Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Na żywo – Proces Benjamina Mendy’ego: Wstrząsające zeznania drugiego prokuratora oskarżającego Mindy o gwałt

O czym należy pamiętać z zeznań drugiego skarżącego

Skarżąca opowiedziała, że ​​została zgwałcona przez Benjamina Mendy’ego pewnego wieczoru w październiku 2020 r. w domu gracza.

>>> Oto sedno zeznań skarżącego, który zeznawał w zeszły czwartek, oskarżając Mindy o gwałt.

Sesja została przełożona

Sesja została przełożona. Proces zostanie wznowiony w piątek. Oskarżony opuścił pokój, a skarżący również wyszedł.

Prawnik Mendy przesłuchuje skarżącą w sprawie jej picia

„Piłem, ale nie byłem pijany” – potwierdza skarżący, który deklaruje wypicie kilku drinków w barze przed przyjęciem zaproszenia do domu gracza.

„To najbardziej bolesna rzecz, jaka mi się kiedykolwiek przydarzyła”.

„Miałam wrażenie, że nie mam wyboru i nie mogę wyjść”, wyjaśnia skarżąca, wyjaśniając, dlaczego została w końcu rozebrana na prośbę Benjamina Mendy’ego, kiedy poprosił o zobaczenie jej nago w celu oddania telefonu. Skarżąca rozpłakała się, mówiąc, że stało się to, gdy zdała sobie sprawę, że utknęła w pokoju.

Skarżąca podtrzymuje swój opis napaści. Twierdzi, że „nie zatrzymało się, dopóki nie poszło za daleko”, kiedy prawnik spodziewał się, że sprawa nie oznacza penetracji.

Adwokat kwestionuje również osąd Mendy’ego, że skarżący dałby „10 000 kobiet”, z którymi miał spać. „Jestem prawie pewien”, mówi powód. „To była najbardziej szokująca rzecz, jaka mi się przytrafiła” – twierdzi skarżący.

„Byłam w szoku, nie mogłam sformułować faktu, że zostałam zgwałcona” – uzasadnia skarżąca, ustalając okoliczności jej wymiany z koleżanką, która poprosiła o pozwolenie na odejście po rzekomej napaści.

Skarżący twierdzi, że na drzwiach sypialni pobrano odciski palców

Prawnik Mendy kwestionuje hipotezę otwarcia drzwi do pokoju Mendy za pomocą odcisków palców, ale skarżąca zachowuje swoje konto.

Mówi, że poszła na górę po telefon, który zabrała Mindy. Mówi, że widziała Mindy sprawdzającą swoje zdjęcia w telefonie. Wyjaśniła, że ​​jej telefon nie jest zablokowany, ponieważ nie spodziewała się, że ktoś go zabierze. Twierdzi, że nigdy nie dała Mendy hasła. Potwierdza, że ​​na jej telefonie są już seksowne zdjęcia, ale wyjaśnia, że ​​zdjęcia nie mają charakteru seksualnego. Wyjaśniła, że ​​początkowo chciała pokazać Mandi, że nie robiła mu zdjęć ani jego domu.

Skarżąca mówi, że nie chce iść za Mindy na górę

Adwokat Mindy sugeruje, że skarżący zgodził się pójść za graczem na górę. Powód odpowiada przecząco.

Przesłuchanie koncentruje się na spotkaniu skarżącego z Mundi

Prawnik Benjamina Mendy’ego próbuje wyjaśnić okoliczności spotkania skarżącego z graczem.

Adwokat zacytował list, który skarżąca wysłała do koleżanki, w którym powiedziała: „Siedzimy z piłkarzami”. Skarżąca twierdzi, że miała na myśli Jessego Lingarda, który z kolei był w tym barze.

READ  Różne: Groźby broni palnej, Marabut na Mbappe... Zdumiewające odkrycie afery Pogby! - piłka nożna

Następnie adwokat zacytował kolejny list od powoda, w którym powiedziała: „Słuchaj, jeśli kiedykolwiek zajdę w ciążę, to dziś wieczorem”. Skarżąca zauważa, że ​​był to żart skierowany do jej „najlepszej przyjaciółki”.

Twierdzi, że to Luis Saha Matori, który jest z nią oskarżony, zaprosił ją i jej przyjaciół do domu Mindy. Mówi, że się zastanawiała, bo następnego dnia pracowała, ale się zgodziła.

wznowić sesję

Zrób miejsce na przesłuchanie skarżącego, którego zeznania złożone na policji były widoczne rano na taśmie wideo. Kobieta jest ukryta z pokoju za zasłoną: więc Benjamin Mindy jej nie widzi.

