Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Na kąpielisku miejskim prowadzone były duże prace

W miejskim basenie utworzono plac zabaw dla dzieci, a prace nad dużym basenem zaplanowano na wrzesień.

W środę, 20 lipca, pod koniec popołudnia, burmistrz Eric Piccard towarzyszył niektórym z wybranych lokalnych urzędników miasta oraz dyrektorom służb technicznych i animacyjnych podczas otwarcia nowego placu zabaw przy miejskim basenie.

Gmina zaprosiła firmę z Lotte (Lacombe) oraz miejskie służby techniczne do stworzenia tego placu zabaw.

Prace rozpoczęły się na początku maja z firmą Lacombe za część wodno-kanalizacyjną. Następnie serwis techniczny zajął się napełnianiem, transportem i instalacją rur.

Po niezbędnym suszeniu płyty przez 3 tygodnie, Lacombe był w stanie dokończyć prace, instalując posadzkę żywiczną, a także spóźnione dostawy i dostawy zabawek z Polski. Prace te, sfinansowane przez gminę i region Occitanie, kosztują 40 tys. euro bez podatków.

Najmłodsi mogą bawić się w tym nowym sezonie na placu zabaw z biczami wodnymi pod okiem rodziców. We wrześniu w dużym basenie zostaną przeprowadzone prace rekultywacyjne o wartości 24 000 euro bez podatków. Celem jest osiągnięcie oszczędności i rentowności, w szczególności uniknięcie strat wody poprzez wymianę niektórych elementów: sań ściekowych. Hiszpańscy i letni goście nadal będą mogli nurkować, pływać i relaksować się w tej zabawnej, wodnej okolicy przez wiele lat.

READ  George Friedman: Przeciwko Rosji nie tylko Ameryka może bronić Europy!