Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

NA ŻYWO – maska ​​w szkole: można zdjąć na przerwie, ale nie na zajęciach

Zjednoczone państwo

Republikańscy urzędnicy wybrani w Kongresie USA we wtorek wezwali do odwołania doradcy medycznego Białego Domu Anthony’ego Fauciego, wściekłości Donalda Trumpa, w związku z tym, jak radził sobie z pandemią COVID-19.

„Dr Fauci nie został wybrany przez Amerykanów. Nie został wybrany do kierowania naszą gospodarką. Nie został wybrany do decydowania o edukacji dzieci poprzez wyższość rodziców, a mimo to dr Fauci przez rok praktycznie kontrolował nasze życie”. Parlamentarzystka Marjorie Taylor Green została oskarżona o wprowadzenie ustawy wzywającej do jego impeachmentu.

Ten tekst nie ma szans na zatwierdzenie w kontrolowanym przez Demokratów Kongresie, ale pół tuzina republikańskich deputowanych wybranych do Izby Reprezentantów wykorzystało swoją ofertę, by dojść do wniosku, że świat oszukał kraj.

Paul Gosar, mówiąc o gigantycznym chińskim mieście Wuhan, w którym wirus pojawił się po raz pierwszy pod koniec 2019 roku, oskarżył dr Fauci o wielomiesięczne kłamstwo na temat pochodzenia wirusa z Wuhan. „Dał sprzeczne rady dotyczące źródła wirusa. Przenoszenie wirusa, zjadliwość wirusa, skuteczność masek i szczepionek oraz skuteczność dystansu społecznego”.

READ  Według rządu dominikańskiego „nie ma dominikańskiego rozwiązania sytuacji na Haiti”