Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mubasher – Izrael intensyfikuje strajki w Gazie i przejmuje loty na lotnisko w Tel Awiwie

Mubasher – Izrael intensyfikuje strajki w Gazie i przejmuje loty na lotnisko w Tel Awiwie

Dzisiejsze podsumowanie

Od początku starć w wyniku działań wojennych między Izraelem a Palestyną zginęło co najmniej 72 osoby (65 ofiar, w tym 16 dzieci po stronie palestyńskiej i 7 po stronie izraelskiej).

Dziś rano Rada Bezpieczeństwa nie wydała jeszcze wspólnej deklaracji w sprawie konfliktu izraelsko-palestyńskiego. W tej kwestii nieustanny sprzeciw ze strony Stanów Zjednoczonych, pierwszego wsparcia dla Izraelczyków. Unia Europejska ponownie wezwała również do natychmiastowego zaprzestania przemocy podczas starć. Wystarczy zachęcić Moskwę do zwołania pilnego spotkania kwartetu międzynarodowych mediatorów: Rosji, Stanów Zjednoczonych, ONZ i Unii Europejskiej.

– W tym samym czasie Benjamin Netanjahu potwierdził, że jego rząd „Kontynuowane będą wysiłki, aby powstrzymać chaos [et] Ponowne administrowanie izraelskimi miastami żelazną pięścią, jeśli to konieczne, z całą niezbędną siłą i autorytetem..

Wręcz przeciwnie, prezydent USA Joe Biden okazał się optymistą po wieczornym telefonie do premiera Izraela, który zapewnił go o pewnym wsparciu. „Mam nadzieję, że sytuacja zostanie jak najszybciej rozwiązana, ale Izrael ma prawo się bronić”. Powiedział z Białego Domu. Ale Waszyngton wezwał Izrael do „unikania” ofiar cywilnych w swoich strajkach.

READ  Armia izraelska ogłosiła, że ​​udało jej się zneutralizować dwa drony, które wystartowały ze Strefy Gazy