Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Na żywo – Huragan Ian: Floryda zniszczona przez „katastrofalne powodzie”, 2 miliony domów bez prądu

Na żywo – Huragan Ian: Floryda zniszczona przez „katastrofalne powodzie”, 2 miliony domów bez prądu

pokaz slajdów

Stan amerykański przechodzi przez jeden z najpotężniejszych huraganów w swojej historii. W środowy wieczór ponad dwa miliony domów było pozbawionych prądu. Wracając ze zdjęciami tego imponującego zjawiska meteorologicznego, które już podwaja szkody.

międzynarodowy

Przed Florydą Ian był Kubą

Przed uderzeniem na Florydę huragan Ian uderzył we wtorek na Kubę, zabijając dwie osoby i pogrążając wyspę w ciemności. W środę energię elektryczną przywrócono niektórym mieszkańcom Hawany i 11 innych prowincji, ale nie w trzech najbardziej dotkniętych prowincjami na zachodzie kraju.

Gwardia Narodowa

Według Pentagonu około 3200 pracowników Gwardii Narodowej zostało wezwanych na Florydę, a kolejnych 1800 jest w drodze.

Deszcz trwa nadal

Amerykańskie Narodowe Centrum ds. Huragan poinformowało, że huragan Ian „oczekuje się, że dzisiaj wybuchnie nad Oceanem Atlantyckim”. Kontynuował: „Ulewne deszcze trwają w środkowej i północnej Florydzie”.

Lokalizacja w południowo-zachodniej Florydzie?

Axel Meunier, reporter LCI z Tampy na południowo-zachodniej Florydzie, powiedział, że sytuacja jest nadal bardzo trudna w zbyt wielu hrabstwach Florydy. Do tego czasu służby ratunkowe nie wolały interweniować, nie mogąc dostać się do miejsc iz powodu niebezpieczeństwa. Ale wiele wozów strażackich opanowało już ulice miasta.

Rząd federalny wyśle ​​ponad 300 karetek wraz z zespołami medycznymi, dostarczając żywność i wodę, podczas gdy ponad 5000 żołnierzy Gwardii Narodowej zostało wysłanych jako posiłki. Huragan może osłabnąć, a konsekwencje mogą pozostać tragiczne. Mieszkańcom okolicy zaleca się pozostawanie w pomieszczeniach przez kilka następnych godzin.

zimny pot

Inżynier z US Oceanic and Atmospheric Monitoring Agency i jego zespół polecieli do serca huraganu Ian, aby go zbadać. Na swoim koncie na Twitterze Nick Underwood udostępnił film pokazujący drżenie urządzenia i towarzyszące mu różne zakłócenia.

READ  Szef amerykańskiej dyplomacji planuje spotkać się ze swoim rosyjskim odpowiednikiem po raz pierwszy od lutego

„Kiedy mówię, że to była najtrudniejsza przejażdżka w mojej karierze, naprawdę to mam na myśli. Nigdy nie widziałem, żeby dwa łóżka tak się rozpadły. Wszędzie była kawa. Nigdy nie czułem takiego ruchu na boki” – napisał, wzywając mieszkańców, aby „byli bezpieczni”.

„Przez ostatnie sześć lat leciałem przez burze. Ten lot na huragan Ian na pokładzie Kermita był najgorszym, jaki kiedykolwiek miałem. Nie widziałem tak wielu błysków w oczach” – nalegał we wcześniejszej wiadomości. w podpisie do zdjęcia oka Huragan zapalił się, jak za dnia. Zdjęcie zostało zrobione w nocy i dlatego jest oświetlone piorunami.

Huragan Ian: Przerażające sceny na Florydzieźródło : Aktualności TF1

Wiadomości osobiste

Kino

Niektóre zdjęcia zebrane przez CNN podczas lub po przejściu huraganu Ian. Na Florydzie dwa miliony domów są teraz bez prądu.

Ian staje się huraganem kategorii 3

Ian był wcześniej oceniany w kategorii 4, na 5 w skali Saffira-Simpsona, a teraz jest kategorią 3, ale wciąż niszczycielską, według amerykańskiego National Hurricane Center (NHC)

Fort Myers w sercu huraganu

Reporter z The Weather Channel uchwycił huragan Ian, gdy przetoczył się przez miasto Fort Myers. Ponad 1,5 miliona domów jest bez prądu.

3-metrowa powódź w Fort Myers

Według gubernatora Florydy Rona DeSantis powódź może czasami przekroczyć 3 metry. W mieście Fort Myers powodzie są tak poważne, że niektóre dzielnice wyglądają jak jeziora.

