Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Minister spraw zagranicznych Unii Europejskiej powiedział, że nakaz aresztowania Putina przez Międzynarodowy Trybunał Karny był „ważną decyzją”.

Minister spraw zagranicznych Unii Europejskiej powiedział, że nakaz aresztowania Putina przez Międzynarodowy Trybunał Karny był „ważną decyzją”.

Międzynarodowy Trybunał Karny wydaje nakaz aresztowania Władimira Putina

W piątek 17 marca Międzynarodowy Trybunał Karny wydał nakaz aresztowania prezydenta Rosji Władimira Putina w związku z jego odpowiedzialnością za zbrodnie wojenne popełnione na Ukrainie. W dniu dzisiejszym, 17 marca 2023 r. II Izba Przygotowawcza Międzynarodowego Trybunału Karnego wydała nakazy aresztowania dwóch osób w związku z sytuacją na Ukrainie: Władimira Władimirowicza Putina i Władimira Władimirowicza Putina.I Maria Aleksiejewna Lwowa – Biełowa »Prezydencki Komisarz Praw Dziecka w Rosji, mówi Międzynarodowy Trybunał Karny w A Komunikacja.

głowa stanu „Rzekomo odpowiedzialny za zbrodnię wojenną nielegalnej deportacji ludności (dzieci) i nielegalnego przesiedlenia ludności (dzieci) z okupowanych regionów Ukrainy do Federacji Rosyjskiej (…). Zbrodnie miały być popełniane na okupowanych terytoriach ukraińskich co najmniej od 24 lutego 2022 r.” Kontynuuje, dodając, że jest „uzasadnione podstawy, by sądzić, że pan Putin jest osobiście odpowiedzialny za powyższe zbrodnie”.

Decyzję wydał Departament Stanu „nieważne” I „Nie ma sensu”. „To tylko początek”Z kolei Andrij Jermak powitał na Telegramie szefa sztabu prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Ze swojej strony Prokuratura Generalna Ukrainy powitała B „historyczna decyzja”.

Poniedziałek , The New York Times Poinformowano, że Międzynarodowy Trybunał Karny przygotowuje się do ścigania wywozu dzieci do Rosji i celowego bombardowania infrastruktury cywilnej na Ukrainie. Prokurator MTK Karim Khan powiedział niedawno po wizycie na Ukrainie domniemane uprowadzenie dziecka „priorytetowy temat dochodzenia”.

Międzynarodowy Trybunał Karny, powołany w 2002 roku do sądzenia najgorszych zbrodni popełnionych na świecie, od ponad roku bada możliwe zbrodnie wojenne lub zbrodnie przeciwko ludzkości popełnione podczas rosyjskiej ofensywy. Ani Rosja, ani Ukraina nie są członkami MTK, ale Kijów zaakceptował jurysdykcję sądu nad swoim terytorium i współpracuje z prokuratorem. Rosja odrzuca oskarżenia o zbrodnie wojenne.

READ  O czym pamiętać od soboty 28 maja