Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Na francuski rynek alkoholi spirytusowych trafiają wódki giełdowe

Na francuski rynek alkoholi spirytusowych trafiają wódki giełdowe

Polska grupa alkoholowa Stock Spirits ogłosiła we wtorek zakończenie podwójnego przejęcia.
Heleno / Stock.adobe.com

Polska grupa alkoholowa Stock Spirits ogłosiła we wtorek, że zakończyła podwójne przejęcie marki whisky Clan Campbell od francuskiego giganta Pernod Ricard i francuskiego dystrybutora Dugas. Pod koniec czerwca grupa alkoholowa Pernod Ricard ogłosiła podpisanie protokołu ustaleń w sprawie sprzedaży swojej marki whisky Clan Campbell spółce Stock Spirits, która sama reklamuje się jako „Jedna z największych grup alkoholi w Europie» Produkuje wódkę Żoładkową.

Ten ostatni ogłosił we wtorek w oświadczeniu prasowym, że sfinalizował przejęcie – nie podając kwoty – od „Jedna z głównych marek szkockiej whisky typu blended od 12 lat, obecna we Francji oraz na innych rynkach europejskich, takich jak Hiszpania, Luksemburg i Włochy. W ostatnich latach marka poszerzyła ofertę o alkohole na bazie rumu Clan Caribbean„, Został wybrany. Nie dokonano również żadnych płatności na rzecz grupy Dugas, opisanej jako „Odkrywca marki i silny partner dystrybucyjny alkoholi premium i ultra-premium we Francji„.”Te dwie transakcje stanowią ważny krok dla Stock Spirits Group w realizacji swojej strategii rozwoju w Europie. Pozwala grupie na penetrację nowych rynków Europy Zachodniej i wejście w nową kategorię alkoholi o dużym potencjale: whisky.», podsumowuje grupę.

Duży portfel

Stanowi, że „Nowy inwestor będzie nadal rozwijał portfolio Dugas o whisky Clan Campbell i wybrane marki Stock Spirits. Wzmocni to pozycję i zasięg Dugas w przestrzeni sprzedaży detalicznej i masowej we FrancjiGrupa wskazuje również, że ma „nowo„Zakończenie przejęcia polskiej spółki Polmos Bielsko-Biała.”Ekspert w produkcji wysokiej jakości, czystych i aromatycznych alkoholi„I od”Uzupełni swoje portfolio w sektorze wódek w Polsce„.

READ  Recenzja / „The Orchid Player” (2023) Vidyi Narain

Oświadcza także, że „Finalizacja przejęcia spółki Borco-Marken-Import Matthiesen z siedzibą w Hamburgu, znanej z silnej produkcji, marketingu i dystrybucji międzynarodowych marek alkoholi w Niemczech, w tym popularnej Sierra Tequila.», transakcja będąca w dalszym ciągu przedmiotem procedur regulacyjnych w Niemczech i Austrii. Stock Spirits Group ogłasza portfolio „Ponad 70 wysokiej jakości marek, sprzedawanych w ponad 50 krajach na całym świecieZatrudnia ponad 1200 pracowników i obsługuje sześć zakładów produkcyjnych.

” data-script=”https://static.lefigaro.fr/widget-video/short-ttl/video/index.js” >