Silne wiatry w Punta Gorda

Na tych zdjęciach wykonanych przez tego meteorologa można zobaczyć siłę wiatru pulsującą na ulicach tego miasta na Florydzie. Zarejestrowano szczyty do 241 km/h.

Miliony domów bez prądu

Na Florydzie jest już ponad milion domów bez prądu, które właśnie dotarły do ​​huraganu Ian, huraganu kategorii 4.

Bardzo silny huragan

Przy wiatrach przekraczających 150 mil na godzinę (241 km/h) huragan Ian jest już piątym najbardziej śmiercionośnym huraganem, który uderzył w wybrzeże Stanów Zjednoczonych.

powódź

MSNBC emituje te obrazy już zalanych ulic w rejonie Neapolu (Floryda), gdzie wydaje się, że samochody zostaną całkowicie zanurzone.

raport

Specjalny reporter TF1 był w Fort Myers na kilka godzin przed wylądowaniem huraganu Ian w tym rejonie południowo-zachodniej Florydy.

Huragan Ian: Floryda zatrzymuje sięźródło : 20:00 wiadomości. dni tygodnia

Wiadomości osobiste

Rejestrowanie poziomów wody

Ian generuje rekordowe poziomy wody, przekraczające już poziom huraganu Irma, który w 2017 r. spowodował szkody na Florydzie o wartości ponad 100 miliardów dolarów.

Na tropie Charliego

Huragan Ian wydaje się podążać tą samą ścieżką, co jego poprzednik Charlie w 2004 roku, ale wydaje się silniejszy, analizuje ekspert ds. prognoz z Météo France Etienne Kapikian. Charlie spowodował 29 zgonów na Florydzie, bezpośrednio lub pośrednio.

w oku schodów

Sekundy nad okiem huraganu Ian, który wylądował na Florydzie.

Ian przybywa na Florydę

National Hurricane Center ogłosiło, że Ian dotarł do gleby kategorii 4 na Florydzie i jest uważany za wyjątkowo niebezpieczny. Huragan dotarł do wybrzeży USA na poziomie miejscowości Cayo Costa, przy wiatrach przekraczających 230 km/h.

Miami

Konsulat Francji na Florydzie z siedzibą w Miami przygotowuje się na nadejście huraganu Ian.

katastrofalne powodzie

Huragan Ian spowodował „katastrofalne” powodzie, gdy zbliżył się do Florydy, gdy straż przybrzeżna rozpoczęła działania mające na celu znalezienie 23 migrantów zaginionych na morzu.

Huragan, z wiatrami dochodzącymi do 250 kilometrów na godzinę, a nawet „silniejszymi”, spowodował „zalanie morza, wiatry i katastrofalne powodzie na półwyspie Florydy”, ocenia National Hurricane Center (NHC) w swoim najnowszym biuletynie.

Sarasota, pierwsze uszkodzenie

Pierwsze zdjęcia AFP z nadmorskiego miasta Sarasota, gdzie huragan Ian kategorii 4 niedługo wyląduje na Florydzie.

undefinedundefinedJOE RAEDLE / GETTY IMAGES AMERYKA PÓŁNOCNA / GETTY IMAGES przez AFP

eksmisja

Na kilka godzin przed wylądowaniem na Florydzie przez huragan Ian tysiące mieszkańców najbardziej narażonych obszarów uciekło.

międzynarodowy

Wideo – Huragan Ian: Na Florydzie tysiące mieszkańców uciekają

Migranci znikają na morzu

Straż Przybrzeżna Stanów Zjednoczonych rozpoczęła operacje mające na celu znalezienie 23 migrantów zaginionych po tym, jak ich łódź zatonęła u Florydy, gdy huragan Ian niedługo wyląduje, ogłosił patrol graniczny.

„Czterech kubańskich migrantów wypłynęło na brzeg po tym, jak ich łódź zatonęła z powodu złej pogody. Straż Przybrzeżna w południowo-wschodnim sektorze rozpoczęła akcję poszukiwawczą i ratowniczą dla 23 osób” – czytamy na Twitterze. Szef Frontier Patrol w sektorze Miami, Walter Slusar.

„Historyczna” burza

Huragan Ian już powoduje „katastrofalne powodzie morskie, wiatry i powodzie” na Florydzie, powiedział National Hurricane Center (NHC) w swoim najnowszym poście.

Uderzenie huraganu kategorii 4 jest nieuchronne na zachodnim wybrzeżu półwyspu Florydy, a służby pogodowe tego kraju ostrzegają, że burza będzie „historyczna”.