Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

NASA ogłosiła, że ​​meteoryt ważący kilkaset ton rozbił się na powierzchni Marsa

NASA ogłosiła, że ​​meteoryt ważący kilkaset ton rozbił się na powierzchni Marsa

Na długo oczekiwanej konferencji prasowej w czwartek wieczorem amerykańska agencja kosmiczna ujawniła również odkrycie pocisków z lodem wodnym.

Artykuł autorstwa

opublikowany

Modernizacja

czas czytania : 2 minuty.

Był wielkości ciężarówki. Meteoryt 200 ton Rozbił się na Marsie, NASA ogłosiła w czwartek, 27 października, Na długo oczekiwanej konferencji prasowej Przesyłaj bezpośrednio na YouTube. W szczególnościSejsmometr misji InSight wykrył dwa główne uderzenia w Czerwoną Planetę. Pochodzą z 24 grudnia 2021 r. Dwie największe erupcje spowodowały powstanie krateru o średnicy 150 metrów i głębokości 21 metrów. Część wraku przeleciała do 37 kilometrów.”Raporty amerykańskiej agencji kosmicznej W swoim komunikacie prasowym (Link w języku angielskim).

nie tylko to Po raz pierwszy tak duże uderzenie zaobserwowano na Czerwonej Planecie, ale przede wszystkim Takie zderzenia nie miały miejsca na Ziemi od wieków.A zapamiętać Nauka i przyszłość. to jest „Wielkie odkrycie” on jest „Na podstawie obserwacji wykonanych przez lądownik InSight na Marsie” A wraz z misją Mars Reconnaissance Orbiter, donoszą naukowcy. „To bezprecedensowe znaleźć nowy efekt na taką skalępowiedziała Ingrid Dubar z Brown University, która kieruje grupą roboczą InSight Impact Science. To ekscytujący okres w historii geologicznej i musimy go obserwować”.

Amerykańska agencja kosmiczna wypuszczona na jego stronie Kilka efektów fotograficznych. Emituje również dźwięk odpowiadający fali uderzeniowej. Słuchać:

To nie wszystko: „Zaobserwowano duże bryły lodu rozrzucone przez uderzeniePostępy NASA. Podziemny lód będzie ważnym zasobem dla astronautów Kto może go używać do różnych celów, w tym wody pitnej, rolnictwa i paliwa rakietowego”.

skontaktował się franceinfo, Olivier Sangui, specjalista ds. wiadomości kosmicznych w Cité de l’Espace w Tuluzie, potwierdza zainteresowanie tym odkryciem: „Posiadanie lodu wodnego w tej marsjańskiej glebie oznacza, że ​​woda jest na powierzchni Marsa i ma to ogromne znaczenie dla NASA w przyszłych misjach załogowych, więc termin nie został jeszcze ustalony. Lód wodny jest ważny jako zasób, ponieważ wiemy nie możemy zabrać wszystkiego na misje na Marsa, więc musimy eksploatować lokalne zasoby”.