Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Na granicy białorusko-polskiej kryzys migracyjny zyskuje swój pierwszy numer

Cztery osoby zmarły z powodu hipotermii i wycieńczenia. Wraz z nadejściem jesieni kryzys migracyjny na granicy polsko-białoruskiej wciąż narasta, pochłonął swoje pierwsze ofiary. W poniedziałek 20 września polskie władze poinformowały o liczbie nielegalnych prób ponownego przekroczenia granicy, od 3510 w sierpniu do 4131 w dniu 19 września – w porównaniu z zaledwie 241 w lipcu. Przedwczoraj na polskiej granicy znaleziono martwe trzy osoby, w tym Irakijczyk. Zginęła też kobieta po stronie białoruskiej.

Oświadczenie wydali białoruscy pogranicznicy. Znaleziono ślady ukazujące ciągnięcie zwłok z Polski do Republiki Białoruś. Jak natychmiast potępiona informacja “Kłamać” Tomasz Praga, Komendant Generalny Straży Granicznej. „Nasz patrol po stronie białoruskiej zobaczył grupę imigrantów i ukośnie kobietę. Ostrzegaliśmy naszych kolegów, ale nie odpowiedzieli, a mimo to podjęliśmy kilka prób, w tym na najwyższym szczeblu” – powiedział. Upierał.

Artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Czytaj więcej „Wrażliwość polityczna kwestii migracji w Europie uczyniła z niej broń dla jej przeciwników”.

Odkąd 2 września władze polskie ustanowiły stan wyjątkowy w ośmiu okręgach przygranicznych na miesiąc, ponad 400 km obszaru przygranicznego jest przedmiotem częściowych i mylących informacji. Narzędzie teoretycznie ogranicza dostęp do prasy i organizacji pozarządowych w okolicy. „Z powodu tej wyjątkowej sytuacji bardzo trudno jest namalować sytuację globalną”, zgadza się Świat Agatha Freng, członkini Organizacji Pomocy Imigracyjnej, Agaleni. Wiemy, że sytuacja między funkcjonariuszami straży granicznej a imigrantami jest ciężka, ponieważ społeczeństwo obywatelskie nie może już korzystać ze swojego prawa do kontroli. Ci ludzie są sobą. “

„Nielegalne odmowy”

Niektórzy aktywiści i dziennikarze, którzy byli na miejscu, opisali alarmującą sytuację humanitarną. „Główny problem z głodem i zimnem”, Okaleni podkreśla fundację. Odnotowano kilka przypadków przyjęcia do szpitala, a następnie eskorty do granicy. Od początku kryzysu migracyjnego w połowie lata polscy pogranicznicy stosują systematyczne zaprzeczenia („Odepchnięcia”), sprowadzanie na granicę każdej osoby, która nielegalnie ją przekroczyła, niezależnie od wniosków o azyl lub ochronę międzynarodową.

READ  Jedna strona angażuje się w Polsce (wył.)

W tym artykule przeczytałeś 38,99%. Reszta przeznaczona jest tylko dla subskrybentów.