Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Muriel Robin „otworzyła drzwi” Christophe’owi Beaugrandowi do homofobii w kinie

Muriel Robin „otworzyła drzwi” Christophe’owi Beaugrandowi do homofobii w kinie

Marka Piaseckiego/WireImage Christophe Beaugrand wypowiedział się w obronie Muriel Robin po jej homofobicznych komentarzach.

Marka Piaseckiego/WireImage

Christophe Beaugrand wypowiedział się w obronie Muriel Robin po jej homofobicznych komentarzach.

Homofobia – „ Dziękuję jej, że zabrała głos. » Muriel Rubin na planie przełamała tabu Jaka to epoka? Sobota 16 września. Aktorka komediowa wyjaśniła, że ​​nie zdecydowała się na karierę filmową ze względu na homoseksualizm. Ujawnia, że ​​znalazła się na czarnej liście i wykluczona ze względu na swoją orientację seksualną.

Od tego czasu zapadła cisza radiowa ze strony wszystkich pozostałych aktorów, reżyserów i producentów w branży. Christophe Beaugrand chętnie zabierał głos w sieciach społecznościowych, aby podkreślić znaczenie komentarzy Muriel Robin na temat homofobii. Gospodarz i dziennikarz L. wyjaśnia HuffPost Jego własne doświadczenia z tym problemem, co częściowo wyjaśnia brak reakcji ze strony specjalistów w tej dziedzinie.

Nie jestem aktorem, mam większą swobodę mówienia. Myślę, że zaangażowane osoby wolełyby milczeć. Ze względu na moje doświadczenie jako dziennikarza w „50 Minutes Inside” przeprowadziłem wywiady z kilkoma aktorami, których orientację seksualną znałem. Wolą milczeć na temat swojej orientacji, a dla wielu, aby nie zostać marginalizowanymi zawodowo, jest to rzeczywistość. »

Strach przed noszeniem etykiety

Muriel Robin wyjaśniła: Nie ma aktora homoseksualnego, który zrobiłby wielką karierę. Christophe Beaugrand w dużej mierze się z tym zgadza, podkreślając problem, który jego zdaniem skłania wiele gwiazd do milczenia: strach przed napiętnowaniem.

READ  Nowe filmy i seriale do obejrzenia w serwisie Netflix od 4 do 8 kwietnia

Kiedy często identyfikujesz się jako gej w określonej liczbie ról, jest to od razu odrzucenie. Dlatego nie chcą, żeby drzwi były zamknięte. Agenci często doradzają aktorom, aby nic nie mówili i doprecyzowali: „„Nie ma wątpliwości co do prywatności”. W wywiadzie. Bohater lub bohaterka filmu lub telewizji jest często heteroseksualna. Znam wielu aktorów, którzy nie mówią o tym, bo nie dostaliby pierwszych ról, gdyby opinia publiczna uznała ich za gejów. »

Zdaniem Christophe’a Beaugranda przy wyborze aktora lub aktorki do danej roli dla producentów wyraźnie odgrywają rolę czynniki. Sieć odgrywa rolę, podobnie jak aspekt fizyczny. Pieniądze przede wszystkim i to jest sedno problemu. Jest to także wybór „bezpieczeństwa” ze strony decydentów.

Wyobrażają sobie, że ludzie są bardziej homofobami niż w rzeczywistości. I mówią do siebieJeśli nagłówek będzie zawierał informację o gejach, widzowie prawdopodobnie nie zareagują, bo nie będą o tym wiedzieć i nie uwierzą.. Jest dużo autocenzury z dużą ilością pieniędzy, więc na wszelki wypadek wybieramy ludzi, którzy mogą nam w ogóle się nie podobać.. »

Konsekwencje odejścia dla Twojej kariery

Mówienie na głos o homoseksualizmie może mieć poważne konsekwencje. Sam Christophe Beaugrand mówi, że stanął przed tym pytaniem bezpośrednio na początku swojej kariery telewizyjnej: „ Tak, odradzałem to, gdy mówiłem o moim homoseksualizmie, a ona powiedziała mi:Nigdy nie wiadomo, może publiczność nie będzie już za Tobą podążać. I znowu nie mam w głowie wielomilionowych filmów. Jest mniej problemów. »

W sieciach społecznościowych wielu internautów przywołuje nazwiska aktorów, którzy w odpowiedzi na komentarze Muriel Rubin odnaleźli się i mieli kwitnące kariery. W tym przypadku ponownie dla Christophe’a Beaugranda jest to fałszywa prawda. ” Właściwie są to zawsze te same nazwy i można je policzyć na palcach jednej ręki. A potem trzeba przyjrzeć się ich karierze. Jodie Foster czekała 30 lat, żeby to powiedzieć. Rupert Everett znajdował się na czarnej liście przez 10 lat po wyjściu na wolność. Na początku Neil Patrick Harris Jak poznałeś?Nie było wiadomo, a od czasu ujawnienia grał wyłącznie role gejowskie. »

READ  Polska zaprzecza, jakoby śmigłowiec wojskowy naruszył białoruską przestrzeń powietrzną

Surowa prawda, z którą artyści nie chcą się zmierzyć, niezależnie od tego, jak absurdalna jest. ” Jeśli chcesz, żeby aktor zagrał seryjnego mordercę, nie szukasz prawdziwego seryjnego mordercy. Zatem jeśli masz heteroseksualną osobowość, nie musisz mieć heteroseksualnej osobowości. Dobrzy aktorzy potrafią wszystko. »

Znaczenie edukacji w zwalczaniu homofobii

Dla Christophe’a Beaugrand przemówienie Muriel Robin jest niezbędne, ponieważ zadała pytanie. Jest to kwestia wciąż tabu, jednak dziś bardzo istotna, szczególnie w odniesieniu do edukacji podstawowej, jest zmiana sposobu myślenia.

Dziękuję jej za zabranie głosu i otwarcie tych drzwi. Nigdy się nie dowiem, czy to powstrzymało mnie od występów w niektórych programach, ponieważ nigdy nie mówimy tego publicznie. Ale mogę spojrzeć na siebie w lustrze i może ta wizja pomoże młodym ludziom, którzy wstydzą się bycia gejem. Kiedy kłamiemy, nawet ze względów marketingowych, zasilamy ten niebezpieczny system, a nie w ten sposób sprawiamy, że wszystko się dzieje. »

Ale granice zaczynają się przesuwać, a Christophe Beaugrand jest zadowolony. ” To, co było prawdą w przypadku Muriel Rubin i innych, niekoniecznie będzie zawsze prawdą w przypadku przyszłych pokoleń. Rzecz jasna sytuacja zmienia się bardzo powoli, ale we właściwym kierunku.„.

Zobacz także na HuffPost: