Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Minister Sił Zbrojnych odwiedza Katar po raz drugi w ciągu 48 godzin

Minister Sił Zbrojnych odwiedza Katar po raz drugi w ciągu 48 godzin

Minister Sił Zbrojnych przypomina „ogromne niebezpieczeństwo, jakie niesie ze sobą regionalna eskalacja”

Przed podróżą do Kataru z drugą wizytą za niecałe 48 godzin minister sił zbrojnych Sebastian Lecornu spotkał się z członkiem izraelskiego gabinetu obrony Bennym Gantzem.

Dziś powtórzyłem wszystkim moim rozmówcom w Izraelu ogromne niebezpieczeństwo, jakie niesie ze sobą regionalna eskalacja”. Pisze na tym (dawniej Twitter).

Sébastien Lecornu kładzie szczególny nacisk na Liban, którego „nikt nie jest zainteresowany destabilizacją”, przypominając „znaczenie” mandatu Tymczasowych Sił ONZ w Libanie, którego zadaniem jest „zakończenie walk”.

Marsz Rodzin Zakładników: Przybycie wczesnym popołudniem do Jerozolimy

Opuszczając Tel Awiw 14 listopada rodziny Izraelczyków przetrzymywanych jako zakładnicy przez Hamas w Strefie Gazy, a także jego sympatycy, zbliżają się do Jerozolimy, gdzie mają przybyć we wczesnych godzinach popołudniowych.

Marsz ten ma na celu utrzymanie nacisku na premiera Benjamina Netanjahu, aby jak najszybciej uwolnił zakładników.

Demonstranci zamierzali zebrać się przed Kancelarią Premiera przed powrotem do Tel Awiwu i spotkaniem z członkami rządu wojennego.

Odpowiedzi udzielił były minister obrony Benny Gantz. Rodziny wciąż czekają na potwierdzenie udziału Benjamina Netanjahu i innych członków gabinetu wojennego.

Rzecznik izraelskiej armii „kategorycznie zaprzecza” wydaniu jakiegokolwiek rozkazu ewakuacji szpitala

Rzecznik izraelskiej armii Olivier Rafovich powiedział przez mikrofon BFMTV, że „kategorycznie odrzuca” wszelkie prośby o ewakuację „w ciągu godziny” ze szpitala Al-Shifa w Strefie Gazy.

Potwierdza, że ​​ewakuacja ta jest odpowiedzią na „prośbę dyrektora szpitala”, aby umożliwić „tym, którzy chcą opuścić szpital, zrobienie tego pod osłoną bezpieczeństwa armii izraelskiej w korytarzu humanitarnym”.

Rzecznik dodaje: „W żadnym wypadku nie nakazaliśmy ani nie prosiliśmy szpitala o ewakuację szpitala w ciągu godziny, co jest absolutnie nieprawdą”.

Do Zjednoczonych Emiratów Arabskich przylatuje pierwszy samolot z 15 osobami ze Strefy Gazy, w tym dziećmi

Według oficjalnej Agencji Informacyjnej Emirates (WAM) dzisiaj do Emiratów przyleciał pierwszy samolot z 15 osobami ze Strefy Gazy, w tym dziećmi i ich rodzinami.

READ  Rosnące zanieczyszczenie w Izraelu, nowe ograniczenia

Wyjazd odbywa się w ramach inicjatywy Prezydenta Szejka Mohammeda bin Zayeda Al Nahyana, mającej na celu zapewnienie opieki medycznej 1000 dzieciom pilnie potrzebującym.

Wolontariusze wynoszą ranne palestyńskie dziecko z samolotu po jego przybyciu do Abu Zabi 18 listopada 2023 r., po jego ewakuacji z Gazy w ramach misji humanitarnej zorganizowanej przez Zjednoczone Emiraty Arabskie. © Giuseppe Casassi/AFP
Wolontariusze i karetki czekają na płycie lotniska w Abu Zabi 18 listopada 2023 r. na przylot samolotu przewożącego Palestyńczyków ewakuowanych z Gazy w ramach misji humanitarnej zorganizowanej przez Zjednoczone Emiraty Arabskie.
Wolontariusze i karetki czekają na płycie lotniska w Abu Zabi 18 listopada 2023 r. na przylot samolotu przewożącego Palestyńczyków ewakuowanych z Gazy w ramach misji humanitarnej zorganizowanej przez Zjednoczone Emiraty Arabskie. © Giuseppe Cacace/AFP