Mendy rzekomo skontaktowała się ze skarżącym na Snapchacie dzień po rzekomej napaści

Skarżący twierdzi, że Mendy następnego dnia wysłała jej wiadomość Snapchat: serię znaków zapytania. Powiedziała, że ​​zastanawiała się, jak to zrobił, bo go nie dodała. Myśli, że Mendy dodała to, kiedy zabrał jej telefon na imprezie.

Powódka twierdzi również, że otrzymała kolejną wiadomość Snapchata od mężczyzny, który dzień wcześniej był z Mindy w barze, który rzekomo zapytał ją: „Wszystko w porządku? Zadzwoń do mnie, abyśmy mogli porozmawiać”. Następnie powiedziała, że ​​zrobiła zrzuty ekranu wiadomości, zanim oba konta zostały zbanowane.

„Czułem się, jakby to był najdłuższy dzień w moim życiu, ale prawdopodobnie trwało to 15 minut” – powiedziała.

Skarżący twierdzi, że nie mówił tak wiele razy

Po tym, jak śledczy ponownie ją wypuścił, skarżąca przyznała, że ​​od razu po rzekomej napaści czuła, że ​​„rzeczy nie były w porządku”, wyjaśniając, że nie była zadowolona z tego, co się stało. „To doprowadza mnie do szału, gdy widzę, ile razy mówiłam „nie”, dodaje to rozmówcy. I nie powiedziałam „nie”, powiedziałam „nie chcę z tobą spać”. To było takie oczywiste i niesłyszane . Nie może być źle zinterpretowany”.

„nie mów nikomu”

Powód następnie opowiada, że ​​Mindy zaczęła się zmieniać, mówiąc jej: „Nie mów nikomu. Możesz tu przychodzić co noc”. Według niej wtedy Soggy wyszedł z dziury. Następnie skarżąca powiedziała, że ​​znalazła swoją przyjaciółkę i poprosiła ją o odejście.

Domniemana ofiara dodaje, że po ataku Mendy poszłaby do jego kuchni i poprosiła kucharza, aby „ugotował mu coś do jedzenia”.

Mendy mówi, że „spał z 10 000 kobiet”

Mindy powiedziała, że ​​później usiadła, mówiąc jej, że jest „zbyt nieśmiała”. Skarżący odpowiedział graczowi: „Nie jestem nieśmiały, po prostu nie chcę z tobą spać”. To wtedy Mendy chwalił się, że „spał z 10 000 kobiet”.

READ  Najbardziej zaawansowana jak dotąd generacja

Historia nalegań Mendy, a potem napaści

Skarżący mówi, że Mundi ponownie poprosił ją o rozebranie się, a następnie rzucił telefon na łóżko. Następnie gracz, według niej, rzucił ją do łóżka. Mówi, że znalazła się „wszędzie” (odtwarza sytuację po zapytaniu śledczego, czy to pomogło). „Naprawdę nie chcę z tobą spać, muszę iść”, powtarzała w kółko Mindy, dodając, że Mindy „ciągnęła w jego stronę swój tyłek”.

Skarżący twierdzi, że Mindy powiedziała jej: „W porządku, wejdę na kilka minut”. Mówi, że próbowała wszystkiego, aby się uwolnić, ale „wciąż wraca”: „Zastanawiałam się tylko, jak będę mogła się stąd wydostać”. Wskazuje, że Mendy zaczęła ją penetrować, po czym młoda kobieta powiedziała, że ​​ponownie powtórzyła, że ​​go nie chce. Następnie wyjaśniła, że ​​Mendy poprosiła ją, aby włożyła jej penisa do ust. Mówi, że tak, a potem próbowała go zdjąć, mówiąc mu „nie mogę”.

Skarżący twierdzi, że drzwi są zamknięte na mokre odciski palców

Skarżąca twierdzi, że w tym czasie śledziła Mindy, próbując odzyskać swój telefon. Wyjaśniła, jak donosił Manchester Evening News, że Mendy użyła swoich odcisków palców, aby otworzyć i wejść do sypialni, zanim drzwi się za nią zamknęły.

„Drzwi i tak są zamknięte”, powiedziała Mandi, która podobno odpowiedziała: „Chcę mój telefon, nie chcę z tobą spać, po prostu chcę wyjść”. Następnie gracz poprosił go, aby się rozebrał, mówiąc: „Chcę tylko na ciebie spojrzeć, obiecuję, że cię nie dotknę”. Skarżąca twierdzi, że ponownie poprosiła o wyjazd. „Chcę tylko patrzeć na ciebie. I tak nie możesz odejść.”

Okoliczności domniemanego napaści

Scena datuje się na październik 2020 r. Skarżąca wyjaśnia, że ​​ona i jej przyjaciele poznali Mendy i innych w barze. Następnie zostali zaproszeni do domu gracza na imprezę.

