Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nadchodzi układ Samsung RDNA 2

Prawdopodobnie zrewolucjonizuje rynek gier wideo w 2022 roku. Samsung w końcu przygotowuje się do ogłoszenia nowego układu Exynos z procesorem graficznym RDNA 2.

Nowy układ Samsung Galaxy S21 Exynos 2100

Układ Samsung Galaxy S21 Exynos 2100 // Źródło: Samsung

Czekamy na niego od 2019 roku, w trakcie Ogłaszamy partnerstwo Samsunga i AMD. Południowokoreański gigant w końcu wypuści SoC z procesorami graficznymi Radeon. To było w Computex 2021, w czerwcu zeszłego roku sprawa została sformalizowana, zapewniając Pojawienie się tych chipów w smartfonach z gamy Galaxy S..

To już oficjalna data 2022. Poprzez tweeta Samsung Semiconductor ogłosił datę prezentacji swojego nowego układu: 11 stycznia 2022.

#Zagraj to więcej. Rynek gier wkrótce stanie się poważny. Czekajcie na następny #Exynos Z nowym GPU zrodzonym z RDNA 2. 11 stycznia 2022. pic.twitter.com/5V547CpDkP

– Półprzewodnik Samsung (SamsungDSGlobal) 30 grudnia 2021

Architektura konsoli do gier

Ten procesor graficzny AMD został ogłoszony „urodzonym w RDNA 2”, architekturze, która napędza karty graficzne AMD RX6, PS5 i Xbox Xbox X i Seria S.. To nie tylko przyniesie ten śledzenie promieni, dla piękniejszych efektów odbić i lepszego zarządzania światłami, ale także VRS (lub Moduł cieniujący o zmiennej szybkości), technika, która pozwala na zwiększenie wydajności poprzez wyświetlanie różnych elementów w głównym polu widzenia i tych na peryferiach.

Zauważ, że jeśli ray tracing był szczególnie oczekiwany na chipach ARM, od tego czasu VRS jest już dostępny u konkurencji. Lwia paszcza 888.

W kierunku nowych urządzeń?

W swoim tweecie Samsung zagwizdał pod koniec wakacji i stwierdził, że „Rynek gier wkrótce stanie się poważnyNależy pamiętać, że marka nie określana smartfonie„Ale ogólnie mówi o graniu. Możemy więc wyobrazić sobie nowe urządzenia wyposażone w układy SoC Exynos.

Jeśli wołamy o komputer, który może z nim konkurować MacBooka M1, szczególnie możemy spodziewać się przenośnej konsoli, takiej jak Lwia paszcza G3x Wprowadzony przez firmę Qualcomm na początku grudnia. Jest to bardziej nastawione na rynek Nintendo Switch.

READ  Test — jasna pamięć: nieskończona — wysyłaj ciężkie! | Xbox One

Oczywiście są to założenia i szczególnie powinniśmy spodziewać się integracji SoC w Dlaczego Galaxy S22 A może składane tablety i smartfony przez cały rok.


Do śledzenia nas zapraszamy do Pobierz naszą aplikację na Androida i iOS. Będziesz mógł czytać nasze artykuły i pliki oraz oglądać najnowsze filmy na YouTube.