Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Thomas Pesquet rozmawia z Emmanuelem Macronem z kosmosu

Wraz z powrotem Thomasa Pesqueta po 6 miesiącach w kosmosie, Emmanuel Macron rozmawiał z astronautą o globalnym ociepleniu i przyszłości podboju kosmosu.

Witaj Elysee, oto Międzynarodowa Stacja Kosmiczna. Kilka dni przed powrotem na Ziemię astronauta Thomas Bisquet rozmawiał bezpośrednio z Emmanuelem Macronem przez łącze wideo. Głowa państwa po raz pierwszy spotkała się ze światem w 2017 roku, po czym wróciła z pierwszej misji w kosmosie.

Korzystanie z przestrzeni kosmicznej do ostrzegania przed globalnym ociepleniem

W trakcie COP26 francuski astronauta powiedział francuskiemu prezydentowi o swoim zaniepokojeniu oczywistymi konsekwencjami zmian klimatycznych.

Widzimy stąd kruchość Ziemi, kiedy widzimy, jak jesteśmy odosobnioną oazą. Widzimy zanieczyszczenie, widzieliśmy, jak całe regiony płoną z kosmosu, widzieliśmy, jak Grecja i Kalifornia płoną 400 kilometrów dalej. widać przyspieszenie zjawisk meteorologicznych” – powiedział Thomas Pesquet.

Podczas gdy niektórzy kwestionują środowiskowe koszty podboju kosmosu i to, podczas gdy liczba turystów kosmicznych powinna wzrosnąć, Thomas Pesquet podkreśla korzyści społeczne.

„Wykorzystujemy te misje, aby poprawić życie naszych obywateli, przywracając dane na temat zdrowia i materiałów… Minęło 21 lat, odkąd byliśmy w kosmosie i rozwijamy naukę” – ocenił międzynarodowy czarter stacji kosmicznej.

Półtora miliarda w programie kosmicznym

Uważa, że ​​ta obserwacja powinna skłonić do przyspieszenia eksploracji kosmosu.

„Aby zmienić świat, musimy zmienić ludzi i sprawić, by marzyli o tych misjach kosmicznych. Mamy wiele do wniesienia, aby połączyć ludzi z planetą. Musimy mieć wielkie ambicje, to znaczy na poziomie przeszłości i teraźniejszości Francji w kosmos”, powiedział inżynier.

Wiadomość 5 z 5 otrzymała Emmanuel Macron. „Do 2030 r. do programu kosmicznego trzeba będzie dodać półtora miliarda euro” – powiedział prezydent.

I nie bez powodu. Francja zamierza uczestniczyć w budowie przyszłej amerykańskiej stacji wokół Księżyca do 2025 roku. Thomas Pesquet, który nie powinien wracać na Międzynarodową Stację Kosmiczną, ma nadzieję dołączyć do jednej z przyszłych załóg.

READ  Co wiemy o najnowszym typie Omicron, zwanym Arcturus?