Karol, salutował żołnierzom podczas parady.

12:24 Sinn Fein: Irlandzka Partia Republikańska dziękuje Elżbiecie II za jej rolę w procesie pokojowym w Irlandii Północnej, upamiętniającym platynowy jubileusz królowej. Wiceprezes Sinn Fein Michelle O’Neill potwierdził w liście wysłanym w zeszłym miesiącu „Ważny wkład (królowej) w pokój i pojednanie”.

12:18 : Książę Karol jeździ na koniu o imieniu George, książę William jeździ na derbach, a księżniczka Anna jeździ na Sir Johnie.

12:05 : hymn Niech Bóg chroni królową Dźwięki.

12:05 : A oto pułkownik Royal, książę Walii, pułkownik Gwardii Walijskiej na George’u, książę Cambridge, pułkownik @irish_guards na Derby i Princess Royal, pułkownik Blues and Royals @HCav1660 dosiadający Sir Johna #TroopingtheColour #Platinum Jubilee #HM70 https://t.co/aP2pcB634B

12:00. : Czas ocenić wiadomości.

• W Wielkiej Brytanii rozpoczęły się obchody 70. rocznicy panowania, czyli platynowego jubileuszu Elżbiety II. Podążaj za nami bezpośrednio.

• 99. dzień wojny między Ukrainą a Rosją. Blisko „80% miasta” Z Siewierodoniecka, strategicznego miasta Donbasu, zajętego przez wojska rosyjskie, ogłosił gubernator obwodu ługańskiego Siergiej Gajdaj. Podążaj za nami bezpośrednio.

Aktor Johnny Depp Wyszedł zwycięzca W pozwie wytoczył swojej byłej żonie Amber Heard, chociaż ława przysięgłych uznała, że ​​obie gwiazdy zniesławiały się nawzajem. Jury przyznało aktorowi 15 milionów dolarów odszkodowania, ale także 2 miliony odszkodowania finansowego jego byłej żonie.

• Francja ma znaczenie 33 „potwierdzone” przypadki zakażenia małpią ospąWedług władz sanitarnych.

11:57 : Dzieci księcia Williama i Kate, George, Louis i Charlotte szły powozem zaprzężonym w konie.

11:55 : Premier Boris Johnson jest na widowni.


11:54 : Tuż przed ceremonią posprzątano balkon przed przybyciem rodziny królewskiej.

(AFP)

11:54 : Książę Harry i jego żona Meghan, którzy wycofują się z monarchii, zostali oskarżeni, podobnie jak książę Andrzej napaść seksualna W przypadku Epsteina odmówiono im przyjęcia.

11:53 : W tym roku tylko członkowie rodziny, którzy „pracują” dla monarchii, będą mogli przyjąć tłum z balkonu Pałacu Buckingham, czyli 18 osób.

11:51 : Karol, książę Walii, księżna Anna, Wilhelm, książę Cambridge, Edward, książę Kentu, chodzący konno.

READ  Bezpośrednio - wojna na Ukrainie: Rosja przestała transportować ropę do Polski

11:46 : Camilla, księżna Kornwalii i Kate, księżna Cambridge, wychodzą z dziećmi tego ostatniego.

11:49 : Wyjdą pierwsi członkowie rodziny królewskiej. Zbuntowany koń najwyraźniej nie chciał wstąpić w szeregi.

11:42 : koncerty zostały przygotowane. Muszą przenieść członków rodziny królewskiej.

11:38 : a nauka (po angielsku) Z brytyjskiego think tanku The Future ujawnia, że ​​58% Brytyjczyków popiera monarchię, a 25% popiera republikę po Elżbiecie II. Marża jest niższa wśród ludzi młodych (40% w porównaniu z 37% dla Republiki) i mniejszości etnicznych (37%-33%).

11:36 : „Żyjemy w systemie, w którym niektórzy dziedziczą przywileje i uprawnienia tylko z urodzenia”.James Armstrong potępił zwolennika abolicjonizmu z franceinfo. „Musimy położyć kres temu niedemokratycznemu systemowi i arystokracji, która rodzi tyle nierówności”.

11:38 : W Wielkiej Brytanii jubileusz nie jest świętem dla każdego. W całym kraju kwitły antykrólewskie plakaty wzywające Elżbietę II do zostania ostatnim władcą jej dynastii. Kruche zdrowie 96-letniej królowej i skandale dotykające jej rodzinę budzą republikańskie nadzieje na zmianę reżimu.

obrazek

(Republika)

11:32 rano : Żołnierze wyruszają na paradę wojskową. To Gwardia Grenadierów, jeden z pięciu pułków piechoty Gwardii Królewskiej.

11:24 : Od strony publicznej widzowie również nosili swoje najlepsze kostiumy.

(Ben Stansall/AFP)

(Siba)

11:17 : Do 1986 roku królowa brała udział w zawodach jeżdżąc na bocznym siodle i ubrana w pełną suknię. Specjalnie dla niej wykonana kurtka jest długoterminowo wypożyczana do Muzeum Straży w pobliżu Pałacu Buckingham. https://t.co/0VJZxImwtE

11:17 : Do 1986 roku Elżbieta II uczestniczyła w tym wydarzeniu konno i nosiła pełną kurtkę. Ta wykonana na zamówienie kurtka jest teraz w Muzeum Straży w pobliżu Pałacu Buckingham.

11:14 : #TroopingTheColour, parada wojskowa z okazji oficjalnych urodzin króla sięga roku 1748. To zdjęcie z czerwca 1919 roku przedstawia króla Jerzego V w pierwszej kolorowej trupie wzniesionej po wybuchu I wojny światowej. #Platynowy Jubileusz https://t.co/NWhQUl9hYs

11:17 : Premiera „Trooping the Color” sięga 1748 roku. To obraz króla Jerzego V podczas jego premiery, tuż po I wojnie światowej.