Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Monako i Lyon zakwalifikowały się do 1/8 finału, a Marsylia odpadła

Monako, w czwartek, 25 listopada, dołączyło do Realu Sociedad (2-1) po niebezpiecznym meczu, do zakwalifikowanego już i wspaniałego zwycięzcy w Brondby (3-1) Lyonu; W ten sposób oba francuskie kluby zagrają w fazie pucharowej Ligi Europejskiej, a Marsylia odpadnie.

Dwa gole Kevina Vollanda i Youssefa Fofany, bardzo widoczne, ale zdyskwalifikowane na koniec meczu za głupi faul, pozwoliły ASM zająć pierwsze miejsce w grupie B przed ostatnim dniem grupy i uszło na sucho. Spokój po serii rozczarowujących wyników w lidze francuskiej.

W międzyczasie Lyon również przegrał 1:0, ale nie na długo, a Ryan Shirky, otwierając swoją europejską kontrę dwoma golami w mniej niż dziesięć minut, przywrócił OL na właściwe tory, zanim Islam Slimani zamknął markę w wielkim stylu, wśród najodważniejszych. . Duńczycy są jednak ograniczeni.

OM spróbuje dogonić Ligę Europy

Wcześniej tego wieczoru Marsylia straciła wszelką nadzieję na zakwalifikowanie się na ósme miejsce, przegrywając z Turcją z Galatasaray (4-2), pomimo dubletu Milika.

Po czterech remisach w czterech meczach podopieczni Jorge Sampaoli w Turcji, ofiara słabości w defensywie, w końcu popadli w wiele i niewiele z powodu braku sukcesów w Europie: dwie kolumny dotknięte w pierwszym okresie, podczas gdy wszystko było nadal stoi. teoretycznie możliwe.

Lazio bez problemu wygrało także Romę w Rosji, na Lokomotiwie Moskwa (3:0), pierwsze miejsce w tej grupie rozegrają ostatniego dnia między Włochami a Turkami.

Dla OM nowym celem jest pokonanie Moskwy na początku grudnia na Velodrome, a następnie wygranie skoku o rozegranie ostatniego etapu Europejskiej Ligi Konferencyjnej, na poziomie bardziej zgodnym z potencjałem Marsylii. pora roku.

Ponadto wejściówkę do 1/8 finału dołączyli West Ham, zwycięzca w Wiedniu (2:0) i Bayer Leverkusen, zwycięzca Celtic Glasgow (3:2).

Z kolei w grupie C, w której cztery drużyny stoją na dwóch punktach, od Leicester do Legii Warszawa przez Spartak Moskwa i Neapol nie grano nic.

READ  Szwecja, rygor urósł do rangi sztuki

Podobna sytuacja w grupie F, z trzema drużynami z dwoma punktami, Czerwoną Gwiazdą z Belgradu, Portugalczykiem z Bragi i Zaskoczonymi Duńczykami z Midtjylland.

Rin jako Liga Europy

W Europejskiej Lidze Konferencyjnej Rennes nie będzie musiał grać tej zimy w play-offach: jego dwunasty z rzędu mecz bez porażki był wspaniałym remisem (3:3) na Roisson Park z Holendrem na Vitesse Arnhem.

Podopieczni Bruno Genesio awansowali 3-1, a następnie pozwolili Holendrowi wrócić, ale zakwalifikowali się bezpośrednio do fazy pucharowej C4, dzięki porażce Tottenhamu ze Słoweńcami przez Morę (2-1). Dlatego Tottenham dowodzony przez Antonio Conte będzie musiał przejść przez tamę przeciwko trzeciej grupie w Lidze Europejskiej.

Przeczytaj także Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Po zamknięciu OL-OM francuski futbol nadal interesuje się modelem angielskim, który pokonał zamieszki

Świat z AFP