Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nagłe odkrycie chińskiego robota

Nagłe odkrycie chińskiego robota

Sebastien Le Belzec (reporter w Chinach), pod redakcją Romaina Ruillarda

Maleńki robot eksploracyjny, który Chiny wystrzeliły na Marsa rok temu, ujawnił swoje pierwsze sekrety. W szczególności ujawnia obecność „nowoczesnej” wody w stanie ciekłym na Czerwonej Planecie, co może oznaczać obecność życia na Marsie w ciągu ostatniego miliarda lat. Pekin inwestuje ogromne sumy w podbój kosmosu.

The Kość kręgosłupa kontynuować podbój kosmosu. Ponad rok temu Pekin opracował sondę i małego robota Mars. Ten ostatni właśnie ujawnił istnieniepłynna woda „Ostatni” na Czerwonej Planecie. Odkrycie, które może ujawnić istnienie przeszłego życia na Marsie.

Ponad rok po przekroczeniu gwiazdy chiński łazik Zurong Przejechał niecałe 2 km, ale zebrał już mnóstwo danych. Niektórzy sugerują, że woda istnieje na Marsie od miliarda lat. Wcześniejsze badania oszacowały, że woda na Marsie zniknęła około 3 miliardów lat temu.

zainwestowane miliardy euro

„Jeśli jest woda, możemy założyć, że atmosfera była odpowiednia do powstania życia lub że warunki atmosferyczne na Marsie były sprzyjające w ciągu ostatniego miliarda lat” – zwraca uwagę Chińska Akademia Nauk.

Mokre metale nie zostały wykryte przez poprzednie orbitale. Tak więc dane Zhuronga są bardzo ważne i robot będzie jeszcze przez jakiś czas badał Czerwoną Planetę. Chiny zainwestowały miliardy euro w swój program kosmiczny i w 2019 roku po raz pierwszy wylądowały po drugiej stronie Księżyca.

W 2020 r. Chiny zgłosiły próbki księżyca A w następnym roku wylądowałem tego małego robota na Marsie. Pekin planuje teraz wysłać ludzi na Księżyc do 2030 roku.

READ  Tak będzie wyglądać alternatywa MIUI na smartfonach Xiaomi