Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Naukowcy twierdzą, że Ziemia może wkrótce mieć pierścienie z powodu zanieczyszczenia

ten tr Wkrótce może mieć własne pierścienie na obrazie planety
Saturn. W każdym razie to właśnie przewidział Jake Abbott, profesor inżynierii mechanicznej na Uniwersytecie Utah (
Zjednoczone państwo), w niedawnym wywiadzie z Trybuna Słonego Jeziora. Powód ? Według doniesień, wiele śmieci kosmicznych zostało pozostawionych na orbicie wokół Ziemi podczas różnych transportów obiektów w kosmos, organizowanych od czasu wystrzelenia rosyjskiego satelity Sputnik 1 w 1957 roku. łupek Zgodnie z informacjami otrzymanymi od futurystyczny.

„Ziemia za chwilę będzie miała własne pierścienie. Będą tylko zrobione ze złomu” – podsumowuje profesor. Obecnie, według Europejskiej Agencji Kosmicznej, w naszym polu grawitacyjnym krąży już 170 milionów kosmicznych śmieci większych niż jeden milimetr, w tym 670 000 mniej niż trzy centymetry. Liczba, która powinna tylko wzrosnąć ze względu na szerokie wykorzystanie orbity Ziemi przez różne firmy, takie jak SpaceX.

Pierścienie Saturna są skazane na zniknięcie

Oprócz efektu „pętli”, ta duża ilość marnotrawstwa przestrzeni zwiększa również ryzyko kolizji. W artykule opublikowanym 20 października w charakter temperamentuW rzeczywistości Jake Abbott i jego zespół zaproponowali rozwiązanie tego problemu: ramię robota przymocowane do końca za pomocą okrągłego magnesu. Rolą tego urządzenia będzie tworzenie wirów prądów elektrycznych, które będą w stanie kontrolować gruz, w szczególności zmniejszając jego prędkość.

Wręcz przeciwnie, pierwsze dwa pierścienie Saturna, które składają się z grup lodowych ciał o różnych rozmiarach, Może zniknąć w ciągu 100 milionów lat. Według NASA pierścienie te są już zagrożone bliskością pól grawitacyjnych i magnetycznych planety.

READ  Wirus Marburg: 5 minut, aby zrozumieć obawy dotyczące tego kuzyna Eboli odkrytego w Gwinei