Ministerstwo Zdrowia Hamasu stwierdza, że ​​ze szpitala Al-Shifa nie można ewakuować „120 rannych” i wcześniaków

Według dziennikarza Agence France-Presse w sobotę setki osób wypisano do domu ze szpitala Al-Shifa w Gazie, który od kilku dni jest oblegany przez armię izraelską, a Ministerstwo Zdrowia Hamasu poinformowało, że „120 zostało rannych” w wyniku do przerwy w dostawie prądu. .Przesuń się, wcześniaków nie można ewakuować.

Władze placówki informowały już wcześniej, że nie można ewakuować 450 pacjentów i rannych. Powiedzieli, że lekarze pozostali w Shifie, aby opiekować się pacjentami.

Armia izraelska twierdzi, że nie wydała żadnego nakazu ewakuacji, ale „odpowiedziała na prośbę” dyrektora szpitala.

Setki osób ewakuują pieszo szpital Shifa w Gazie

Obecny na miejscu dziennikarz Agence France-Presse poinformował, że setki osób pieszo opuszczało szpital Al-Shifa w Gazie po tym, jak izraelscy żołnierze nakazali jego ewakuację „w ciągu godziny”.

Według Josepa Borrella „tylko Autonomia Palestyńska będzie w stanie rządzić Gazą” pod koniec wojny

Szef polityki zagranicznej Unii Europejskiej Josep Borrell powiedział podczas Manama Dialogue, corocznej konferencji na temat polityki zagranicznej i bezpieczeństwa w Bahrajnie, że po zakończeniu wojny między Izraelem a Hamasem tylko Autonomia Palestyńska może rządzić Gazą.

Powiedział: „Hamas nie jest już w stanie kontrolować Strefy Gazy”. „Więc kto będzie kontrolował Strefę Gazy? Myślę, że jest tylko jedna osoba, która może to zrobić: Autonomia Palestyńska. „

READ  Kijów oskarża armię rosyjską o próbę „zniszczenia” żołnierzy zaszytych w fabryce Azowstal.

Minister Sił Zbrojnych ponownie składa dziś wizytę w Katarze

Z informacji wynika, że ​​minister sił zbrojnych Sebastian Lecornu odwiedził dziś Katar po raz drugi w ciągu 48 godzin. Informacje o Francji Potwierdzone przez BFMTV.

Państwo Zatoki Perskiej zaangażowało się w intensywną dyplomację, próbując doprowadzić do uwolnienia zakładników przetrzymywanych przez Hamas.

Na rano zaplanowano spotkanie z premierem Kataru, który prowadzi rozmowy w sprawie zakładników.

Minister, który od początku tygodnia przebywa z wizytą dyplomatyczną na Bliskim Wschodzie, ma udać się do Egiptu.

Cały nasz artykuł znajdziesz tutaj.

Izraelscy żołnierze nakazali ewakuację szpitala Al-Shifa w Gazie „w ciągu godziny”.

Korespondent AFP poinformował, że izraelscy żołnierze, którzy czwarty dzień z rzędu rozpoczęli nalot na szpital Shifa w Gazie, nakazali przez głośniki jego ewakuację „w ciągu godziny”.

Obecnie, według Organizacji Narodów Zjednoczonych, w tej instytucji przebywa 2300 pacjentów, opiekunów i osób wysiedlonych, a ich los narasta w skali międzynarodowej. Izrael potwierdza, że ​​kontrolujący władzę w Gazie Hamas wykorzystuje tę instytucję jako bazę wojskową.

Wczoraj wieczorem Autonomia Palestyńska ogłosiła dostawę 17 000 litrów paliwa

Autonomia Palestyńska, która jest odpowiedzialna za przejście graniczne w Rafah na granicy egipskiej, ogłosiła wczoraj wieczorem dostawę 17 000 litrów paliwa do zasilania generatorów firmy telekomunikacyjnej w Gazie.

