Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Książę Karol rzekomo otrzymał 3 miliony euro w gotówce z Kataru

Raport wskazuje, że książę Karol miał otrzymać od wysokiej rangi urzędnika z Kataru torbę zawierającą 2,6 miliona funtów (3 miliony euro) w gotówce. Książę koronny mówi, że pieniądze mogły zostać natychmiast przekazane na jedną z organizacji charytatywnych księcia.

Darowizny podobno dokonał szejk Hamad bin Jassim Al Thani, były premier Kataru. Spadkobierca brytyjskiego tronu otrzymałby torby na zakupy z Fortnum & Mason, luksusowego sklepu, w którym mieści się Clarence House, dom księcia.

Mówi się, że transfery miały miejsce po spotkaniach między dwoma mężczyznami, w tym prywatnym spotkaniu jeden na jednego w Dom Clarence W 2015 r. książę Karol i szejk znają się od kilkudziesięciu lat.

Szejk Hamad „Człowiek, który kupił Londyn”

W oświadczeniu rzecznik Clarence House natychmiast powiedział, że pieniądze przekazane w 2015 roku zostały „natychmiast skierowane do jednej z organizacji charytatywnych”. od księcia [sur les comptes du Prince of Wales’s Charitable Fund (PWCF), ndlr]który zapewnił nas, że wszystkie procesy są przestrzegane.”

Pieniądze były przeliczane ręcznie, a następnie przekazywane do Coutts, prywatnego banku rodziny królewskiej. Bez dowodów na to, że transfer został dokonany nielegalnie, Sunday Times identyfikuje. Darowizna w 2015 r. zostałaby przekazana w gotówce w Donor Choice.

Szejk Hamad bin Jassim Al Thani jest obecnie uważany za jednego z najbogatszych ludzi na świecie. Zyskał przydomek „Człowiek, który kupił Londyn” po tym, jak dokonał tam ogromnych inwestycji, w tym zakupu Harrodsa i Intercontinental London Park Lane.

READ  Lucy Bernardoni poślubiła Patrice'a McKav: Niespodzianka i łzy przez 20 lat Akademii Gwiezdnej