Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Trzeci dzień medytacji przy grobie rosyjskiego przeciwnika

Trzeci dzień medytacji przy grobie rosyjskiego przeciwnika

W niedzielę obecność policji była mniejsza w porównaniu z poprzednimi dniami.

opublikowany

aktualizować


Czas czytania: 1 minuta

Ludzie ustawiają się w kolejce, aby złożyć hołd na grobie Aleksieja Nawalnego na cmentarzu Borysowo w Moskwie (Rosja), 3 marca 2024 r. (OLGA MALTSEVA / AFP)

Grób Aleksieja Nawalnego w Moskwie jest pochowany pod kwiatami. W niedzielę 3 marca Rosjanie w dalszym ciągu chwalili i zastanawiali się nad głównym krytykiem Kremla. W pięknym zimowym słońcu linia prowadząca na cmentarz Borysowo, na południowy wschód od stolicy Rosji, ciągnie się kilkaset metrów.

Rosjanie, pojedynczo lub w małych grupach, wczesnym popołudniem nadal napływali do grobu, gdzie w piątek pochowano Aleksieja Nawalnego, który był teraz w dużej mierze pokryty kwiatami i wieńcami. Niektórzy składają kwiaty na uroczystym stosie lub obok dużego pomarańczowego krzyża zdobiącego grób, inni wolą obserwować to miejsce w ciszy. W porównaniu z ostatnimi dniami zmniejszono także obecność policji.

Oprócz „smutek”naśladowca „ból” Albo „gniew”Wielu Moskali również wyraziło chęć zrobienia tego AFP„Wyraź swoją miłość” Jeśli chodzi o byłego dysydenta, który dwa tygodnie temu zmarł w więzieniu w tych burzliwych okolicznościach – śmierć, którą czasami opisują „Osobista tragedia” Lub „Wstyd”Pomimo stłumienia krytyki Kremla.

Wybory prezydenckie w Rosji za dwa tygodnie

Aleksiej Nawalny, najzagorzalszy krytyk Władimira Putina ostatnich lat, zmarł w wieku 47 lat w kolonii karnej w Arktyce, gdzie odsiadywał 19 lat więzienia za „ekstremizm”. Jego rodzina, przyjaciele i wielu zachodnich przywódców oskarżyło o to rosyjskiego prezydenta „odpowiedzialny” dla niego „zabicie”Jest to coś, co Kreml zdecydowanie odrzuca.

Te liczne wyróżnienia przypadają na dwa tygodnie przed wyborami prezydenckimi (15-17 marca), które wygrał Władimir Putin, co nie było zaskoczeniem, gdyż żaden kandydat opozycji nie został dopuszczony do udziału w wyborach. Jeśli zostanie wybrany, obecny prezydent Rosji pozostanie u władzy co najmniej do 2030 r., czyli trzydzieści lat po przybyciu na Kreml w przededniu drugiej wojny w Czeczenii, aby zastąpić osłabionego wówczas chorobą Borysa Jelcyna.

READ  Mali ogłasza wycofanie się z regionalnej organizacji G5 Sahel