Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Naukowcy NASA odkryli dziesiątki podziemnych jezior na Marsie

Naukowcy z amerykańskiej agencji kosmicznej ogłosić posiada Odkryj nowe podziemne jeziora na Antarktydzie Planeta Mars. Te jeziora, które mogą być zamrożone, mają ogromne znaczenie dla zrozumienia Czerwonej Planety. Według naukowców z NASAA Opowiadają klimatyczną historię Mars.

NASA twierdzi, że na Antarktydzie są dziesiątki podziemnych jezior

Uwaga amerykańscy naukowcy Uwarstwione osady na południowym biegunie Marsa. Według nich może to być kilkanaście podziemnych jezior. Niektóre na pewno zostaną zamrożone, ale prawdopodobnie nie wszystkie. Zespół pracujący nad tym projektem badawczym zmierzył wielkość obserwowanego osadu. zawierają Naprzemienne warstwy kurzu, lodu wodnego i zamrożonego dwutlenku węgla Nie mówi nam nic więcej i nic mniej niż historię Marsa. Być może nachylenie planety sprzyjało zamarzaniu podziemnych jezior.

W rzeczywistości, gdy nachylenie planety było nieco inne, warunki zimowe były Utworzyły zamarznięte warstwy, które dziś badają naukowcy Korzystanie z radarowej powierzchni uderzeniowej. Jeffrey Plaut, naukowiec z NASA Jet Propulsion Laboratory, wyjaśnił w komunikacie prasowym, że: „W tej chwili nie możemy stwierdzić, czy woda jest płynna czy zamarznięta, ale nasze ostatnie obserwacje pokazują, że te warstwy wydają się być bardziej rozpowszechnione, niż sądziliśmy. Albo woda w stanie ciekłym jest powszechna pod biegunem południowym Marsa, albo te znaki wskazują na coś innego”..

Czy to woda płynna czy woda lodowa?

Dzięki radarowi MARSIS, który został zaprojektowany i zbudowany przez Europejską Agencję Kosmiczną (ESA), naukowcy mogą wyciągnąć takie wnioski. Ta technologia jest w stanie odbijać się w różny sposób w zależności od materiału, który został uderzony i Woda silnie odbija fale radarowe. Jedno jest pewne, w tym konkretnym miejscu koniecznie jest woda w stanie ciekłym lub woda lodowa. Tak Obecność lodu wodnego na Marsie jest pewnaNie wiemy dokładnie, ile wody jest na Czerwonej Planecie.

READ  Jak czyścić odpady na orbicie?

Jeffrey Plott i jego współautorka Aditya Kholer mogli odkryć dziesiątki podziemnych jezior na Marsie, mniej niż milę pod powierzchnią planety. Jak na przykład Jeziora odkryte na obszarach polodowcowych (-65°C), naukowcy wolą być ostrożni, mówiąc, że prawdopodobnie jest to woda lodowa. Aby istniała woda w stanie ciekłym, ląd Marsa musi istnieć Wulkan w tej dokładnej lokalizacji. Jak dotąd nie ma solidnych dowodów na to, że południowy biegun Marsa jest wulkaniczny.