Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pandemia Covid-19 może doprowadzić do wybuchów chorób przewlekłych

Napisane przez Pascala Santi i Sandrine Cabot

Opublikowano dzisiaj o 13:00, zaktualizowano o 13:28.

Z biegiem miesięcy szkody uboczne wywołane pandemią COVID-19 kumulowały się u pacjentów z innymi chorobami, co jest ceną kolosalnego zakłócenia opieki. Ale czy przedłużone zakłócenie naszego stylu życia – z większą ilością czasu spędzanego na siedzeniu, mniejszą aktywnością fizyczną i nadwagą – może prowadzić do wybuchów chorób przewlekłych, takich jak cukrzyca lub wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie)?

“Jeśli nie będziemy aktywnie działać, ryzykujemy wywołanie kolejnej pandemii złego stanu zdrowia. W wyniku braku aktywności” Od listopada 2020Dyrektor WHO ds. Promocji Zdrowia dr Rüdiger Kretsch. Solidne dane wciąż nie są dostępne, ale kilka wskazówek wskazuje na możliwą tykającą bombę zegarową.


Trwa wprowadzanie terapii sercowo-naczyniowych i przeciwcukrzycowych, czyli recept odpowiednich dla nowych pacjentów. ‘znaczny wzrost’ Od początku 2021 Najnowszy raport Epi-Phare, grupa naukowa utworzona przez Ubezpieczenie Zdrowotne i Narodową Agencję Bezpieczeństwa Leków (ANSM). Wzrost wynosi 14,7% dla leków przeciwnadciśnieniowych, 11% dla leków przeciwcukrzycowych i 24% dla statyn – które leczą nadmiar cholesterolu – w porównaniu z oczekiwanymi wynikami. Kryteria te są obliczane na podstawie danych dotyczących konsumpcji za lata 2018 i 2019 z uwzględnieniem oczekiwanego trendu liczby nowych pacjentów.

Nigdy więcej siedzącego trybu życia i podjadania

Nigdy wcześniej nie widzieliśmy tak dramatycznego wzrostu cukrzycy inDr Alan Weil, zastępca dyrektora Epi-Phare, zmartwiony. Mniej rozpoczęło się leczenie na początku pierwszego porodu, a następnie nadrabiało zaległości pod koniec 2020 r., ale dzisiaj nie jesteśmy już w fazie nadrabiania zaległości. ” Do dr. Jean-Francois Thibaut, wiceprezesa Unii Diabetyków, „Niektóre osoby z cukrzycą we wczesnym stadium mogły przegapić leczenie wstępne, podczas którego lekarz zaleca ostrożność podczas aktywności fizycznej i monitorowanie diety”..

Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także Uwięzienie znacznie obniżyło zdolności fizyczne i intelektualne dzieci

Oprócz leczenia przeciwcukrzycowego wyjaśnia to niedawny wzrost liczby nowych recept “Skutki siedzącego trybu życia, zmniejszonej podstawowej aktywności fizycznej, czasu wolnego i zmiany diety z większą ilością przekąsek. Wiemy jednak, że aktywność fizyczna jest bardzo skuteczna we wszystkich chorobach układu krążenia i cukrzycy. Jest to sygnał ostrzegawczy” Alan Weil nalega.

READ  Nadzieja na nowe terapie po szczepionkach Covid - wydanie

Masz 70,1% tego artykułu do przeczytania. Reszta przeznaczona jest tylko dla subskrybentów.