Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

ML System wynalazł samoczyszczące płytki fotoniczne składające się z nanocząstek i ceramiki

ML System wynalazł samoczyszczące płytki fotoniczne składające się z nanocząstek i ceramiki

Według Urzędu Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO), wzór przemysłowy odnosi się do wyglądu całości lub części produktu. Obejmuje to pewne cechy, w tym kształt, cechy, linie, kolory, tekstury, materiały i ornamentykę. Ten rysunek przemysłowy lub model zostanie przyjęty do rejestracji, jeśli spełnia kryteria egzaminacyjne określone przez Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej. Dzięki temu środkowi jest chroniony przez 5 lat od dnia złożenia wniosku (z możliwością przedłużenia łącznie do 25 lat). W ostatnim czasie polska firma ML System otrzymała świadectwo rejestracji swoich nowych modeli przemysłowych, w szczególności płytek fotowoltaicznych Jego kształt i system instalacji. Zapraszamy do zapoznania się z tą innowacją poniżej.

Co wyróżnia tę płytkę solarną?

Podobnie jak konwencjonalne panele słoneczne, te panele fotowoltaiczne przechwytują światło słoneczne, które jest następnie przekształcane w energię elektryczną. Powstałe kilowaty mogą być wykorzystane bezpośrednio przez budynek. Nadwyżki produkcji mogą być magazynowane przez system baterii lub ponownie wprowadzane do sieci. Jak twierdzi, ta innowacyjna technologia pokryć dachowych jest wyposażona w falownik i urządzenie zabezpieczające przed elektrycznością Dawid będzie, prezes firmy ML System. są zrobione z Nanocząstki metaliczne i powłoki ceramiczne, chroniąc jego powierzchnię przed promieniowaniem podczerwonym, odpowiedzialnym za ewentualne przegrzanie. Dzięki temu jego efektywność energetyczna utrzymuje się na wysokim poziomie przez wiele lat.

Innowacyjne płytki solarne. Źródło obrazu: System ML

Dzięki swojemu kształtowi, dla którego zarejestrowany jest rysunek przemysłowy lub model, Ten solarny dach można dostosować do klasycznych dachówek dostępnych na rynku. Sposób układania jej za pomocą wkrętów lub gwoździ jest bardzo podobny do stosowanej obecnie najczęściej płaskiej terakoty. Punkt mocowania i otwory są specjalnie zaprojektowane, co umożliwia zachowanie wszystkich wymiarów i rozstawów między listwami. Dzięki temu to fotowoltaiczne rozwiązanie dachowe jest kompatybilne z dużą liczbą budynków, nawet tych sklasyfikowanych. Może być stosowany w kontekście nowej konstrukcji lub renowacji/renowacji dachu.

READ  Ceny gazu rosną na dźwięk rosyjskich butów na wschodniej granicy Ukrainy

Jakie są mocne strony tego rozwiązania według jego projektanta?

Naukowcy tej polskiej firmy prowadzili długie lata badań i rozwoju, aby doprowadzić do ich produkcji Płytki ceramiczne na fotowoltaikę. Współpracowali z różnymi europejskimi ośrodkami badawczymi. Skorzystali z nieocenionych porad głównego producenta płytek ceramicznych i ekspertów w zakresie konserwacji. Dzięki temu zespół mógł dokładnie przestudiować wszystkie szczegóły tego innowacyjnego dachu. Opracowała unikalny i opatentowany proces produkcji, który umożliwia precyzyjne dopasowanie właściwości technicznych i estetycznych płytek solarnych do płaskich dachówek ceramicznych. W procesie renowacji istnieje możliwość odtworzenia istniejącego koloru sufitu.

Funkcja samooczyszczania.
Funkcja samooczyszczania. Źródło obrazu: System ML

Ta płytka fotowoltaiczna przeszła podczas projektowania wiele rygorystycznych testów – mówi producent. Ma lepszą odporność na warunki atmosferyczne i ogień w pomieszczeniach. Ponadto jest również szczelny. z nią Funkcja samooczyszczaniaNie wymaga żadnej konserwacji. Rzeczywiście, to rozwiązanie jest w stanie samodzielnie usunąć kurz, śnieg i zanieczyszczenia organiczne z jego powierzchni. Ponadto jest to bardziej praktyczna alternatywa dla konwencjonalnych instalacji fotowoltaicznych. Zmniejsza obciążenie, jakie musi wytrzymać konstrukcja dachu. więcej informacji : mlsystem.pl