Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Na Père Lachaise całe pokolenie żegna Françoise Hardy, ikonę francuskiej piosenki

Na Père Lachaise całe pokolenie żegna Françoise Hardy, ikonę francuskiej piosenki

Czas zastanowić się nad ceremonią pożegnania ikony lat 60. XX wieku. Bliscy i fani Françoise Hardy zebrali się w czwartek 20 czerwca na cmentarzu Père Lachaise w Paryżu. Jacques Dutronc, mąż Françoise Hardy, z którą była od lat w separacji, oraz ich syn Thomas Dutronc, byli otoczeni artystyczną rodziną piosenkarki, która nie chciała organizować ceremonii religijnej.

Thomas Dutronc, syn Françoise Hardy i Jacques’a Dutronca, przybył tuż przed godziną 15:00 pod kopułę krematorium, gdzie gromadziła się rodzina i przyjaciele piosenkarza, na ostatnie pożegnanie.

Wystąpiło całe pokolenie francuskich śpiewaków: Julien Clerc, Laurent Volzy, Dave, a także Sheila i Salvatore Adamo, którym szczególne brawa zgotowano, gdy weszli pod kopułę krematorium Père Lachaise. A także reżyser François Ozon, który wykorzystał wiele jego piosenek w swoich filmach, oraz wierny Etienne Dahu. Nicolas i Carla Sarkozy również odbyli tę podróż, podobnie jak minister kultury Rachida Dati i wygwizdana Brigitte Macron.

Przeczytaj także | Materiał jest zastrzeżony dla naszych subskrybentów Nie żyje Françoise Hardy, ikona popkultury

Kameralna impreza

Półgodzinna ceremonia odbyła się w prywatności. Największe hity piosenkarza odbijały się echem na arenie, gdzie zgromadziły się setki fanów, mamrocząc słowa do tych piosenek, które z czerwonymi oczami wstrząsnęły ich życiem znacznie bardziej niż okres dorastania.

A jeśli ona odejdzie przed tobą, czas miłości, Mnóstwo pięknych rzeczy To było transmitowane. Na pewno wiadomość prywatna („Jeśli myślisz, że mnie kochasz…”) Następnie jasna drewniana trumna opuściła to miejsce.

„To ukształtowało nasze życie od lat 60. XX wieku do dziś”.Jean-Charles, 70-letni paryski emeryt, powiedział AFP wśród tłumu wielbicieli. „Dzięki jego SMS-om możemy znaleźć czas na ustatkowanie się i życie”.

Fani zbierają się pod kopułą krematorium na pogrzebie piosenkarki Françoise Hardy na cmentarzu Père Lachaise w Paryżu, 20 czerwca 2024 r.

„Reprezentowała całą moją młodość. Była osobą powściągliwą, z dala od zamieszania, bardzo piękną kobietą w porównaniu do dzisiejszych kobiet.„, mówi Houria, 71-letnia paryżanka.

READ  Zmarła Shannen Doherty: to zdjęcie udostępnione przez córkę Luke'a Perry'ego przemówi do nastolatków z lat 90.

Annie nie urodziła się w 1962 roku, kiedy Wszyscy chłopcy i dziewczętaPrzyszedł raczej, by uczcić tych, którzy przypominają mu jego matkę. „Przyszedłem też po całą rodzinę Dutronc”.Ta urzędniczka, która pracuje w nocy, zanim objęła stanowisko, przeszła zmianę – dodaje.

200 największych śpiewaczek wszechczasów

To Thomas Dutronc ogłosił w mediach społecznościowych śmierć idola Yéyésa wieczorem 11 czerwca. Pod zdjęciem, na którym jest z matką, napisał: „trzeźwy”. „Mojej matki nie ma”.

Dwa dni później powrócił na scenę podczas koncertu w Pas-de-Calais. W Anglii mówimy: „Słoń w pokoju”. [le sujet dont on évite de parler]. (…) „Mój słoń w pokoju” to wyjazd mojej mamy do innego nieba.”, schwytany, przeniesiony.

Warsztaty międzynarodowe

Kursy online, zajęcia wieczorowe, warsztaty: rozwijaj swoje umiejętności

badać

Piosenkarz wyraził chęć pochówku na Korsyce, a konkretnie w Monticello, gdzie mieszka Jacques Dutronc. Jednakże nie wpłynęła żadna prośba o pochowanie urny na terenie prywatnym, podała w czwartek dystrykt Haute-Corse w odpowiedzi na pytanie AFP.

Françoise Hardy od wielu lat walczy z chorobą. Rak pojawił się w jego życiu w 2004 roku, przybierając różne formy i powodując cierpienie. I tak artyście powierzono… Mecz Paryż W 2023 r., czego chciała „Wyjazd wkrótce i szybko, bez zbyt wielu wyzwań”.. Mówiła także o prawie do godnej śmierci.

Artysta ze swoją rzekomą melancholią podbił anglosaską publiczność w latach 60., zwracając na siebie uwagę Micka Jaggera i Boba Dylana. Była także jedyną Francuzką w rankingu amerykańskiego magazynu na 200 największych śpiewaków wszechczasów. Rolling Stone’a W 2023 r.

Świat z Agence France-Presse

Wykorzystaj tę zawartość ponownie