Mistrzostwa Francji – Alexis Lebrun wygrywa pojedynek ze swoim młodszym bratem Feliksem i zachowuje tytuł mistrza

Obraz jest uderzający: Felix Lebron załamał się, płacząc przed swoimi fanami w Montpellier. W zamian Alexis świętuje swoje zwycięstwo. W wieku 20 lat najstarszy z oszałamiającego rodzeństwa podpisał kontrakt na koronację mistrza Francji po raz trzeci z rzędu. Musieliśmy jednak walczyć (11-3, 11-6, 8-11, 9-11, 11-5, 16-14) w zaciętym pojedynku z stratami, bo Felix Lebron (17 l.) na to nie zasłużył. Jego pierwszy ogólnopolski finał.

U siebie, przed własną publicznością, dwie wschodzące gwiazdy francuskiego tenisa stołowego dały widowisko godne finału. Całkowicie kontrolowany początek meczu w wykonaniu Alexisa, który prowadził dwoma setami do 0. Następnie powrót Felixa, który przegrywał dwa sety, ponownie wzbudził napięcie i zwątpienie w swojej drużynie seniorów. Łzy 17-latka na koniec to łzy kogoś, kto w końcu uwierzył w swoje szczęście. Szczególnie w szóstej rundzie, gdzie był bardzo blisko zwycięstwa, ale ostatecznie uległ decydującej rundzie przy stanie 16-14.

„To był szalony mecz. Gratulacje dla Feliksa za rozegranie takiego meczu, na to potrzeba dwóch meczów. Była niesamowita atmosfera, było szaleństwo. Ten tytuł i debel z Felixem, nie mogłem sobie wymarzyć niczego lepszego.”– Alexis Lebrun, mistrz Francji z roku 2024, bez emocji rzucił się do mikrofonu La Chaîne L'Equipe.

Pojedynek sióstr Lutz pomiędzy paniami, również wygrany przez Kamila Starszego.

Również wśród pań doszło do wewnątrzrodzinnego pojedynku w finale pomiędzy siostrami Lutz. Doszło także do wspaniałego i emocjonującego pojedynku, który ostatecznie Camille wygrała w pięciu setach (11-8, 12-10, 11-4, 4-11, 11-5). 21-latka po raz pierwszy w swojej karierze została mistrzynią Francji, na oczach swojej najmłodszej córki, Charlotte (18 lat), która jest pełna obietnic.

READ  Dlaczego w Polsce zarejestrowanych jest coraz więcej wypożyczalni samochodów sportowych?