Skarżący natychmiast wyjaśnił, że Mendy zabrała jej telefon podczas korzystania z niego i oskarżyła ją o robienie zdjęć. Potem zabrał telefon na górę.

Rozpoczyna się emisja zeznań drugiego powoda

Zeznanie drugiego powoda zostanie wyemitowane w sądzie. Kobieta, która tego samego wieczoru oskarża Benjamina Mendy’ego o trzy gwałty, jest w sądzie, gdzie następnie odpowie na przesłuchanie przez prawnika gracza.

Rozprawa została wznowiona odczytaniem pism pierwszego powoda

Po przypomnieniu faktów dotyczących zeznań pierwszego skarżącego w środę, w sądzie odczytano kilka listów od tej domniemanej ofiary. Zostały one wymienione między skarżącym a przyjacielem. „Właśnie zostałam wykorzystana seksualnie, jeśli to określenie”, mówi w jednym z nich. W poniższym komunikacie należy określić: „Przez Mendy”.

I dodaje w innych komunikatach, że jedyną możliwością opuszczenia miejsca jest telefon do kierowcy. „Nie mogę się z tym pogodzić” – powiedziała w innej wiadomości. „Szczerze, to była wspaniała noc. Następnego ranka całkowicie mnie pragnął, a ja ciągle odmawiałam”.

READ  W drodze do zmowy

O czym należy pamiętać z pierwszego zeznania skarżącego

W środę w sądzie wyemitowano zeznania pierwszego skarżącego. Domniemana ofiara oskarża Benjamina Mendy’ego o usiłowanie gwałtu w 2018 roku.

>>> Oto co pamiętamy z jego zeznań

Opóźnienie z powodu strajku

Sesja została przełożona z powodu strajku kolejarzy, który wpłynął na przyjazd kilku osób.

Wznowienie procesu jest nieuchronne

Dzisiejsze przesłuchanie będzie związane z przesłuchaniem drugiego prokuratora oskarżającego Benjamina Mendy’ego o trzy gwałty wieczorem w październiku 2020 roku.

W najbliższy czwartek skarżący złoży zeznania w sądzie

Po procesie Benjamina Mendy’ego w czwartek. O godzinie 11:30 (czasu francuskiego) przesłuchanie osoby składającej skargę na gwałt datuje się na październik 2020 r. Ta młoda kobieta oskarża Benjamina Mendy’ego o trzy różne gwałty. Wszyscy mieli być tej samej nocy.

Rozprawy odbywają się w porządku chronologicznym.

PN

Historia pierwszego skarżącego

W oczekiwaniu na dalsze zeznania powodów sąd mógł obejrzeć nagranie wideo przedstawiające historię rzekomej pierwszej ofiary Benjamina Mendy’ego.

Prywatnie ujawniła zdanie, że Francuzi wślizgną się do niej podczas wspólnego wieczoru w październiku 2018 r. „Kiedy nie spojrzy, porwę cię”. Zdanie, które wtedy uważałem za żart.

Główni bohaterowie procesu Mindy

Już na początku procesu opinia publiczna odkryła twarz jednej z rzekomych ofiar Benjamina Mendy’ego. Jednak pozostałych 12 powodów jeszcze się nie odezwało i pozostaje anonimowych, znanych tylko wymiarowi sprawiedliwości.

Zamiast tego kilka osób już zajmuje kluczowe stanowisko w sprawie, na przykład prokurator generalny odpowiedzialny za prokuraturę i adwokaci Benjamina Mendy’ego i Luisa Saha Matori.

Louis Saha nie chce być mylony z Louisem Saha Matori

We Francji przejście Benjamina Mendy’ego przed wymiar sprawiedliwości budzi wiele ciekawostek i pytań. Ale piłkarz nie jest jedynym podejrzanym w tej smutnej sprawie.

Oprócz niego, jego przyjaciel Louis Saha Matori jest przed sądem. Ale uważaj, oskarżony w procesie Mendy nie ma nic wspólnego z byłym francuskim piłkarzem Manchesteru United, Louisem Saha.

Dzień dobry wszystkim,

Proces Benjamina Mendy’ego rozpoczął się nieco ponad tydzień temu w Chester Court. 28-letni reprezentant Francji jest oskarżony o osiem zarzutów gwałtu, usiłowania gwałtu i napaści na tle seksualnym przez siedem różnych kobiet, ale zaprzecza wszystkim zarzutom.

Po wstępnym oświadczeniu prokuratora opisującym lewą stronę Manchesteru City i francuskiego zespołu jako molestującego seksualnie, w trakcie procesu przemawiał pierwszy ze skarżących. Za pomocą nagrania wideo opowiedział domniemanej ofierze swoją wersję faktów.