Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zapowiada zbliżającą się inaugurację największego festiwalu miejskiego na świecie w Polsce

kategoria w: Nauka i technologia
Wątki : ESG Targi

WarszawaA 26 czerwca 2022 /PRNewswire/- Jedenasta sesja Światowego Forum Miejskiego (WUF11) Debiut 26 czerwca Katowice (Polska) pod hasłem przekształcania naszych miast dla lepszej miejskiej przyszłości. Przez pięć dni Forum oczy świata będą zwrócone Katowice Gdzie eksperci, politycy i samorządowcy będą dyskutować o rozwoju miast i przyszłości miast. Oprócz dyskusji, sesji i prezentacji, WUF11 zaoferuje również wiele atrakcji, takich jak Urban Expo, koncerty, spotkania z młodzieżą, a nawet kino miejskie. Bezpłatna rejestracja w www.unvents.org/Home/Rejestr Otwarte do 25 czerwca. Możliwe jest również uczestnictwo online w wydarzeniu.

Podstawowy program nauczania WUF

Na podstawowy program WUF11 składa się wiele rodzajów wydarzeń, takich jak dialogi, sesje prywatne, warsztaty i dyskusje panelowe. Wydarzenia te są organizowane przez UN-Habitat Poland, a także wybranych partnerów zewnętrznych na otwarte zaproszenie. W Międzynarodowym Centrum Kongresowym zaplanowano blisko pięćset wydarzeń tego rodzaju, więc będzie w czym wybierać!

Otrzymaliśmy rekordową liczbę, prawie tysiąc, ofert od zainteresowanych organizacji wydarzeń Światowego Forum Urbanistycznego. Nigdy wcześniej Światowe Forum Urbanistyczne nie wzbudziło takiego zainteresowania – powiedziała wiceminister Funduszy Rozwoju i Polityki Regionalnej Magorzata Jarosi Ska-Jednak.

Dreszcze, koncerty, kino miejskie? Wakacyjna atmosfera w FUM11

Podczas WUF11 nauka i rozrywka będą szły w parze. Po każdym dniu dyskusji i prezentacji w MCK (uczestnictwo jest bezpłatne, ale po wcześniejszej rejestracji, przed 25 czerwca 2022 r.), delegaci WUF11 wyruszą na zwiedzanie miasta. środek Katowice Będzie podzielony na jedenaście regionów:

 • metrolab,
 • miasto młodzieży
 • strefa relaksu,
 • dziedzina naukowa,
 • dziedzina innowacji,
 • Region centralny,
 • Narożnik miejski KATO,
 • Dzielnica Kultury i Sztuki,
 • dzielnica muzyczna,
 • Miasto360,
 • Kino miejskie Santandera.

Ponieważ wszystkie te obszary znajdują się mniej niż 15 minut spacerem od MCK, zalecamy jak najlepsze wykorzystanie pobytu. Katowice i odwiedź je wszystkie.

READ  Jak dziś oglądać Stage Eight w Internecie i w telewizji?

Wspaniała atrakcja, która z pewnością przyciągnie zarówno delegatów WUF, jak i mieszkańców. Katowice Będzie to Urban EXPO, ogromna wystawa, na której państwa, miasta, firmy i organizacje pozarządowe zaprezentują swoje pawilony promocyjne. Uczestnicy będą mogli odkrywać i eksperymentować z innowacyjnymi pomysłami dla miast na całym świecie.

Te informacje prasowe mogą Cię również zainteresować

Informacja prasowa opublikowana 26 czerwca 2022 06:27 i dystrybuowana przez: