Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

NA ŻYWO – Tour de France (17. etap): wyjaśnienie między Pogacar i Vingegaard, Gaudu w trudnej sytuacji

14 km – samotne Pogacar i Vingegaard na świecie

Thomas i Bardet tracą 1’20 do dwóch prowadzących, Quintany i Gaudu (2’30).

20 km – Pogacar atakuje Vingegaard na szczycie przełęczy Val Louron-Azet ممر

Duńczyk nie wahał się. Dwóch pierwszych w klasyfikacji generalnej nadal jest samotne na prowadzeniu, z McNulty. Jest jeszcze jedna wspinaczka, wspinaczka Pyragodis (pierwsza kategoria).

23 km – Pogacar i Vingegaard zdobyły Leknessund

Na czele jest teraz trzech mężczyzn: Vinggaard, Bojjar i McNulty. Wysokość Gaudu wynosi 1’27 cali.

24 km – żółta koszulka przejęła Bardet

Skończyło się to dla Francuza, który od razu go opuścił, podobnie jak Gaudu. Leknessund wciąż jest sam na prowadzeniu, 20 sekund przewagi nad grupą żółtej koszulki.

25 km – Pinot wznosi się z przodu

Francuz nie miał nóg, by dotrzymać kroku najlepszym w grupie debiutantów. Gaudo poczeka, aby towarzyszyć swojemu przywódcy, który ma trudności z tą wspinaczką.

26 km – eksplodowała żółta koszulka

Wśród nominowanych są tylko Vingegaard, Pogacar i Thomas. Quintana i Gaudu zostają w tyle.

30 km – crossover na czele wyścigu, Bardet dołącza do Pinot

Obecnie prowadzi 16 kolarzy, a więc Bardet, Benot Łucenko, Gongels i Conrad. Zaatakowali przedostatni tego dnia podjazd, Col de Val Lorone-Azette z przewagą 1’44” nad peletonem.

Szesnastu przywódców: Pinot (Groupama-FDJ), Łucenko (Astana), Castroviejo, Van Baarle (Ineos Grenadiers), Konrad (Bora-Hansgrohe), Mühlberger (Movistar), Perishon (Cofidis), Teuns (Zwycięski Bahrajn), Bardetoraz Hamilton i Leknessund (DSM), Zimmermann (Intermarché-Wanty Gobert), Uran (EF Education-EasyPost), Simmons and Ciccone (Trek-Segafredo), Juul Jensen (BikeExchange-Jayco) i Jungels (Ag2r-Citröen).

33 km – w programie jeszcze 2 podjazdy

Przed wjazdem do Peyragudes kolarze zmierzą się z Col de Val Louron-Azet (10,7 km, 6,8%).

40 km – Pinot i Łucenko nadal prowadzą

Obaj mężczyźni są 35 sekund przed grupą Bardeta i 1’27 cali nad grupą z żółtymi koszulkami, a Yates jest trzy minuty za nim.

48 km – Pinot przejmuje prowadzenie na szczycie Hourquette d’Ancizan

Francuz wyprzedza swojego zbuntowanego towarzysza Łucenko. Z tyłu Bardet i Chasers wskazują na 1’04”, żółta koszulka ustawiona na 1’25”.

READ  Kryzys na Ukrainie. „Poparcie” Pekinu dla Moskwy było wcześniej uważane za „niezwykle niepokojące”

52 kilogramy – uwolnienie Adama Yatesa

Brytyjczyk z Ineos, szósty w klasyfikacji generalnej, stracił kontakt z Pelotonem. Zbliża się bardzo skomplikowany dzień.

55 km – Biegacze biorą Horkita Dannezan

8,2 km w tempie 5,1% w programie peleton. Bennott i Łucenko nadal prowadzą, mając 30 sekund straty do grupy pościgowej (Bardet, Jungle, Geschke…) i dwie minuty nad Peletonem.

59 km – 40 sekund przed Bardetem na żółtej koszulce

I przeciwstawił się Francuzowi, który zajmuje dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej, który stracił wczoraj ponad trzy minuty. Jest 55 sekund za duetem Pinot-Łucenko i 40 sekund za grupą z żółtej koszulki.

64 km – Pinot na czele w Aspin

Thibaut Pinot prowadzi w Aspin Summit z 10 punktami w klasyfikacji górskiej. Licznik ustawiony na 26 sekund. Romain Bardet powinien wrócić do kontrgrupy. Simon Geschke zajął trzecie miejsce na szczycie.

65 km – Bardet daje jeden

Roman Bardet nie miał nic do stracenia i rozpoczął ofensywę, zmuszając Wouta van Aerta do ataku!

65 km – Bardet w ataku

Romain Bardet próbuje wydostać się z peletonu z jednym z kolegów z drużyny, ale Jumbo-Visma nie chce pozwolić mu uciec.

66 km – 1 minuta Pinot i Łucenko

Peleton uderzył w rytm, ale Pinot i Łucenko oddalili się na minutę. Jonathan Castrovigo wznawia pracę w peletonie z Bobem Jungelsem.

68 km – skład czołówki

Andreas Liknesund, Rigoberto Oran, Simon Geschke, Gregor Mullberger, Dylan Van Barley, Quinn Simmons, Dylan Tunes, Patrick Conrad, Chris Hamilton, George Zimmerman, Daniel Martinez, Giulio Ciccone, Pierre-Luc Perichon w grupie za Benatsenem. . Chris Froome czy Pierre Latour również próbują wydostać się z Peletonu.

