Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Naukowcy odkryli bardzo wysokie dawki mikroplastiku w stolcu dzieci

Nowe badanie naukowe właśnie ujawniło, że kupa Dzieci Zawiera dziesięć razy więcej
Plastikowy dorosłych. Jest to wynik, który niepokoi naukowców ze względu na rozwój dzieci.

Te ostatnie mogą już mieć wpływ zaburzenia endokrynologiczneW raportach z tworzyw sztucznych znajdują się substancje chemiczne, które zmieniają układ hormonalny przewodowy, przekazywane przez łupek. Dla dobrego rozwoju organizm dziecka potrzebuje układu hormonalnego, wyjaśnia Kurunchalam Kanan, amerykański badacz zdrowia środowiskowego i współautor badania.

Dziesięć razy więcej plastikowych poziomów

Mikroplastiki mogą być wchłaniane przez jelita, a także składniki odżywcze z pożywienia. Nazywa się to tranzytem jelitowym. Przechodząc przez ścianę jelita, cząsteczki mogą osadzać się w innych narządach, takich jak mózg.

Jednak to odkrycie nie jest zaskakujące. W rzeczywistości dzieci są otoczone plastikiem: w butelkach, zabawkach, naczyniach, pieluchach, zabawkach itp. Naukowcy poszukiwali w szczególności obecności politereftalanu etylenu (PET) i poliwęglanu. Sześć siodeł dzieci Badano trzy noworodki i dziesięć rocznych dorosłych.

Jeśli poziomy poliwęglanów są równe, poziomy PET są dziesięciokrotnie wyższe u młodych dorosłych. U noworodków ilości są mniej ważne, ale według badań rodzą się z plastikiem, który jest już w ciele. Kolejny krok dla naukowców: zmierz wpływ tych maleńkich cząsteczek na organizm niemowlęcia, aby ocenić ryzyko dla jego zdrowia.

READ  Dla supermocarstw przestrzeń jest miejscem walki o władzęصراع