Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Bezprzewodowy głośnik, który pozostaje niezauważony

Bowers & Wilkins, popularna marka audio, zwykle wyróżnia się ogromnymi przewodowymi głośnikami o niesamowitym dźwięku. Angielska firma powraca ze swoim popularnym modelem bezprzewodowym Zeppelin. Wychodząc ze stacji dokującej iPoda, charakterystyczny głośnik czarno-biały podnosi się z popiołów, aby jako bonus oferować kompatybilność z Bluetooth, Wi-Fi, AirPlay i Spotify Connect. Czy projekt jest wart muzycznej świecy?

Źródło: FRANDROID - Anthony Zwycięzca

Źródło: FRANDROID – Anthony Zwycięzca

Bowers & Wilkins słynie z wysokiej jakości, ponadwymiarowych słuchawek przewodowych, jak myślisz o skromniejszych wnętrzach. Pod koniec 2020 roku firma zaprezentowała nową wersję wzmacniacza Zeppelin, samodzielnego modelu do Wi-Fi i Bluetooth, który wyróżnia się w katalogu angielskiej marki. Ale biorąc pod uwagę główne parametry: oryginalny (ogromny) design i doskonałą jakość dźwięku.

karta techniczna

Ten artykuł został przygotowany z produktu dostarczonego przez markę.

Wygląd jak żaden inny

W porównaniu do pierwszego wprowadzonego w 2007 roku, nowy Zeppelin porzucił stację dokującą do iPoda, która następnie go ozdobiła, aby postawić na prawdziwą łączność bezprzewodową i większą wszechstronność, aby być bardziej w zgodzie z erą technologii. Bowers & Wilkins Connected Głośnik bezprecedensowy w Bardzo premium gama angielskiej marki audio. Jego umiejętnościami, ale też możliwościami.

Źródło: FRANDROID - Anthony Zwycięzca

Źródło: FRANDROID – Anthony Zwycięzca

Przynajmniej możemy powiedzieć, że Zeppelin wyróżnia się na tle twoich zwykłych słuchawek. Dzięki ultracienkiej konstrukcji w stylu zeppelina jest dość nieporęczna (65 cm długości x 21 cm wysokości x 19,4 cm głębokości) i szczególnie pasowałaby do mebla typu konsola. Jego konstrukcja sprawia, że ​​lepiej jest umieścić go jako element dekoracyjny niż schować w półce (albo za duży i szeroki, by nie zasłaniać dźwięku na całej szerokości!).

Uważaj, jest dość ciężki (6,5 kg). Ale nigdy nie baliśmy się, że się przewróci. Jego ciężar jest bardzo dobrze rozłożony.

Pokryta jest czarną tkaniną o strukturze plastra miodu, która z przodu jest zwieńczona metalową płytką z nazwą marki. Głośnik stoi na aluminiowej podstawie, poniżej której odbija się światło. Niekoniecznie jest to niezbędne, ale to najładniejszy efekt wizualny i dodaje całości dodatkowej elegancji pod względem wykończenia. Dodatkowo można ustawić nastrojowe oświetlenie, aby wybrać efekt świetlny na stoisku. Ogólny wygląd jest bardzo elegancki i od razu rozumiemy, że mamy do czynienia z produktem z wyższej półki.

Gdy pogoda staje się cichsza, Zeppelin rysuje swoje integralne światło

Gdy pogoda robi się cichsza, Zeppelin maluje swoje integralne światło // Źródło: FRANDROID – Melinda DAVAN-SOULAS

Z tyłu znajdują się przyciski do sterowania muzyką. Jest ich pięć: do zwiększania i zmniejszania głośności, odtwarzania/wstrzymywania, parowania w Bluetooth lub wyciszania mikrofonu asystenta głosowego.

Źródło: FRANDROID - Anthony Zwycięzca

Źródło: FRANDROID – Anthony Zwycięzca

Na poziomie złącz poniżej znajduje się port do zasilania, gniazdo USB-C (ewentualnie do podłączenia kabli z przejściówką, której nie ma w zestawie) oraz przycisk resetowania głośnika. Ale tutaj nie masz możliwości podłączenia urządzenia przewodem (bez gniazda lub innego), nawet głośnika przez Ethernet.

