Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nawet po szczepieniu ryzyko złapania wariantu delta i przeniesienia go jest wysokie!

Szczepionki Covid-19 chronią przed ciężkimi postaciami choroby, ale nie są skuteczne w zapobieganiu zakażeniom i przenoszeniu, ponieważ wariant delta stanowi większość. W anglojęzycznym badaniu przyjrzano się zanieczyszczeniom i dynamice zanieczyszczeń w domu, gdzie koronawirus łatwo się przenosi.

Będziesz również zainteresowany


[EN VIDÉO] 5 pytań o zmienną delta
Wariant delta lub wariant B.1.617.2, dawniej nazywany wariantem indyjskim, budzi niepokój organów ds. zdrowia. Od czego to się różni? Czy powinniśmy się martwić?

To w domu, gdzie spadają gesty bariery i maski, SARS-CoV-2 Łatwo się rozprowadza. Szczepionka Jest to skuteczna forteca zmniejszająca ryzyko skażenia, ale nie jest niezawodna, zwłaszcza w przypadku wariantu delta. nauka języka angielskiegoprowadzone wImperial College Z Londynu wywnioskował, że pełny harmonogram szczepień zapewnia bardzo częściową – ale wciąż większą ochronę niż w przypadku braku szczepienia – przed wariantem delta w kontekście miejscowej transmisji.

« Nasze wyniki pokazują, że samo szczepienie nie jest wystarczające, aby zapobiec zarażeniu się wariantem delta i jego rozprzestrzenianiu się poza domami. Być może tak jest w przypadku innych zamkniętych przestrzeni, w których ludzie spędzają w pobliżu dużo czasu. Będzie się to działo coraz częściej w miarę zbliżania się zimy „,” Wyjaśnia Ajit Lalvani, profesor at Narodowy Instytut Serca i Płuc Dla mnieImperial College Londyn, który współprowadził to badanie.

Transmisja jest nadal możliwa pomimo szczepień

Od września 2020 r. do września 2021 r. naukowcy śledzili 621 uczestników zidentyfikowanych przez śledzenie kontaktów Założona w Wielkiej Brytanii. Uczestnicy tego badania, którzy są generalnie młodzi i zdrowi, zgłaszali łagodne lub bezobjawowe postacie choroby. COVID-19. Wśród nich 163 testy dały wynik pozytywny na SARS-CoV-2: 71 dla wariantu Delta, 42 dla wariantu Alpha i 50 dla oryginalnego wariantu. Z 71 pacjentów zmienna delta23 nie było zaszczepionych, 10 było zaszczepionych częściowo, a 54 było zaszczepionych w pełni. To 71 osób przypadek indeksu, czyli jest uważany za punkt początkowy łańcucha zanieczyszczeń. Naukowcy regularnie monitorowali i testowali osoby, które miały kontakt z chorymi przypadkami w swoich domach; To są stany kontaktowe. W sumie 71 przypadków wirusa dotyczyło 205 przypadków kontaktowych, z czego 53 zostały zakażone koronawirusem.

READ  Boeing opóźnia bezzałogowy lot testowy na Międzynarodową Stację Kosmiczną

Spośród 205 przypadków kontaktu, 126 miało pełny harmonogram szczepień, 39 było częściowo zaszczepionych, a 40 było nieszczepionych. Następnie naukowcy przedstawili stan szczepienia przypadków kontaktowych, w których wynik testu na wariant delta był pozytywny: 25% z nich było w pełni zaszczepionych, a 38% nie było zaszczepionych. Chociaż szczepienie zmniejsza ryzyko rozwoju wariantu delta, prawdopodobieństwo infekcji pozostaje wysokie. Korzystając z tych danych, naukowcy zImperial College Z Londynu tak dużo Szczepionki 34% skuteczne w zapobieganiu zakażeniom wariantem delta.

szczytowy cykl wirusowy

Oprócz monitorowania skażenie W domach naukowcy monitorowali również miano wirusa u 133 pacjentów, którzy zostali zaszczepieni lub nie. Każdego dnia ilość koronawirusa w ich organizmie była szacowana przez PCR. Naukowcy zaobserwowali, że szczyt wirusa, czyli czas, w którym liczba wirusów jest największa, jest taki sam u osób zaszczepionych i nieszczepionych. Brytyjscy naukowcy uważają, że ze względu na tak bardzo intensywny szczyt, wariant delta jest w stanie łatwo przenosić się nawet u osób zaszczepionych. Natomiast u osób zaszczepionych miano wirusa spada szybciej.

Praca naukowców zImperial College Z Londynu potwierdza ważny fakt: same szczepienia, szczególnie przeciwko odmianie delta i na początku pora roku Zimno nie wystarczy, aby zatrzymać transmisję SARS-CoV-2. Nadawanie w ciasnych przestrzeniach, dystans społeczny, maski czy mycie rąk to reakcje, które przerywają łańcuchy przekazu. Ponadto szczepionki pozostają niezwykle skuteczne w spełnianiu swojej podstawowej funkcji: Zapobieganie ciężkim formom i powrót do zdrowia.

kochasz Artykuły i praca popularnonaukowa Kim są nasi dziennikarze? Wesprzyj nas już dziś, dołączając do naszych subskrypcji Patreon!

Dostępne są dwa formaty subskrypcji z następującymi korzyściami:

  • « Futura nie zawiera reklam »: Skorzystaj z gwarantowanego dostępu bez reklam na całej stronie za 3,29 € miesięcznie (+ VAT).
  • « Udział w życiu Futura »: Oprócz dostępu bez reklam, weź udział w naszym niezależnym życiu medialnym (głosy, nowe treści, ankiety itp.) za 6,29 € miesięcznie (+ VAT).

Zainteresowany tym, co właśnie przeczytałeś?

READ  Co by było, gdyby Covid-19 uwrażliwił włosy na farbowanie?