Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Na forach gry „War Thunder” co jakiś czas dochodzi do wycieków tajnych dokumentów wojskowych

Na forach gry „War Thunder” co jakiś czas dochodzi do wycieków tajnych dokumentów wojskowych

Czasami zamiłowanie do dokładności historycznej koliduje z tajemnicą narodową. 16 stycznia, na forach wojskowych gier symulacyjnych Odgłosy wojen, internauta chętny do włączenia się w dyskusję na temat opublikowanych dokumentów związanych z systemami zasilającymi F-16 Fighting Falcon firmy General Dynamics, amerykański samolot wojskowy z lat 70., ale nadal w użyciu. Jeśli twierdzi, że te przedmioty nie są już objęte ograniczeniami tajemnicy obronnej, inni uważają, że pozostają one pod statusem „ konkretny Jest to najniższy poziom poufności, ale nadal dotyczy informacji, które nie są przeznaczone do upublicznienia.

W razie wątpliwości dokumenty te były usuwane przez zespoły moderacyjne. Ale ten incydent nie jest odosobniony: jest to dziwnie częste zjawisko na forach gry Odgłosy wojen, która pozwala rywalizować na wirtualnych polach bitew, przejmując kontrolę nad pojazdami wojskowymi, od czołgów po samoloty. W 2021 roku inny użytkownik opublikował fragment instrukcji strzelca czołgu Leclerc, którego jedynym celem było wsparcie jego argumentów w dyskusji dotyczącej prędkości obrotu jego wieży.

Inne tajne elementy tego samego rodzaju, odnoszące się do chińskiego sprzętu wojskowego lub brytyjskich czołgów, były publikowane w Internecie przez lata. „Trudno podać dokładną liczbę, ale powiedziałbym, że w ciągu ostatnich dziesięciu lat istnienia gry miało miejsce co najmniej sześć takich incydentów, które zwróciły uwagę społeczności i wymagały pracy naszych zespołów moderacyjnych”. Oryginalnie uznana przez Antona Yudintseva, założyciela węgierskiego studia Gaijin Entertainment Odgłosy wojen.

Przeczytaj także: Od „Steel Division” do „World of Tanks”, dokładne równanie gier wojennych

Res kult

Jeśli tego typu posty nie pojawiają się w innych wojskowych grach symulacyjnych, a przynajmniej nie pojawiają się regularnie, może to wynikać z tego, że w przeciwieństwie do konkurencji świat czołgówI Odgłosy wojen Ma na celu przede wszystkim odwołanie się do graczy, którym zależy na autentyczności historycznej i realizmie: przy projektowaniu pojazdów w grze twórcy w dużej mierze polegają na oryginalnych dokumentach, aby przedstawić symulację tak realistycznie, jak to tylko możliwe. „W większości przypadków użytkownicy, którzy publikują te dokumenty, starają się przekonać twórców gier do wprowadzenia modyfikacji w odpowiednich maszynach i urządzeniach wojskowych”.wyjaśnia Anton Judincew. Code, francuski gracz od 2013 roku, obfituje w:

READ  Xiaomi Mi 11i 5G: marka wynagradza 600 euro za wydanie 🔥

Masz 52,25% tego artykułu do przeczytania. Poniższe informacje są przeznaczone wyłącznie dla subskrybentów.