Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Na oczach Netflix gigant streamingu przybywa do Francji za darmo

Obecnie platformy streamingowe, takie jak Netflix, Amazon Prime Video, Disney+, Apple TV+ i wiele innych, działają w szczególnie konkurencyjnym środowisku. Coraz więcej nowych platform wchodzi na ten rynek, który stopniowo się nasyca. Jeśli jednak większość z wymienionych serwisów ma podobny model biznesowy oparty na abonamentach, Bloomberg właśnie zapowiedział zbliżające się uruchomienie zupełnie nowego projektu, który postanowił wyjść z gry.

SkyShowtime przejął Europę

Amerykańskie media napisały kilka dni temu, że Comcast i ViacomCBS postanowiły połączyć siły, aby uruchomić SkyShowtime, platformę streamingową „Połączy dekady bezpośredniego doświadczenia konsumenckiego z najlepszymi w rozrywce, oryginalnymi filmami i serialami z portfolio marek NBCUniversal, Sky i ViacomCBS, w tym tytułami z SHOWTIME, Nickelodeon, Paramount Pictures, Paramount + Originals, Sky Studios, Universal Pictures i Peacock.” . Katalog obejmujący łącznie ponad 10 000 godzin oglądania.

Jak określono w komunikacie prasowym Comcast i ViacomCBS, oczekuje się, że SkyShowtime obejmie wszystkie gatunki i kategorie odbiorców, w tym dramaty, scenariusze dla dzieci i familii, główne franczyzy, premiery filmowe, programy lokalne, filmy dokumentalne lub fakty i wiele innych. Od 2022 roku SkyShowtime zostanie uruchomiony w około 20 krajach Europy, w Albanii, Andorze, Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Chorwacji, Czechach, Danii, Finlandii, Węgrzech, Kosowie, Czarnogórze, Holandii, Macedonii Północnej, Norwegii, Polsce, Portugalii , Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania i Szwecja.

Długa lista, której nie znajdziemy we Francji. Wyjaśnienie jest dość proste, ponieważ w Wielkiej Brytanii lub Irlandii (kraje, w których działa już Sky), Francja skorzysta z Peacock tylko w postaci samodzielnej aplikacji. Peacock zaoferuje część swojego katalogu za darmo, a niektóre treści będą dostępne za opłatą.

READ  Moskwa potępia polską propozycję „misji pokojowej” na Ukrainie