Źródło: FRANDROID - Anthony Zwycięzca

Źródło: FRANDROID – Anthony Zwycięzca

Dźwięk: Bluetooth, Wi-Fi i AirPlay 2 w soutien

Zeppelin to kompletny system stereo, w przeciwieństwie do zwykłej marki, która zwykle oferuje głośniki, które można dodać do urządzenia audio. Głośnik niskotonowy jest wyposażony w podwójne kopułki wysokotonowe (25 mm) połączone z 90-milimetrowymi przetwornikami średniotonowymi ze stałym zawieszeniem (jak w markowych głośnikach niskotonowych), a także subwoofer. Znajdujemy się tam z głośnikami umieszczonymi po lewej i prawej stronie subwoofera. Jak zawsze w przypadku Bower & Wilkins, są one umieszczone w solidnej obudowie, aby zapewnić najlepszą możliwą jakość dźwięku i najdokładniejszą możliwą jakość rozpraszania dźwięku.

Obsługa głośnika Adaptacyjny Bluetooth aptX i AirPlay 2 (WiFi). Obsługuje również kodeki AAC i SBC.

Prezentowany dźwięk jest bardzo głęboki i rozchodzi się szeroko po pomieszczeniu bez konieczności zwiększania głośności. Tutaj poznajemy wyważone brzmienie brytyjskiej marki, tym razem w mniejszym niż zwykle rozmiarze. Jeśli lubisz dobrze zaznaczony bas, niekoniecznie zostaniesz przedstawiony, ale ogólnie bas, średnica i góra są dość szczegółowe i wzmocnione. Słuchać muzyki klasycznej, na żywo, akustycznej, jazzowej, a nawet rockowej jest bezbłędne.

Instalacja i użytkowanie

Prosta konfiguracja

Uniwersalny głośnik Zeppelin jest bardzo łatwy w konfiguracji i konfiguracji. Możesz połączyć i sparować go przez Bluetooth ze swoim urządzeniem i gotowe. Możesz także zrobić wszystko bezpośrednio z aplikacji Bowers & Wilkins Music, aby cieszyć się większą liczbą ustawień i zdalnie zarządzać swoim głośnikiem. Jest bardzo szybki pod względem konfiguracji, bez dodatków i ustawień.

W przeciwieństwie do zwykłych głośników Bowers & Wilkins, Zeppelin nie może być podłączony do innego systemu audio. Może być używany bezprzewodowo do strumieniowego przesyłania treści ze smartfona, tabletu, komputera lub innego urządzenia Bluetooth. Możesz spróbować utworzyć wiele pokoi, jeśli masz iPhone’a z AirPlay 2, a następnie możesz połączyć go z innymi urządzeniami. Ale to jest to. Jest zaprojektowany jako wzmacniacz do pojedynczego pomieszczenia. Nawet na jedno urządzenie. Potrafi zapamiętać wiele rzeczy, ale łączą się one tylko jedna po drugiej.

Źródło: FRANDROID - Anthony Zwycięzca

Źródło: FRANDROID – Anthony Zwycięzca

Świetnie nadaje się do muzyki, ale czasami podczas oglądania Netflixa napotykaliśmy niewielkie opóźnienia między obrazem a dźwiękiem.

prosta aplikacja

Możesz również skorzystać z kompatybilnego Spotify Connect, jeśli subskrybujesz ofertę premium. W aplikacji Bowers & Wilkins możesz inaczej odtwarzać i otwierać listy odtwarzania Usługi strumieniowego przesyłania muzyki, radia i podcasty (Qobuz, Deezer, Tidal, Soundcloud, TuneIn, NTS, Last.fm). Lista nie jest jeszcze zbyt duża, ale ma się powiększać.

Jeśli używasz aplikacji do strumieniowego przesyłania muzyki, możesz także oznaczyć swoje ulubione utwory, dotykając serca. Umożliwi to aplikacji tworzenie rekomendacji dotyczących list odtwarzania i utworów do słuchania poprzez poznanie Twoich upodobań muzycznych.

Alexa na żądanie

Bowers & Wilkins dalej rozwija wzmacniacz „Inteligentny” od jego szejka Do tego jest również mile widziany Amazonka Alexa Do sterowania głosem. Jest bardzo wydajny i responsywny. Alexa była nawet w stanie wykryć nasz głos z daleka, bez potrzeby absolutnej ciszy.

Ale to nie wszystko: głośnik ma cewkę Cyfrowy umysł Co pozwoli na częstą aktualizację, zwłaszcza w celu umożliwienia prawdziwego multi-room, z głośnikami Zeppelin lub innymi głośnikami bezprzewodowymi z gamy B&W Formation (Wedge, Duo, Bar itp.).

Ceny i dostępność Zeppelin

Głośnik łączący Bowers & Wilkins Zeppelin jest dostępny w kolorze Midnight Grey i Pearl Grey w cenie 799 euro. na sprzedaż Strona marki oraz z dystrybutorami partnerskimi, takimi jak Amazon, Fnac i Darty.

READ  Korzyści z M1 Max w moim codziennym życiu jako programista