Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zielone światło z Europy dla powrotu amerykańskich turystów, nawet nieszczepionych

Albania, Liban, Macedonia Północna, Serbia, Tajwan, Hongkong i Makau zostały dodane do tej listy.

Źródła europejskie poinformowały AFP, że 27 ambasadorów dało w środę zielone światło, aby dodać Stany Zjednoczone do listy krajów i terytoriów, z których podróżni mogą wjechać do Unii Europejskiej, nawet jeśli nie są zaszczepieni przeciwko Covid-19.

Oprócz Stanów Zjednoczonych do tej listy dodano Albanię, Liban, Macedonię Północną, Serbię, Tajwan, Hongkong i Makau, która do tej pory obejmowała osiem krajów (Japonię, Australię, Izrael, Nową Zelandię, Rwandę, Singapur, Koreę Południową). i Tajlandii).

Nie oznacza to, że podróżni z tych krajów lub terytoriów są poddawani przez kraje docelowe takim środkom, jak testowanie, a nawet kwarantanna. . W maju Unia Europejska podjęła również decyzję o dopuszczeniu zaszczepionych podróżnych z krajów trzecich.

Z powodu pandemii Unia Europejska zamknęła swoje granice zewnętrzne w marcu 2020 r. dla nieistotnych podróży, a w zeszłym roku stworzyła regularnie aktualizowaną krótką listę krajów trzecich, których mieszkańcy mogą podróżować do Europy.

«Wznawianie lotów w sposób zrównoważony i bezpieczny»

Przy sporządzaniu listy Europejczycy opierają się w szczególności na sytuacji epidemiologicznej w kraju i postępach kampanii szczepień, liczbie przeprowadzonych testów, a także wiarygodności danych. . Można uwzględnić kraje, które miały mniej niż 75 przypadków COVID-19 na 100 000 mieszkańców w ciągu ostatnich 14 dni.

Według danych Europejskiego Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (ECDC) wskaźnik ten w Stanach Zjednoczonych wynosi 73,9. Bruksela prowadzi również rozmowy ze Stanami Zjednoczonymi w sprawie wzajemnego uznawania świadectw zdrowia lub dowodu takiego szczepienia.

Stany Zjednoczone i Unia Europejska postanowiły powołać grupę roboczą, aby umożliwić „Wznowienie podróży w zrównoważony i bezpieczny sposóbMiędzy obydwoma blokami, na zakończenie szczytu między Unią Europejską a Stanami Zjednoczonymi we wtorek w Brukseli, pierwsze takie spotkanie od 2017 roku. Unijny komisarz ds. rynku wewnętrznego Terry Breton wskazał 7 czerwca, że ​​Unia Europejska pyta krajów do: jednolitej wzajemności W zakresie przyjmowania europejskich turystów.

READ  Na żywo - Olivier Veran: „Szczepionka jest w 100% skuteczna przeciwko powstrzymywaniu”