Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Garmin Venu 2 Test: Najbardziej sportowy zegarek, styl życia, który zabierze Cię do domu

Pod koniec 2019 roku Venu przybył z oryginalną propozycją, sportowym zegarkiem z dotykowym ekranem AMOLED, ozdobionym zdrowymi i podobnymi w designie funkcjami do bliższych modeli. Styl życia, takich jak Apple Watch, Galaxy Watch i inne Huawei Watch. Sposób, aby uwieść publiczność sportowców poszukujących zegarka, który dopasowuje się do ich aktywności, stylowego i praktycznego na co dzień.

Venu 2 został wprowadzony na rynek w cenie 400 euro, czyli o 20 euro więcej niż jego poprzednik, i jest również dostępny w Venu 2S, bardziej kompaktowym (40 mm w porównaniu z 45 mm) i w tej samej cenie. Za dodatkowe 50 euro Przyszły jeszcze 2 Wsuwa się go pomiędzy oba formaty (43 mm), ale przede wszystkim zyskuje mikrofon i głośnik do zarządzania rozmowami telefonicznymi, zastosowanie niestandardowego dyktowania głosu do wiadomości oraz sterowanie asystentem głosowym smartfona.

Venu 2 w dużym stopniu przejmuje projekt swojego poprzednika i nie narzekalibyśmy na to. Kontrastuje z masywnymi, a czasem eleganckimi wzorami wielu zegarków sportowych. Wykończenie pozostaje bardzo dobre dzięki ramie ze stali nierdzewnej połączonej z obudową z utwardzanego polimeru i zamkniętej w tarczy ze szkła hartowanego Corning Gorilla 3.

Garmin Venu 2 Połączony zegarek sportowy.

Chociaż plastikowa strona koperty wydaje się mniej rozpoznawalna niż metal niektórych zegarków, nie wpływa to na komfort ani odporność Venu 2.

Bransoletka z silikonu sprzedawana z tocante jest dość klasyczna, a jednocześnie przyjemna w obsłudze i noszeniu. 18 oczek pozwala na precyzyjną regulację nadgarstka, a metalowa klamra go zabezpiecza. W zestawie mały klips zapobiegający końcówce bransoletki. Doceniamy, że paski 22 mm są w standardowym formacie zegarmistrzowskim, co pozwala na łatwą zmianę i bardzo szeroki wybór.

Garmin Venu 2: Stalowa rama na polimerowej obudowie i silikonowym pasku.

Garmin Venu 2: Stalowa rama na polimerowej obudowie i silikonowym pasku.

Podczas gdy pierwsza Venu zdecydowała się na format 43 mm, który ma być odpowiedni dla wszystkich rozmiarów nadgarstków, Venu 2 wybiera format 45 mm i dlatego jest bardziej odpowiedni dla większych nadgarstków (od 135 do 200 mm). Jednak Garmin oferuje Venue 2S Edition w formacie 40 mm (110 do 175 mm). Ta druga wersja wykorzystuje możliwość zintegrowania większego panelu AMOLED, tym razem o przekątnej 1,3 cala (3,3 cm) w porównaniu z 1,2 cala dla Venu. Wskaźnik zajętości ekranu w porównaniu do całkowitej powierzchni interfejsu wzrósł o trzy punkty do 52%. Szkoda, że ​​dookoła jest czarna ramka o szerokości 3,5 mm i 2 mm ramki. Kolejna kopia bez krawędzi nie zostanie odrzucona. Nie ma jednak nic naprawdę szokującego, a to za sprawą idealnego czarnego koloru technologii AMOLED, który łączy się z tymi na granicy.

Garmin Venu 2 pasuje na nadgarstek o obwodzie około 17 cm.

Garmin Venu 2 pasuje na nadgarstek o obwodzie około 17 cm.

Nadal doceniamy jakość wyświetlacza AMOLED, który zapewnia doskonały kontrast, piękne wykonanie wyświetlacza i zadowalającą maksymalną jasność. Jednak ten ostatni skorzystałby na kolejnym zwiększeniu, aby zapewnić czytelność w bezpośrednim świetle słonecznym. Czujnik odpowiada również za automatyczną regulację jasności. W ten sposób różne dyski cyfrowe znajdują się w centrum uwagi, a te, na których wyświetlane są wskazówki, są oszałamiająco realistyczne.

Jeden z krążków igłowych Venu 2.

Jeden z krążków igłowych Venu 2.

