Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Netflix udostępnia swoim subskrybentom kilka gier mobilnych

Amerykański gigant streamingowy Netflix ogłosił we wtorek globalną premierę kilku gier mobilnych dla swoich subskrybentów, ponieważ grupa dąży do dywersyfikacji i wejścia na bardzo lukratywny rynek gier wideo.

Dwa tytuły oferowane przez Netflix pochodzą z uniwersum serialu science-fiction i horroru „Stranger Things”, który był emitowany na platformie („Stranger Things: 1984” i „Stranger Things 3: The Game”).

Pozostałe tytuły („Shooting Hoops”, „Card Blast” i „Teeter Up”) to gry karciane lub gry zręcznościowe.

Te gry są już dostępne od kilku tygodni dla członków Netflix w Polsce, Hiszpanii i we Włoszech.

Subskrybenci na całym świecie, którzy mają tablet lub smartfon z Androidem, mobilny system operacyjny Google, będą teraz mogli pobrać go za darmo ze swoich urządzeń i odtwarzać bez narażania się na reklamy.

Grupa nie ogłosiła, czy planuje wkrótce wydać te gry na urządzenia wyposażone w system iOS opracowany przez Apple.

Wskazał jednak, że wkrótce pojawią się inne tytuły.

Netflix od kilku miesięcy demonstruje swoje ambicje w branży gier wideo, podczas gdy konkurencja w sektorze streamingu nasila się wraz z uruchomieniem konkurencyjnych programów, takich jak HBO Max czy Peacock TV.

W przeciwieństwie do bezpośrednich konkurentów, takich jak Disney+, liderzy grup z Kalifornii regularnie wymieniają YouTube, sieci społecznościowe i gry wideo wśród swoich konkurentów na rynku rozrywki.

We wrześniu firma kupiła swoje pierwsze studio gier wideo, Night School Studio, kalifornijski startup, który stworzył nadprzyrodzony thriller Oxenfree.

Netflix wyznaczył również Mike’a Verdo, byłego absolwenta Electronic Arts i Facebooka, do nadzorowania działań związanych z grami zeszłego lata.

Według danych opublikowanych w kwietniu przez firmę konsultingową Accenture, globalny rynek gier wideo waży ponad 300 miliardów dolarów.

dho / juj / ngu

Netflix

Dialekt

Portal społecznościowy Facebook

sztuka elektroniczna

READ  Twitch Cream zbiera rekordowe 10 milionów euro na walkę z głodem

przeglądarka google

Firma Apple