Na prośbę Stanów Zjednoczonych Izrael wpuścił codziennie dwie ciężarówki z paliwem do Strefy Gazy.

Według Agencji Narodów Zjednoczonych ds. Pomocy Uchodźcom Palestyńskim (UNRWA) ogłoszone dostawy stanowią jedynie niewielki ułamek ilości paliwa, czyli 50 ciężarówek, które codziennie wjeżdżały do ​​Strefy Gazy przed wybuchem wojny.

Czerwony Półksiężyc ogłasza śmierć 5 osób podczas nocnego nalotu na obóz dla uchodźców na Zachodnim Brzegu

We wtorek wieczorem Palestyński Czerwony Półksiężyc ogłosił, że pięć osób zginęło, a dwie inne zostały ranne w wyniku zamachu bombowego, którego celem był obóz dla uchodźców Balata w Nablusie na okupowanym Zachodnim Brzegu.

Według administracji obozu nalot uderzył w budynek, w którym mieściła się siedziba ruchu Fatah, głównej organizacji palestyńskiej.

READ  Grupa Dwudziestu spotka się w Rzymie, czy będzie w stanie przekonać się o klimacie?

Zapytana o to armia izraelska nie potwierdziła od razu tego ataku

Dyrektor szpitala w Gazie ogłasza, że ​​w nalocie zginęło 26 osób

Dyrektor szpitala Nassera w mieście Khan Yunis w środkowej Strefie Gazy ogłosił, że w zamachu bombowym na trzy budynki mieszkalne w mieście zginęło 26 osób.

Dodał, że w tym nalocie, który miał miejsce w rejonie Hamad, również 23 osoby zostały poważnie ranne.

„Nie prosimy o Księżyc”: wysocy rangą urzędnicy ONZ żądają „humanitarnego zawieszenia broni” w Gazie

Szefowie operacji humanitarnych Organizacji Narodów Zjednoczonych, Agencji ds. Uchodźców i Światowej Organizacji Zdrowia wezwali w piątek do „humanitarnego zawieszenia broni” w Strefie Gazy na rzecz 2,2 miliona ludzi oblężonych z powodu „horroru” wojny między Hamasem i Izrael.

Szef operacji humanitarnych ONZ Martin Griffiths zaprotestował w interwencji wideo podczas konferencji prasowej, mówiąc: „Nie prosimy o Księżyc. Raczej żądamy, aby podstawowe środki niezbędne do zaspokojenia podstawowych potrzeb ludności cywilnej i zatrzymać przebieg tego kryzysu.” Nieformalne posiedzenie plenarne Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku.

Pierwsza dostawa paliwa do Strefy Gazy po zielonym świetle z Izraela

Pierwsza partia paliwa dotarła do Strefy Gazy w piątek po tym, jak Izrael dał zielone światło dla zakończenia zawieszenia komunikacji uniemożliwiającego dostarczanie pomocy humanitarnej do oblężonych terytoriów palestyńskich.

Niedawno na prośbę Stanów Zjednoczonych Izrael wpuścił codziennie dwie ciężarówki z paliwem do Strefy Gazy, ponieważ brak paliwa potrzebnego do pracy generatorów prądu doprowadził do nieczynności wielu szpitali i odcięcia telekomunikacji. Podobnie jak dostarczanie pomocy humanitarnej.

Sytuacja jest „katastrofalna” dla pacjentów, przesiedleńców i opiekunów w szpitalu Al-Shifa

Witamy w transmisji na żywo o wojnie między Izraelem a Hamasem. Czterdziestego trzeciego dnia konfliktu w centrum uwagi znalazł się szpital Al-Shifa.

Jej dyrektor, dr Muhammad Abu Salmiya, powiedział, że sytuacja jest „katastrofalna” dla pacjentów, przesiedleńców i opiekunów, którzy są tam stłoczeni bez prądu, „bez wody i jedzenia”.

Ze swojej strony armia izraelska, której czołgi nadal otaczają szpital podczas walki z szaleństwem w innych częściach miasta Gaza, wskazała, że ​​w dalszym ciągu przeszukuje ogromny kompleks mieszkalny, który według niego jest kryjówką Hamasu, specjalnie zainstalowaną w sieć tuneli. .