Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sekretarz Generalny ONZ mówi, że na aneksje „nie ma miejsca we współczesnym świecie”

Sekretarz Generalny ONZ mówi, że na aneksje „nie ma miejsca we współczesnym świecie”

Siły ukraińskie odzyskały kontrolę nad całym północno-wschodnim miastem Kobiansk, wypychając siły rosyjskie ze swoich pozycji na wschodnim brzegu rzeki Oskil, poinformowali dziś wieczorem dziennikarze AFP. Powiedzieli, że przed ośrodkiem kultury znajduje się transporter opancerzony i pluton żołnierzy ukraińskich, aw okolicy poruszają się co najmniej dwa czołgi. Pięć trupów w wojskowych mundurach, prawdopodobnie żołnierzy z Moskwy, leży w pobliżu niesprawnych pojazdów z rosyjskimi oznaczeniami.

Znaczna część tego węzła kolejowego została odebrana Rosjanom na początku września dzięki ukraińskiemu kontratakowi w obwodzie charkowskim. Ale wojska rosyjskie nadal utrzymywały się za rzeką i prowadziły ostrzał artyleryjski, podczas gdy cywile uciekali przed walkami, próbując przedostać się na stronę ukraińską.

Ukraińscy strażacy i wolontariusze przywieźli do miasta pierwszą partię pomocy humanitarnej i przeszli przez nienaruszone przejście dla pieszych łączące dwa brzegi rzeki Uskil. „Będzie to pierwsza dystrybucja pomocy humanitarnej po drugiej stronie”.Andrei Kanashevich, urzędnik wojskowy w Kobiansku, powiedział, że rozdano 2000 paczek żywnościowych dostarczonych przez Wielką Brytanię.

Na przemysłowym przedmieściu Kupiańsk-Wuzłowi, na wschodnim brzegu rzeki Uskil, pięć kilometrów na południe, mieszkańcy potwierdzili, że Rosjanie wyjechali we wtorek.

READ  Nowy rekord przypadków w ciągu 24 godzin, obawy w Indiach i Brazylii