Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Na żywo – Wojna na Ukrainie: Liczba ofiar śmiertelnych rosyjskiego nalotu na Odessę wzrosła do 10

W niedzielę pod gruzami budynku, w który w nocy z piątku na sobotę w Odessie uderzył rosyjski dron, w wyniku czego liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do dziesięciu.
Śledź najświeższe informacje.

Śledź pełny zasięg

Ukraina: Zimna wojna

Dziesięć zgonów

Liczba ofiar śmiertelnych ataku na budynek w Odessie wzrosła do dziesięciu po tym, jak w niedzielę pod gruzami odkryto ciała kobiety i ośmiomiesięcznego dziecka, powiedział gubernator regionu.

W niedzielę rano służby ratunkowe poinformowały, że nadal trwają prace mające na celu „uprzątnięcie” miejsca zawalenia się budynku.

Pomoc w Odessie

Minister spraw wewnętrznych Ukrainy Igor Kłymenko powiedział w aplikacji Telegram, że w nocy z soboty na niedzielę około 100 ratowników kontynuowało akcję poszukiwawczą, próbując wyciągnąć ocalałych spod gruzów po rosyjskim ataku na dziewięciopiętrowy budynek w Odessie. Według tego samego źródła przez całą noc zaginęło jeszcze około dziesięciu osób.

Obrona powietrzna

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski ponowił w sobotę swój apel do swoich zachodnich sojuszników o szybsze dostarczenie większej liczby systemów obrony powietrznej po rosyjskich atakach, w których zginęło co najmniej 11 osób, w tym 8 w Odessie.

Niemcy, jeden z ich głównych partnerów, stoją w obliczu nieoczekiwanego kryzysu po tym, jak Ministerstwo Obrony potwierdziło „przechwytywanie” komunikacji między oficerami omawiającymi tajne materiały związane z wojną.

Według regionalnego urzędnika, na Ukrainie w wyniku rosyjskiego nalotu na dziewięciopiętrowy budynek w portowym mieście Odessa nad Morzem Czarnym w nocy z piątku na sobotę zginęło osiem osób, w tym dwoje dzieci w wieku trzech lat i czterech miesięcy. Według służb ratunkowych rannych zostało także osiem osób, w tym dwoje dzieci.

Prezydent Zełenski potępił, że „te ataki nie mają znaczenia militarnego (…) Są one związane z terroryzmem, którego celem jest wyłącznie zniszczenie życia i zastraszenie”.

READ  Na zakończenie Mszy św. Kapłan oznajmia, że ​​zakochał się w kobiecie

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski ponowił w sobotę swój apel do swoich zachodnich sojuszników o szybsze dostarczenie większej liczby systemów obrony powietrznej po rosyjskich atakach, w których zginęło co najmniej 11 osób, w tym 8 w Odessie. Niemcy, jeden z ich głównych partnerów, stoją w obliczu nieoczekiwanego kryzysu, jak potwierdziło to Ministerstwo Obrony „Sprzeciw” Wymiana zdań pomiędzy oficerami w celu omówienia tajnych kwestii związanych z wojną.

Według regionalnego urzędnika, na Ukrainie w wyniku rosyjskiego nalotu na dziewięciopiętrowy budynek w portowym mieście Odessa nad Morzem Czarnym w nocy z piątku na sobotę zginęło osiem osób, w tym dwoje dzieci w wieku trzech lat i czterech miesięcy. Według służb ratunkowych rannych zostało także osiem osób, w tym dwoje dzieci. „Te ataki nie mają znaczenia militarnego (…) Są powiązane z terroryzmem, którego celem jest wyłącznie niszczenie życia i zastraszanie”.Prezydent Zełenski potępił to. Zdjęcia opublikowane w mediach społecznościowych pokazują całkowite zawalenie się kilku pięter budynku.

  • Przeczytaj także

    Wojna na Ukrainie: armia niemiecka została wysłuchana przez Rosję? Berlin wszczyna śledztwo

Tymczasem według władz trzy osoby zginęły w rosyjskich bombardowaniach w obwodach chersońskim, charkowskim i zaporoskim. „Opóźnienia w dostarczaniu Ukrainie broni i systemów obrony powietrznej w celu ochrony naszego narodu niestety prowadzą do takich strat. Ukraina nie prosi o nic więcej niż to, co jest konieczne do ochrony życia. „ Zełenski potwierdził tę decyzję „Nie da się tego zrozumieć” the „Wewnętrzne rozgrywki polityczne lub spory (wśród krajów partnerskich Kijowa), które ograniczają jego obronę”. Przeciwko Rosji.

Po ponad dwóch latach wojny ukraiński przywódca codziennie nawołuje swoich zachodnich sojuszników do szybszego udzielania pomocy wojskowej, żądając zwłaszcza amunicji, większej liczby systemów obrony powietrznej i samolotów bojowych.


Redakcja TF1info