Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Prawie 1500 rakiet zostało wystrzelonych ze Strefy Gazy w tym tygodniu

Artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także Pokaz siły Hamasu przeciwko Izraelowi
Przechwycony

Armia izraelska ogłosiła w nocy ze środy 12 maja na czwartek 13 maja, że ​​prawie 1500 rakiet zostało wystrzelonych ze Strefy Gazy w różne izraelskie miasta od rozpoczęcia eskalacji militarnej między Hamasem a Izraelem w poniedziałek wieczorem. Jednak na początku dnia IDF poinformował o wystrzeleniu około 1000 rakiet.

Według armii wystrzelono 350 rakiet „Niepowodzenie” I „setki” Inni zostali przechwyceni przez tarczę przeciwrakietową Żelaznej Kopuły.

Najnowsze osiągnięcia: Dziesiątki zabitych po kolejnej nocy pełnej przemocy
  • Północ kraju jest w pogotowiu

W czwartek izraelskie wojsko ogłosiło, po raz pierwszy od czasu konfliktu między Izraelem a Palestyną, ostrzeżenie o rakietach na północy kraju. Jak dotąd rakiety wystrzelone przez Hamas ze Strefy Gazy rozbrzmiewały syrenami w południowym i środkowym Izraelu, ale nie na północy.

Artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także Pokaz siły Hamasu przeciwko Izraelowi

Wczesnym rankiem w czwartek syreny ponownie zabrzmiały w stolicy Tel Awiwie, gdy mieszkańcy rzucili się do schronisk, ale także w Dolinie Jizreel w Galilei (na północy) kraju.

  • Trzeci Palestyńczyk zginął w środę na Zachodnim Brzegu

Był Palestyńczykiem „neutralny” Podczas spotkania z armią izraelską niedaleko Nablusu, dużego miasta na północnym Zachodnim Brzegu. Plik„atak” Według armii izraelskiej spowodowało to również dwa obrażenia. To zwiększa liczbę ofiar śmiertelnych do trzech w starciach, które miały miejsce w środę między Palestyńczykami a izraelskimi siłami zbrojnymi na okupowanym Zachodnim Brzegu.

Wcześniej tego dnia 16-letni Rashid Abu Ara zginął od kuli w głowę i klatkę piersiową w wiosce Akaba, na północ od Nablus, według palestyńskiego Ministerstwa Zdrowia. 26-letni obywatel Palestyny ​​Hussein al-Titi zginął w starciach z armią izraelską w obozie dla uchodźców Al-Fawwar w pobliżu palestyńskiego miasta Hebron.

READ  Do Kijowa zostaną dostarczone brytyjskie czołgi Challenger

Izraelskie wojsko powiedziało, że wydarzenia miały miejsce w ciągu dnia „Działalność operacyjna”, gdy „ Wybuchły gwałtowne zamieszki ”, A podczas którego żołnierze powstali „Zauważyłem jednego z demonstrantów, który miał zamiar zrzucić z dachu blok na siły”.. „Żołnierze odpowiedzieli ogniem”.Według oświadczenia armii.

Przeczytaj także Społeczność międzynarodowa potępia „dramatyczną eskalację” między Izraelem a Hamasem

Zgodnie z najnowszym raportem wydanym przez ministra zdrowia w Strefie Gazy, w wyniku starć, które miały miejsce w ostatnich kilku dniach, na tym biednym palestyńskim kraju zamieszkałym przez dwa miliony ludzi zginęło 67 osób, a 388 zostało rannych.

  • Zwołał publiczne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa

Tunezja, Norwegia i Chiny zwołały dziś wieczorem, w środę, nowe nadzwyczajne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie konfliktu izraelsko-palestyńskiego w piątek wieczorem, które według źródeł dyplomatycznych tym razem będzie jawne.

Ta sesja, na której spodziewani są Izraelczycy i Palestyńczycy, będzie trzecią sesją Rady Bezpieczeństwa od poniedziałku. Podczas dwóch pierwszych wideokonferencji, które odbyły się za zamkniętymi drzwiami, Stany Zjednoczone sprzeciwiły się przyjęciu wspólnej deklaracji Rady Bezpieczeństwa mającej na celu powstrzymanie i rozstrzygnięcie starć. ’Spalić na panewce’ W tym momencie zdaniem dyplomatów.

Świat z Agence France-Presse