Mistrzostwa Świata U-17: Senegal pokonuje Polskę i zdobywa bilet na awans do 1/8 finału

Senegalskie Lwy pokonały Orły Białe. Mistrzowie Afryki rozbili Polskę (4:1) w meczu drugiego dnia rozgrywanych w Indonezji (10 listopada – 2 grudnia) mistrzostw świata U-17.

Napastnik Génération Idrissa Gueye był zadowolony z tego meczu. Zdobył hat-tricka. Drugim golem był gol samobójczy (CSC) po dośrodkowaniu Mamadou Jenninga.

W tym dobrze kontrolowanym meczu drużyna Colts Serigne Saliou Dia rzadko się martwiła. Mogli strzelić więcej bramek, ale nie udało im się dokończyć meczu.

Polska zmniejszyła przewagę w 65. minucie, ale z sześcioma punktami (6 punktów) Senegal zakwalifikował się do 1/8 finału.

Następny mecz Cubs odbędzie się 17 listopada o 9:00 GMT przeciwko Japonii.

Warto dodać, że mecz został przerwany w 38. minucie decyzją sędziego z powodu złych warunków atmosferycznych. Nad stadionem unosiła się gęsta chmura mgły, która uniemożliwiała kontynuowanie meczu.

Amara Diouf, kapitan reprezentacji Senegalu U-17, z królem strzelców Idrissą Gueye