Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mubasher – Wojna na Ukrainie: Słowacja dostarcza do Kijowa 13 myśliwców MiG-29

Mubasher – Wojna na Ukrainie: Słowacja dostarcza do Kijowa 13 myśliwców MiG-29

Dzisiaj

Samoloty do „zniszczenia”

Po tym, jak oba kraje ogłosiły dostawę myśliwców MiG-29 do Kijowa, Kreml zagroził, że samoloty, które Polska i Słowacja dostarczą Ukrainie, zostaną „zniszczone”.

raportowanie

Poniżej znajdziesz wideo z raportem LCI wraz z ukraińskimi pilotami dronów, zmobilizowanymi na froncie w Bakhmut.

międzynarodowy

Nowe plany dla Ukrainy

Po Polsce słowacki premier zapowiedział, że jego kraj dostarczy Ukrainie 13 radzieckich MiG-29. Heger dodał, że jego kraj dostarczy system obrony przeciwlotniczej z Kobe do Kijowa. Prezydent Ukrainy już od miesięcy prosił o wsparcie lotnicze w celu przeciwdziałania rosyjskiej inwazji na jego kraj.

Śledztwo ONZ w sprawie zbrodni na Ukrainie

Grupa ONZ odpowiedzialna za badanie zbrodni popełnionych na Ukrainie po rosyjskiej inwazji opublikowała swój pierwszy raport po ponad rocznej pracy. W nim przekazywanie przez Rosję ukraińskich dzieci na obszary znajdujące się pod jej kontrolą na Ukrainie, a także na jej terytorium, jest określane jako „zbrodnia wojenna”.

Z drugiej strony grupa śledczych nie znalazła dowodów na oskarżenia o „ludobójstwo”, chociaż „pewne aspekty mogą budzić wątpliwości co do tej zbrodni”.

Według Organizacji Narodów Zjednoczonych nie ma wystarczających dowodów, aby opisać „ludobójstwo” na Ukrainieźródło : Wiadomości TF1

Omów dostawę samolotów wśród aliantów

Jak poinformowała duńska premier Mette Frederiksen w rozmowie z duńską telewizją TV2, między państwami zachodnimi toczą się rozmowy na temat możliwości dostarczenia na Ukrainę myśliwców.

„Rozmawiamy o tym w gronie państw sojuszniczych. To ważne życzenie Ukrainy” – powiedziała. Minister obrony Danii powiedział publicznemu radiu DR, że Dania będzie „otwarta” na pomysł wysłania myśliwców na Ukrainę.

XI JINPING W ROSJI

READ  Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej mówi: „Nie ma bezpośredniego zagrożenia bezpieczeństwa jądrowego” w Zaporożu

Chińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że chiński prezydent odwiedzi Rosję w przyszłym tygodniu. „Na zaproszenie prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina, prezydent Xi Jinping złoży państwową wizytę w Rosji w dniach 20-22 marca” – poinformowało ministerstwo w oświadczeniu bez dalszych wyjaśnień.

Ze swojej strony Kreml zaznaczył, że Władimir Putin i Xi Jinping „będą rozmawiać o pogłębieniu wszechstronnego partnerstwa i współpracy strategicznej między Rosją a Chinami”, w szczególności „na arenie międzynarodowej”, dodając, że „zostaną podpisane ważne dokumenty dwustronne”.

Plany miasta Kijowa

Polska ogłosiła, że ​​po raz pierwszy od początku wojny przygotowuje się do dostarczenia Ukrainie samolotów bojowych.

Dzień dobry

Witamy na tym kanale na żywo poświęconym wojnie na Ukrainie. Tutaj znajdziesz wszystkie informacje związane z tym konfliktem, który rozpoczął się ponad rok temu.