Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

NA ŻYWO – Covid-19: Lekarz medycyny ratunkowej Patrick Bilux zaleca noszenie maski na zewnątrz, co jest „pomocnym” środkiem

Yael Brown-Bevit, szefowa komitetu prawnego LaREM, chce, aby pozwolenie na szczepienia weszło w życie „najpóźniej 15 stycznia”.

Pozwolenie na szczepienie „najpóźniej do 15 stycznia”: ogłasza to Yael Brown Beve, przewodnicząca komisji prawniczej w J. Larim Radio.Nowa przepustka zabrania osobom nieszczepionym dostępu do zajęć rekreacyjnych, restauracji, barów i międzyregionalnego transportu publicznego.

„Mamy bardzo poważną sytuację epidemiologiczną, a rząd i większość postanowiły bardzo szybko sobie z nią poradzić” – dodała.

Pozwolenie na szczepienia pozwala na „omijanie ograniczeń i godziny policyjnej” – przekonuje przewodnicząca Komisji Prawnej LaREM, Yael Brown-Bevit

Pozwolenie na szczepienie pozwoliłoby „uniknąć dalszych środków przymusu”, takich jak „celowe odosobnienie” lub „godzina policyjna”, przekonywała w niedzielę przewodnicząca Komisji Prawnej LaREM, Yael Brown-Bevit, w przeddzień wejścia ustawy do Zgromadzenia Narodowego.

Powiedział, że „jeśli to nie zadziała, konieczne będzie rozważenie bardziej przymusowych środków”, takich jak „przymusowe szczepienia”, „celowe odosobnienie”, „powrót do godziny policyjnej” i „nowe zamknięcia”, ostrzegła. Radio J.

Państwo udziela pomocy przedsiębiorcom na terytoriach zamorskich do końca 2021 r.

Rząd ogłosił w niedzielę, że zagraniczne firmy najbardziej dotknięte restrykcjami nałożonymi w celu powstrzymania kryzysu zdrowotnego w listopadzie i grudniu będą mogły skorzystać z pomocy.

Środki te przeznaczone są dla firm z „sektorów chronionych”, zarejestrowanych na listach S1 i S1bis, takich jak restauracje, biura podróży i siłownie, o których we wspólnym komunikacie prasowym zapowiedzieli ministrowie gospodarki i gospodarki morskiej oraz minister. Delegat odpowiedzialny za turystykę oraz małe i średnie przedsiębiorstwa.

Strata obrotów musi wynosić co najmniej 65% dla firm z sektorów chronionych.

Eric Ciutti „wzywa do popularyzacji masek FFP2”

Eric Ciutti, który dotarł do finału w republikańskich prawyborach i poparł Valerie Pecres, wezwał w niedzielę do „cyrkulacji masek FFP2”, które „bardziej chronią” przed wirusem Covid-19 i które ubolewał nad brakiem zapasów.

READ  Napastnik męża Nancy Pelosi skazany

Ubolewał nad „brakem przewidywania” rządu w wielkiej ławie przysięgłych, RTL/LCI/le Figaro: „Dzisiaj nie mamy zapasów, produkcja we Francji spadła o 90% (w porównaniu do końca 2020 r., w obliczu konkurencji z Azji, przyp. red.)”.

– Założę się, że tam przyjedziemy, bo ta maska ​​bardziej chroni i przyjechały tam inne kraje, takie jak Austria i Włochy – dodał zastępca Alpine Maritimes.

Lionel Messi uzyskał pozytywny wynik testu na Covid-19

Klub paryski ogłosił w niedzielę, że czterech graczy uzyskało pozytywny wynik testu Coronaforce, w tym Lionel Messi, który w związku z tym opuści w poniedziałek 1/8 finału w Coupe de France w Van.

Juan Bernat, Sergio Rico i Nathan Petumazala są również pozytywnie nastawieni do Covid-19. Czterech graczy umieszczono w izolatce.

COVID-19: Bilux opowiada się za noszeniem masek zewnętrznych, co jest „pomocnym” środkiem

Zapytany o noszenie maski na zewnątrz, lekarz pogotowia bronił procedury, mówiąc, że jest „przydatna”.

„Musisz tylko stanąć w kolejce i stanąć obok kogoś, kto jest pozytywny, wariant Omicron jest wysoce zaraźliwy i możesz się zarazić” – wyjaśnił, opowiadając się za „niedrogą, łatwą do wdrożenia i skuteczną zasadą ostrożności”.

Patrick Billox: „Powinniśmy się spodziewać, że w 2022 r. pojawią się nowe zmienne”

Podczas gdy Olivier Veran optymistycznie podchodzi do felietonów JDD, szacując, że „piąta fala może być ostatnią”, lekarz medycyny ratunkowej Patrick Bellox jest bardziej ostrożny.

„Z naukowego punktu widzenia powinniśmy spodziewać się, że w 2022 r. pojawią się nowe warianty” – powiedział na antenie. „Ponieważ częstotliwość szczepień na całym świecie nie jest taka sama” – dodał.