Problem z połączeniem, bez zmian: jest specjalne złącze do ładowania zegarka. Szkoda, że ​​Garmin nie wybrał złącza magnetycznego ani ładowania bezprzewodowego.

Dotykowy wyświetlacz Amoled na Venu 2 zawsze pozostaje w centrum uwagi. Interfejs w pełni to wykorzystuje, wyświetlając szereg informacji w jasnych kolorach na całkowicie czarnym tle, które go wyróżnia. Oprócz daty i godziny (cyfrowej lub analogowej) tarcza może oczywiście wyświetlać również inne informacje, takie jak liczba wykonanych kroków w ciągu dnia, tętno, pozostała autonomia… Aplikacje w zasadzie spełniają oczekiwania zdecydowana większość użytkowników, którzy również znajdą inne do pobrania za pośrednictwem aplikacji Garmin Connect.

Aby uzyskać więcej informacji o naszych działaniach i naszym zdrowiu, sprawdzić prognozę pogody na dany dzień, a nawet uzyskać dostęp do najnowszych powiadomień wysyłanych przez smartfon, jednym dotknięciem palcem na ekranie można uzyskać dostęp do wielopoziomowego menu: od góry do dołu, aby przejść na początek listy i odwrotnie w dół listy. Trochę denerwujące, jeśli jesteś przyzwyczajony do działania systemów takich jak Google Wear OS i Apple Watch OS, które zamiast tego wyświetlają powiadomienia i ustawienia odpowiednio za pomocą tych samych gestów ekranowych. Ale nie zapominajmy, że Venu 2 to przede wszystkim zegarek sportowy i dlatego logicznie stawia dane sportowe w centrum uwagi.

Informacje wyświetlane na stopniowanej liście.

Informacje wyświetlane na stopniowanej liście.

Interfejs Venu 2 wykorzystuje również dwa fizyczne przyciski po prawej stronie zegarka. Naciśnięcie góry umożliwia dostęp do czynności, które są następnie wybierane za pomocą ekranu dotykowego. Naciśnięcie dolnego przycisku odpowiada funkcji anulowania i powrotu do poprzedniego ekranu. Długie naciśnięcie tych przycisków uruchomi ich drugą funkcję. W ten sposób górny przycisk wyświetla koronę skrótów do włączania stopera, aktywowania trybu Nie przeszkadzać, blokowania zegarka, sterowania odtwarzaniem muzyki i nie tylko. Należy również pamiętać, że Venu 2 ma pamięć wewnętrzną do przechowywania i odtwarzania muzyki bez użycia smartfona. Długie naciśnięcie dolnego przycisku daje dostęp do wyboru tarczy, godziny, daty i ogólnych ustawień.

Ogólnie rzecz biorąc, logikę działania uzyskuje się dość łatwo, a interfejs jest przyjemny w użyciu pomimo czasami braku płynności.

Na Venu 2 można płacić zbliżeniowo za pomocą Garmin Pay.

Na Venu 2 można płacić zbliżeniowo za pomocą Garmin Pay.

Venu 2 jest zawsze zsynchronizowany z aplikacją Garmin Connect, która centralizuje również wiele innych urządzeń sportowych marki. Bardzo kompletne, zorganizowane według zakładek, w których wszystkie informacje, które wydają się nam ważne, są pogrupowane pod dziennym nagłówkiem.

Zakładka aplikacji Garmin Connect

Aplikacja Garmin Connect, zakładka „Mój dzień”.

Drugi odpowiada wyzwaniom, którym zamierzamy stawić czoła, aby zmotywować się i skonfrontować się z naszą komunikacją. Następnie pojawia się zakładka kalendarza, która zawiera przegląd naszych działań w ostatnich dniach. Ostatnia zakładka wyświetla najnowsze aktywności sportowe naszych kontaktów, które można komentować i doceniać z odrobiną „polubienia”, co zawsze jest przyjemnością.

Oferowanych jest również kilka programów szkoleniowych.

Oferowanych jest również kilka programów szkoleniowych.

Różne zapisy dotyczące zdrowia i aktywności dostarczają wielu informacji do analizy i porównania. Garmin Connect to jedna z najbogatszych aplikacji na tym poziomie.

Chociaż ma kontakt z powietrzem Styl życiaVenu 2 jest nie mniej bogaty w czujniki niż inne zegarki sportowe Garmin: pulsometr, GPS, żyroskop, akcelerometr, kompas, wysokościomierz barometryczny i pulsoksymetr (SpO2), które odpowiadają za zbieranie jak największej ilości informacji, aby zwiększyć znaczenie analityka aktywności .

