Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Najlepszy techniczny zakup w moim życiu

Kupiłem Nvidia Shield w 2015 roku i każdego dnia okazuje się, że jest to najlepszy zakup technologiczny, jakiego kiedykolwiek dokonałem.

List miłosny do Nvidia Shield: Najlepszy zakup technologiczny w moim życiu

Szybki rzut oka na wiadomość e-mail z potwierdzeniem zamówienia pozwala mi to potwierdzić: 27 listopada 2015 roku kupiłem telewizor Nvidia Shield. Był to wtedy najnowszy produkt z rodziny Shield firmy Nvidia, ilustrowany raczej dobrymi, tanimi tabletami, a Dziwna koncepcja sterowania z zewnętrznym ekranem. Tym razem mieliśmy prawo do pudełka pod Android TV, z mocą układu Nvidia Tegra X1, który zmieni wiele rzeczy.

Biorąc pod uwagę moje różne zakupy technologiczne w ciągu ostatnich kilku lat, czy to smartfony, tablety, monitory, czy nawet konsole, Nvidia Shield jest zdecydowanie najlepszym zakupem, jakiego dokonałem. To produkt, którego nadal używam codziennie, ponad sześć lat po jego zakupie.

Być może zastanawiasz się, jaki jest cel korzystania z Nvidia Shield i dlaczego nie byłoby lepiej korzystać z odtwarzacza lub wbudowanego systemu telewizyjnego. Zanim to nastąpi, wyjaśnijmy nierozsądną długowieczność.

Niewiarygodna długowieczność

To prawie smutne, ale w świecie, w którym smartfony nie mają już prawa do poważnych aktualizacji po dwóch lub trzech latach, zwłaszcza na Androidzie, Nvidia wydaje się być doskonałym uczniem z ciągłym monitorowaniem. w tym tygodniu, Marka zapowiedziała 27. aktualizację Dla Nvidia Shield, która przechodzi przez pudełko pod Androidem 11. Kiedy Nvidia wypuściła swoje pudełko w 2015 roku, działała na nim Android 5.0 Lollipop.

To długie życie można wyjaśnić na kilka sposobów. Po pierwsze, jest układ Nvidia Tegra X1. Pod względem wydajności jest to bardzo nowoczesny i potężny układ na swoje czasy i jako taki może się bardzo powoli starzeć. Co najważniejsze, ponieważ jest to projekt wewnętrzny, Nvidia może swobodnie rozwijać rozwój sterowników potrzebnych, aby nadążyć. Inaczej jest w przypadku innych producentów pudełek, którzy koniecznie polegają na dobrej woli Qualcomma czy MediaTeka.

READ  Posłuchaj twórczości latającej po niebie Marsa!

Układ Tegra X1 jest nie tylko potężny, ale także nowoczesny. Rozumiemy przez to, że pozwala Nvidia Shield na zarządzanie telewizorami 4K i HDR od samego początku, a port HDMI 2.0 zaczyna wyglądać staro.

Off-roadowe pudełko multimedialne i pudełko do gier

Fajnie jest mieć urządzenie, które nie wygasa kilka miesięcy po zakupie, ale najwyraźniej nie jest to jedyny powód, dla którego kocham Shield. Sam produkt jest doskonały. Oprócz jakości wykonania jest to potężne i funkcjonalne urządzenie ze szczególnie elastycznym interfejsem.

Nvidia Shield to przede wszystkim multimedialny box pod Android TV. Jego siłą jest możliwość odtwarzania dowolnego formatu wideo: H.264/AVC, H.265/HEVC, VC-1, WMV9, VP8, VP9, ​​MPEG-2, MPEG-4, w skrócie wszystkie powszechnie używane formaty dla plików wideo. Jeśli chodzi o dźwięk, tak samo jest z bezproblemowym odtwarzaniem formatów AAC, FLAC, MP3, Dolby Digital (AC3), Dolby TrueHD, DTS, DTS-HD i DTS HD Master Audio. Połączony z serwerem Plex, będzie można łatwo odczytać całą zawartość poza SVoD. Oczywiście dostępne są również usługi wideo na żądanie, Netflix, Disney+ i inne Apple TV lub Salto Natywna dla aplikacji, która jest regularnie aktualizowana w Sklepie Play.

Mamy więc pełne wrażenia multimedialne od momentu premiery urządzenia.

Shield TV był wtedy porównywany do Xbox 360

Shield TV był wtedy porównywany do Xbox 360

Nvidia Shield to także prawdziwa konsola do gier.Tak Nvidia pierwotnie sprzedawała urządzenie, które również było dostarczane z bezprzewodowym kontrolerem, a nie pilotem. W swoim apelu producent zwrócił uwagę na lokalne gry dostępne na jego platformie, takie jak Wiedźmin 3, ale trzeba przyznać, że nie były one zbyt przekonujące do klasycznej konsoli, pomimo niższej ceny Shielda. To, co jest najbardziej przekonujące, to przede wszystkim gama emulatorów dostępnych na Shieldzie, w których zamierzamy wykorzystać moc chipa do uruchamiania wielu starych gier. Jest nieco podobny do tego, co oferuje Raspberry Pi, z mniejszym bałaganem i większą mocą.

READ  Jak zagrać w wersję beta Vanguard Call of Duty? - Przerwij Flip

Alternatywnie Nvidia Shield oferuje gry strumieniowe. Albo za pomocą funkcji Nvidia GameStream, dzięki której gra zostanie uruchomiona na twoim twardym komputerze lokalnie, jeśli masz komputer z kartą graficzną GeForce, albo dzięki popularnym grom w chmurze. Oczywiście najlepszą usługą do tego jest GeForce Now, Ostatnio zasilane przez RTX 3080. Nie mogę się doczekać, aż oficjalnie wyląduje Xbox Cloud Gaming Microsoftu Metoda, która faktycznie zapewnia dostęp do usługi.

Najlepsze z obu światów

Nvidia Shield od swojej premiery do dziś była dla mnie idealnym urządzeniem łączącym dwie rzeczy. Jak wyjaśniłem, Nvidia Shield to przede wszystkim doskonałe pudełko multimedialne o możliwościach znacznie wykraczających poza to, co oferują konsole do gier, takie jak Xbox czy PlayStation. To także pudełko, które umożliwia granie w gry wideo lokalnie lub podczas przesyłania strumieniowego, czego nie zapewniają klasyczne pudełka lub wbudowane systemy telewizyjne.

Nvidia Shield to pudełko, za które w 2015 roku zapłaciłem 159 euro, a producent do dziś śledzi go i nadal pełni swoją misję. Jak nie jesteś zadowolony?

Jeśli kiedykolwiek przyglądałeś się szczegółowym specyfikacjom technicznym telewizora i nie byłeś specjalistą, musiałeś mieć pewne trudności ze zrozumieniem terminów technologicznych używanych przez producentów. Oto kilka…
Czytaj więcej


Do śledzenia nas zapraszamy do Pobierz naszą aplikację na Androida i iOS. Możesz czytać nasze artykuły i pliki oraz oglądać najnowsze filmy na YouTube.