69 km – duet kopie

25″ przed Pinotem i Łucenko kopiącymi w peletonie. W zestawieniu 15 sek.

71 km – na przodzie Pinot

Thibaut Pinot zostaje sam na sam z Aleksiejem Łucenko na czele, 10 sekund za peletonem.

READ  Powiększenie. Spotkanie ze Stanislasem: Paul Fdic.. Podróżnik bez bagażu

72 km – Pinot w ataku

Teraz Thibaut Pinot jest tym, który atakuje w Aspen z Aleksiejem Łucenko! Zestaw 4 stopni.

73km – Bardet w ataku

Dziewiąte w ogóle, Roman Bardet kontynuował atak, ale bez skutku. Ponad 20 sekund dla Owena Dole’a, który odepchnął Clouds Boivin.

75km – Duo w Col d’Aspin

Start Col d’Aspin 75 km od mety z 12 km podjazdu ze średnim nachyleniem 6,5%. Owain Doull (EF Education) i Guillaume Boivin (Izrael – Premier Tech) prowadzą w peletonie 25 sekund.

84km – Porzucenie Feline

Fabio Villen, który prawdopodobnie był chory, opuścił wyścig na kilka minut. Włoch z Astany opuszcza swój zespół na szóstym miejscu.

91km – zbliża się pułkownik Daspin

Do Col d’Aspin zostało jeszcze 16 kilometrów i jest jeszcze przerwa. Mads Pedersen uruchamia się ponownie, ale peleton nadal jest w pakiecie.

97 km – Wout van Aert dostaje swoją zieloną koszulę

Teraz jest pewne: Wout van Aert wygra zieloną koszulkę Tour de France, pod warunkiem, że ukończy zawody. Potwierdził swoją matematyczną własność siedemnastego etapu. Z dwoma etapami już na zegarze, Belg będzie mógł skupić się na koledze z drużyny Jonasie Weinggaard podczas ostatnich etapów.

97 km – Philipsen zdobywa punkty w środkowym wyścigu

Jasper Philipsen zdobywa 20 punktów w środkowym wyścigu, wyprzedzając Wouta van Aerta. Belg ma teraz gwarancję, że zwróci swoją zieloną koszulkę do Paryża, pod warunkiem ukończenia Tour de France.

98 km – grupa schwytana przez Van Art

Walne zgromadzenie, peleton wraca do 8-osobowej grupy, w której był Wout van Aert.

101 km – Vermeersch vs.

Florian Vermeersch (Loto Soudal) podszedł do mety i zbliżył się do prowadzącego duetu. Zbliżamy się dziś do przeciętnego wyścigu sprinterskiego.

106 km – Kevin Geniets wypadł z peletonu

Złe wieści dla Groupama-FDJ, ponieważ Kevin Geniets nie nadążał za peletonem mieszkalnym. Chory kolega z drużyny Davida Gaudu może mieć ciężki dzień.

READ  Christophe Galtier przygląda się debiucie Lionela Messiego w Ligue 1

108 km – Twin z przodu

Conor Swift (Arkéa-Samsic) i Dylan van Baarle (Ineos Grenadiers) wyprzedzili peleton o kilka kroków. Ale dwa to za mało.

115 km – bez grup

Ataki mnożą się, ale nikomu nie udaje się objąć prowadzenia, dopóki peleton się nie odbuduje. Chris Froome i Buck Mollema próbowali się wydostać.

123 km – formacja grupy z Laporte

Ośmiu kolarzy udaje się oddalić kilka metrów od peletonu i znajdujemy Christophe’a Laporte, kolegę z drużyny Jonasa Weinggaarda.

126 km – wiele ataków

Wielu kolarzy próbuje wpaść w ucieczkę. Widzimy w szczególności Daniela Martineza czy Michaela Woodsa.

rzeczywisty wyjazd

Przejedźmy 129 kilometrów na tym 17. etapie. Aby zrobić ucieczkę, prawdopodobnie trzeba wystartować w pierwszej części wyścigu, która toczy się.

Pogacar traci czwartego kolegę z drużyny, porzucając Majka

Zjednoczone Emiraty Arabskie będą kontynuować Tour de France z czterema zawodnikami, w tym Tadej Poujacar. Rafał Majka odszedł po wypadku na poprzednim etapie. Uderzył słup w pachwinę i nie wyjdzie w środę.

Tim Wellens pozytywny na COVID-19

Formacja Lotto-Soudal ogłosiła porzucenie Tima Wellensa, który w środę rano uzyskał pozytywny wynik testu na Covid po pojawieniu się łagodnych objawów. Belgijska ekipa straciła podczas tej edycji pierwszego zawodnika, który w klasyfikacji generalnej zajął 121. miejsce.

Według Gaudo, „dotarcie na podium wymagałoby trochę szczęścia”.

David Godot wciąż jest w szoku, kończąc we wtorek 16. etap Tour de France 2022 z faworytami w peletonie. Wciąż w wyścigu o podium lider Groupama-FDJ wie, że będzie musiał zabłysnąć, aby spróbować pokonać swoich rywali w klasyfikacji generalnej.

Dzień dobry wszystkim

Witamy w RMC Sport, aby śledzić na żywo komentarz 17. etapu Tour de France pomiędzy Saint-Gaudens i Peyragudes. Zawodnicy otrzymają cztery karnety, w tym trudną wspinaczkę do portu Piragodis.