Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pierwszy gigantyczny telewizor

Amazon wkracza na rynek telewizyjny z Amazon Fire TV Omni QLED.

Amazon Fire TV Omni QLED // Źródło: Amazon

Już na naszych ekranach z przełącznikami HDMI (Fire TV), boxami (Fire TV Cube) i usługami (Prime Video) Amazon wprowadza swój pierwszy telewizor. To jest Amazon Fire TV Omni QLED.

La 1ere Smart TV QLED Amazon

Jak sama nazwa wskazuje, Amazon Fire TV Omni QLED jest wyposażony w panel QLED – oczywiście 4K, jesteśmy w 2022 roku – z 96-strefowym podświetleniem. Nie podając więcej szczegółów, Amazon obiecuje jednak szeroką gamę kolorów i obrazów, które są realistyczne i bogate w kolory.

Amazon Fire TV Omni QLED Series_Sensor

Ponadto jest to pierwszy telewizor z Dolby Vision IQ i HDR10+ Adaptive, czyli dwoma rodzajami HDR, które umożliwiają dostosowanie jasności ekranu do jasności pomieszczenia. To dobry sposób na maksymalne wykorzystanie treści, niezależnie od tego, czy są jasne, czy ciemne, bez konieczności ręcznego dostosowywania obrazu do pory dnia.

Jest to wyraźnie inteligentny telewizor, który wyobrażamy sobie, że działa w tym samym systemie operacyjnym, co Fire TV Cube. Daje mu to nie tylko dostęp do niektórych usług (w tym Prime Video), ale także do narzędzi. Przydatne, jeśli chcesz szybko sprawdzić swój harmonogram lub pogodę.

Amazon Fire TV Omni-QLED-Series_120x1080_401

Działa jak The Frame

Samsung zrobił to dobrze z The Frame: Nikt nie lubi mieć czarnego ekranu wiszącego na ścianie w salonie. Tak więc Amazon kopiuje swoją zasadę i oferuje tryb czuwania, który wyświetla obrazy, gdy telewizor nie jest używany.

Amazon Fire TV Omni QLED Series_Informacje o sztuce

Fire TV Omni QLED oferuje 1500 obrazów i grafiki, z dodatkową możliwością dowiedzenia się więcej o wyświetlanym obrazie, pytając Alexę. Możemy tam również wyświetlać własne zdjęcia i poprosić Alexę o konkretną ofertę („Pokaż mi zdjęcia z naszych ostatnich wakacji»).

Oczywiście pamiętajmy, że dzięki wyświetlaczowi z podświetleniem QLED pozostawienie telewizora bez przerwy jest ekologicznym luksusem.

READ  Letnia wyprzedaż 2021 – naprawdę dobre oferty na smartfony i zegarki z łącznością

Tanio, ale nie we Francji

Ceny Amazon Fire TV Omni QLED są bardzo atrakcyjne. Policz 800 USD za model 65-calowy i 1100 USD za 75-calowy. Niestety obecnie dotyczy to tylko Stanów Zjednoczonych i Kanady. Aby sprawdzić, czy premiera jest zaplanowana we Francji.


Do śledzenia nas zapraszamy do Pobierz naszą aplikację na Androida i iOS. Możesz czytać nasze artykuły i pliki oraz oglądać najnowsze filmy na YouTube.