Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Na żywo – Francja-Polska: Lloris wyrówna rekord w wyborze Thurama

Bluesowy autobus jest w drodze

Autokar Bluesa odjechał o 15:40 czasu lokalnego z hotelu Al Messila w kierunku stadionu Al Thumama. Rozpoczęcie jest podawane jako przypomnienie o 18:00 czasu lokalnego lub 16:00 we Francji.

Z atutami Nicei Hugo Llorisa ma zamiar wyrównać rekord selekcji Lilian Thuram

Hugo Lloris zagra z Polską (ósmy finał mundialu, w najbliższą niedzielę o 16.00), swój 142. mecz w koszulce reprezentacji Francji, stając się tym samym najskuteczniejszym Francuzem w historii z Lilianem Thuramem. Ci, którzy znali go podczas jego debiutu w Nicei, wspominają jego pierwsze kroki w piłce nożnej.

>> Błyskotliwa kariera Llorisa w reprezentacji Francji

„Nie mamy już nic do stracenia” — mówi Jacob Kaminsky.

Na stronie internetowej gazety sportowej młody skrzydłowy Volsburga, Jakob Kaminski, stwierdza: „Po meczu z Argentyną, jak powiedział trener Michniewitz, wszystkim odeszły wody po eliminacjach i może… bo teraz wszystko się zawali (śmiech). Nie mamy nic przegrać. Jesteśmy. Wiemy z kim gramy. Mistrzowie świata niewiele się zmienili. Mają bardzo silny skład i mogą z łatwością oddać nam dwa lub trzy strzały na bramkę i nadal będą faworytami. Ale tak jak mówiłem, może teraz pozwoli nam podjąć większe ryzyko. Zobaczymy jak trener Michniewitz sobie z nim poradzi i jaki mamy plan na grę. Musimy wykorzystać ten moment!”

Szczęsnego na pierwszych stronach polskiej prasy

Polski dziennik Katwicky Sport publikuje w najbliższą niedzielę przed 16.00 swoją pierwszą stronę po francusku: „Go to Polish” z bramkarzem Wojciechem Szczewnym na zdjęciu, który błyszczy od początku rozgrywek.

Szczęsnego na pierwszych stronach polskiej prasy
Szczęsny na pierwszych stronach polskiej prasy © Capture

Na jakim kanale oglądać mecz?

Ten mecz 1/8 finału między Francją a Polską będzie transmitowany na żywo w TF1 i beIN Sports. Przypominamy, że mecz będzie można oglądać również od godziny 15:00 na RMC, w zintegrowanym Pucharze Świata.

READ  Polska: na którym kanale oglądać mecz, składy i najnowsze wiadomości z meczu

Więcej informacji tutaj.

Lloris jest na dobrej drodze do wyrównania Thurama

W niedzielę przeciwko Polsce bramkarz i kapitan The Blues rozegra swój 142. występ w reprezentacji Francji, wyrównując tym samym rekord Lilian Thuram. RMC Sport poszedł w ślady Hugo Llorisa, zanim osiągnął ten kamień milowy.

>> To Nice Origins autorstwa Hugo Llorisa

Betty martwi się o Varane’a

Członek Dream Team RMC Sport i mistrz świata z 1998 roku, Emmanuel Petit, obawia się braku rytmu dla Raphaela Varane’a, którego wciąż trzeba ustabilizować. „Myślę, że wciąż brakuje mu meczu lub dwóch, powiedział w tę sobotę w RMC. Musi grać, aby znaleźć rytm, to zły czas na te mistrzostwa świata. Czuję, że staje się silniejszy, ale nie jest jeszcze w 100% sprawny”.

Więcej informacji tutaj.

Dzień dobry wszystkim

W niedzielę o godzinie 16:00 reprezentacja Francji zmierzy się z Polską w 16. kolejce Mistrzostw Świata 2022. Spotkanie, w którym Didier Deschamps powinien zobaczyć ten sam skład z Danią w fazie grupowej. Na zwycięzcę tego pojedynku czekać będzie w ćwierćfinale Senegal lub Anglia. Śledź mecz na żywo na stronie internetowej i w aplikacji RMC Sport.