Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

NA ŻYWO – Huragan Ian na Florydzie: „Disaster Floods”, milion domów bez prądu

Fort Myers w sercu huraganu

Reporter z The Weather Channel uchwycił huragan Ian, gdy przetoczył się przez miasto Fort Myers. Ponad 1,5 miliona domów jest bez prądu.

3-metrowa powódź w Fort Myers

Według gubernatora Florydy Rona DeSantis powódź może czasami przekroczyć 3 metry. W mieście Fort Myers powodzie są tak poważne, że niektóre dzielnice wyglądają jak jeziora.

Silne wiatry w Punta Gorda

Na tych zdjęciach wykonanych przez tego meteorologa można zobaczyć siłę wiatru pulsującą na ulicach tego miasta na Florydzie. Zarejestrowano szczyty do 241 km/h.

Powódź w Fort Myers

Według tego specjalisty dziennikarza z Weather Channel, obrazy, które widzimy na filmie, przedstawiają kamerę umieszczoną na wysokości 1,80 metra na ulicy w Fort Myers, która ma się zanurzyć.

Miliony domów bez prądu

Na Florydzie jest już ponad milion domów bez prądu, które właśnie dotarły do ​​huraganu Ian, huraganu kategorii 4.

Bardzo silny huragan

Przy wiatrach przekraczających 150 mil na godzinę (241 km/h) huragan Ian jest już piątym najbardziej śmiercionośnym huraganem, który uderzył w wybrzeże Stanów Zjednoczonych.

powódź

MSNBC emituje te obrazy już zalanych ulic w rejonie Neapolu (Floryda), gdzie wydaje się, że samochody zostaną całkowicie zanurzone.

raport

Specjalny reporter TF1 był w Fort Myers na kilka godzin przed wylądowaniem huraganu Ian w tym rejonie południowo-zachodniej Florydy.

Huragan Ian: Floryda zatrzymuje sięźródło : 20:00 wiadomości. dni tygodnia

Na tropie Charliego

Huragan Ian wydaje się podążać tą samą ścieżką, co jego poprzednik Charlie w 2004 roku, ale wydaje się silniejszy, analizuje ekspert ds. prognoz z Météo France Etienne Kapikian. Charlie spowodował 29 zgonów na Florydzie, bezpośrednio lub pośrednio.

w oku schodów

Sekundy nad okiem huraganu Ian, który wylądował na Florydzie.

Ian przybywa na Florydę

National Hurricane Center ogłosiło, że Ian dotarł do gleby kategorii 4 na Florydzie i jest uważany za wyjątkowo niebezpieczny. Huragan dotarł do wybrzeży USA na poziomie miejscowości Cayo Costa, przy wiatrach przekraczających 230 km/h.

Miami

Konsulat Francji na Florydzie z siedzibą w Miami przygotowuje się na nadejście huraganu Ian.

na Kubie

Przed dotarciem do Florydy huragan przeszedł już przez Kubę, powodując rozległe zniszczenia na zachodzie i odcinając elektryczność na całej wyspie.

katastrofalne powodzie

Huragan Ian spowodował „katastrofalne” powodzie, gdy zbliżył się do Florydy, gdy straż przybrzeżna rozpoczęła działania mające na celu znalezienie 23 migrantów zaginionych na morzu.

Huragan, z wiatrami dochodzącymi do 250 kilometrów na godzinę, a nawet „silniejszymi”, spowodował „zalanie morza, wiatry i katastrofalne powodzie na półwyspie Florydy”, ocenia National Hurricane Center (NHC) w swoim najnowszym biuletynie.

Sarasota, pierwsze uszkodzenie

Pierwsze zdjęcia AFP z nadmorskiego miasta Sarasota, gdzie huragan Ian kategorii 4 niedługo wyląduje na Florydzie.

undefinedundefinedJOE RAEDLE / GETTY IMAGES AMERYKA PÓŁNOCNA / GETTY IMAGES przez AFP

eksmisja

Na kilka godzin przed wylądowaniem na Florydzie przez huragan Ian tysiące mieszkańców najbardziej narażonych obszarów uciekło.

międzynarodowy

Wideo – Huragan Ian: Na Florydzie tysiące mieszkańców uciekają

Migranci znikają na morzu

Straż Przybrzeżna Stanów Zjednoczonych rozpoczęła operacje mające na celu znalezienie 23 migrantów zaginionych po tym, jak ich łódź zatonęła u Florydy, gdy huragan Ian niedługo wyląduje, ogłosił patrol graniczny.

READ  WIDEO - Wojna na Ukrainie: pierwsze zdjęcia amerykańskich wyrzutni rakiet Hemars, których użycia Moskwa bardzo się boi, i w akcji

„Czterech kubańskich migrantów wypłynęło na brzeg po tym, jak ich łódź zatonęła z powodu złej pogody. Straż Przybrzeżna w południowo-wschodnim sektorze rozpoczęła akcję poszukiwawczą i ratowniczą dla 23 osób” – czytamy na Twitterze. Szef Frontier Patrol w sektorze Miami, Walter Slusar.

„Historyczna” burza

Huragan Ian już powoduje „katastrofalne powodzie morskie, wiatry i powodzie” na Florydzie, powiedział National Hurricane Center (NHC) w swoim najnowszym poście.

Uderzenie huraganu kategorii 4 jest nieuchronne na zachodnim wybrzeżu półwyspu Florydy, a służby pogodowe tego kraju ostrzegają, że burza będzie „historyczna”.