Mały guzek, w którym mieszczą się czujniki, nie jest niewygodny na nadgarstku.

Mały guzek, w którym mieszczą się czujniki, nie jest niewygodny na nadgarstku.

Mniej skoncentrowany na monitorowaniu stanu zdrowia niż niektóre z bardziej wyspecjalizowanych podłączonych Qantas, Venu 2 nadal oferuje monitorowanie stresu i snu, które uważaliśmy za istotne. Analityk ma jednak zawód matematyczny, w szczególności do obliczania poziomu „baterii ciała”, czyli teoretycznej energii, którą można wydać w ciągu dnia.

Śledzenie snu, SpO2 i

Śledzenie snu, SpO2 i „bateria ciała”.

Zły sen w nocy i niewystarczająca regeneracja z poprzedniego dnia, a zegarek odradza wykonywanie trudnych ćwiczeń.

mały

Trochę „starzeć się” w okresie świątecznym!

Możemy też zorganizować pełny program treningowy dzięki aplikacji Garmin Connect, wtedy zegarek zbiera dane, które pomagają nam monitorować naszą wydolność i formę.

Śledzenie snu, z niewielkim lub żadnym ostrzeżeniem o późnej porze snu.

Śledzenie snu, z niewielkim lub żadnym ostrzeżeniem o późnej porze snu.

Istnieje dobre przechwytywanie GPS ze stabilnym sygnałem i lokalizacją, która rzadko odbiega od rzeczywistej ścieżki. Wysokościomierz barometryczny jest również dodatkowym atutem pod względem dokładności pomiaru różnicy wzniesień i jest dobrym uzupełnieniem wysokościomierza GPS. Z drugiej strony trzeba się obejść bez nawigacji, Garmin Venu 2 nadal nie zawiera mapy bazowej i nie może polegać na smartfonie.

Przeprowadzanie analizy wyścigu.

Przeprowadzanie analizy wyścigu.

Jeśli chodzi o pulsometr, ta sama uwaga, pomiary uzyskane za pomocą Venu 2 okazały się dokładne. Podczas jednego biegu w stałym tempie mierzymy tylko 0,6% różnicę w porównaniu z danymi uzyskanymi z referencyjnym pasem piersiowym Polar H10. Różnica wzrasta do około 1% podczas podzielonego wyścigu, co jest krzywą uzyskaną przez Garmin Connect później ze studni Polar.

Aktywność biegowa ze zmianami tętna.  Na górze Garmin Venu 2, na dole Polar H10.

Aktywność biegowa ze zmianami tętna. Na górze Garmin Venu 2, na dole Polar H10.

Deklarowany jako bardziej autonomiczny niż pierwszy Venu z nazwy, Venu 2 będzie w stanie działać do 11 dni w klasycznym trybie połączonym i 12 dni z aktywowanym oszczędzaniem energii. Korzystanie z GPS podczas aktywności zapewnia autonomię maksymalnie 22 godzin, spadając do 8 godzin, jeśli słuchasz muzyki w tym samym czasie, według Garmin.

Nasze testy są zgodne z tymi danymi, gdy przekroczyliśmy tydzień użytkowania po każdym pełnym naładowaniu, z domyślnymi ustawieniami, automatyczną jasnością, trzema do czterech aktywności sportowych na tydzień i noszeniem na nadgarstku H24 (z monitorowaniem snu). O ile nie biegasz od dłuższego czasu słuchając codziennie muzyki, musisz się martwić tylko o ładowanie zegarka raz w tygodniu. Dość powszechne osiągi w świecie zegarków sportowych, ale niezwykłe w porównaniu z autonomią obserwowaną w bliżej spokrewnionych modelach. Styl życia Która często ma trudności z przetrwaniem dwóch dni operacji. W każdym razie entuzjaści wytrzymałości zwrócą się po zegarki sportowe, które oferują dwa do trzech razy większą autonomię niż Venu 2, który jest skierowany do szerszej i mniej ekstremalnej publiczności.

Venu 2 ładuje się w zaledwie godzinę za pomocą dostarczonego, autorskiego kabla i tradycyjnej ładowarki do smartfona.

READ  Pakiet GeForce RTX 3090 Ti FE zawiera 3 x 8-pinowy adapter PCIe Gen5