Covid-19: Do lekarza medycyny ratunkowej Patricka Biloxa: „Nie mamy kontroli”

Lekarz medycyny ratunkowej Patrick Bello, gość BFMTV, ostrzegł w niedzielę, że „wymykamy się spod kontroli” w obliczu „wybuchu COVID-19”.

READ  Ukraińskie Siły Powietrzne twierdzą, że zestrzeliły rosyjski pocisk hipersoniczny Kinjal

„Kiedy patrzymy na krzywe frekwencji na oddziale intensywnej terapii, wydaje się, że się nie porusza”, ale „ci, którzy wracają na intensywną opiekę, nie są zaszczepieni i mają czynniki ryzyka” – dodał, uznając za konieczne udowodnienie „pedagogiki”, aby zachęcić do szczepień. .

Chiny z zadowoleniem przyjmują spadek liczby przypadków w mieście Xi’an

Urzędnicy ds. zdrowia publicznego powiedzieli w niedzielę, że nowe infekcje COVID-19 osiągnęły najniższy poziom w ciągu ostatnich siedmiu dni w chińskim mieście Xi’an, które zostało zablokowane na jedenaście dni.

W niedzielę zanotowano 122 nowe infekcje wirusem Corona – najniższy od 25 grudnia – w tym historycznym mieście położonym na północy kraju, słynącym z armii Pierwszego Cesarza Chin, w porównaniu do 174 dzień wcześniej.

Według Zhanga Canyou z Chińskiej Agencji Kontroli Chorób, strategia masowych badań w połączeniu z efektem powstrzymywania doprowadziła do „pewnych pozytywnych zmian”, powiedział Chińskiej Telewizji Centralnej (CCTV). Według Narodowej Komisji Zdrowia 16 pacjentów jest jednak w „poważnym” stanie.

Chociaż liczba ta jest niższa w porównaniu z danymi odnotowanymi gdzie indziej, w ostatnich dniach nowe infekcje osiągnęły poziom nienotowany w Chinach od marca 2020 r. Ścisła polityka „zero-covid” pozwoliła Chinom ograniczyć swój oficjalny rekord do mniej niż 5000 zgonów od początku epidemii , w porównaniu do ponad 800 000 w Stanach Zjednoczonych.

Olivier Veran potwierdza, że ​​w pracy nie będzie pozwolenia zdrowotnego

W firmie nie będzie pozwolenia zdrowotnego. Potwierdził to w niedzielę Olivier Veran w Kolumnach JDD. Pomysł przedłużenia przepustki zdrowotnej dla wszystkich przedsiębiorstw wydaje się być wykluczony po spotkaniach partnerów społecznych z minister pracy Elizabeth Bourne. Tym razem Minister Zdrowia i Solidarności całkowicie rezygnuje z tego pomysłu.

>> Więcej informacji w naszym pełnym artykule.

Piąta fala Covid-19 we Francji będzie „być może ostatnią”

Po tym, jak Emmanuel Macron miał nadzieję, że rok 2022 będzie rokiem, w którym zakończymy pandemię Covid-19 podczas jego pozdrowienia dla Francuzów 31 grudnia, z kolei Olivier Veran brzmiał ostrożnie w niedzielny poranek.

READ  Zwycięzca Ukraina, pełny ranking

w kolumnach JDDTym samym minister zdrowia potwierdził, że „ta piąta fala” wirusa Corona, wywołana przez zmienne Omicron i Delta, „może być ostatnią”.

Maski są obowiązkowe dla dzieci od 6 roku życia w niektórych miejscach publicznych

Decyzja została opublikowana w Dzienniku Ustaw, w sobotę 1 stycznia, w Nowy Rok: obowiązek noszenia maski będzie dotyczył dzieci w wieku 6 lat, w porównaniu do 11 lat temu, w niektórych miejscach publicznych, takich jak transport. Nowa procedura, która wejdzie w życie w poniedziałek, w dniu rozpoczęcia roku szkolnego.

>> Więcej informacji w naszym pełnym artykule.

Covid-19: złagodzenie zasad izolacji od poniedziałku, jeśli harmonogram szczepień jest kompletny

Zasady izolacji dla osób zarażonych wirusem Covid-19 zostaną złagodzone od poniedziałku dla osób z pełnym harmonogramem szczepień, które będą musiały izolować się przez siedem dni niezależnie od alternatywy, izolacja, którą można znieść po pięciu dniach, rząd ogłosił w niedzielę w przypadku negatywnego testu antygenu lub reakcji łańcuchowej polimerazy.

Ponadto nie będzie dalszej kwarantanny przypadków kontaktu z pełnym harmonogramem szczepień, którzy mimo wszystko będą musieli ściśle przestrzegać gestów bariery i „regularnych kontroli” – wyjaśnił minister zdrowia Olivier Veran.

> Nasz pełny artykuł można znaleźć tutaj.