Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Istnieje pilna potrzeba poprawy sytuacji humanitarnej” w Gazie, nalegał Olaf Scholz Benjaminowi Netanjahu

„Istnieje pilna potrzeba poprawy sytuacji humanitarnej” w Gazie, nalegał Olaf Scholz Benjaminowi Netanjahu

Tam „Pilna potrzeba poprawy sytuacji humanitarnej” W Strefie Gazy kanclerz Niemiec Olaf Scholz ogłosił w sobotę 18 listopada podczas rozmowy telefonicznej z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu. Mieszkańcy Strefy Gazy borykają się z… „W bezpośrednim niebezpieczeństwie głodu”Ze swojej strony Światowy Program Żywnościowy ONZ ostrzegł. „Nie prosimy o Księżyc. Prosimy o podstawowe środki niezbędne do zaspokojenia podstawowych potrzeb ludności cywilnej i zatrzymania przebiegu tego kryzysu.”Szef operacji humanitarnych ONZ Martin Griffiths zaprotestował podczas interwencji wideo w Nowym Jorku. Śledźcie naszą transmisję na żywo.

Rząd Hamasu ogłasza nową liczbę ofiar śmiertelnych wynoszącą 12 300 osób. Rząd Hamasu ogłosił w sobotę, że od rozpoczęcia wojny 7 października w izraelskich bombardowaniach Strefy Gazy zginęło 12 300 Palestyńczyków. Rząd wyjaśnił, że wśród odnotowanych dotychczas zgonów jest ponad 5000 dzieci i 3300 kobiet. Żadne źródło ani zdjęcie na stronie nie może potwierdzić tej oceny, do której należy podchodzić ostrożnie.

Stan chaosu wokół szpitala Al-Shifa w Gazie. Agence France-Presse poinformowała, że ​​w sobotę setki osób opuściły pieszo szpital Al-Shifa w Gazie. Czwarty dzień z rzędu izraelskie siły okupacyjne kontynuują szturm na ten szpital. Jednakże, „120 rannych” Ministerstwo Zdrowia Hamasu ogłosiło, że wcześniaki nadal tam są. Dodali, że lekarze pozostali w szpitalu, aby opiekować się pacjentami. Ze swojej strony armia izraelska twierdzi, że nie wydała żadnego nakazu ewakuacji, ale tak zrobiła „Odpowiedź została udzielona” Od dyrektora szpitala. Izrael uważa, że ​​Hamas, który kontroluje władzę w Gazie, wykorzystuje tę instytucję jako bazę wojskową.

W nalocie na szpital zginęło 26 osób Do nalotu doszło w dzielnicy Al-Hamd. Dyrektor szpitala Nassera w mieście Khan Yunis w środkowej Strefie Gazy ogłosił dzisiaj, w sobotę, że 26 osób zginęło w zamachu bombowym na trzy budynki mieszkalne w mieście. Dodał, że w nalocie tym poważnie ranne zostały także 23 osoby.

READ  Ukraina: 18 zabitych w rosyjskim nalocie na centrum handlowe „zbrodnia wojenna” dla Grupy Siedmiu - 28.06.2022 o 06:28

Nowa demonstracja żądająca „zawieszenia broni w Gazie” i uwolnienia zakładników. Partia Socjalistyczna, Francuska Partia Komunistyczna i Europejska Organizacja Środowiska (ekolodzy), a także CGT, FSU i Soliaires demonstrowały w sobotę po południu w Paryżu z okazji „Natychmiastowe zawieszenie broni w Gazie” I „Uwolnij wszystkich zakładników”. Jak twierdzą sygnatariusze komunikatu prasowego „Zniesienie oblężenia Gazy”, „Zakończenie łamania praw człowieka i kolonializmu na Zachodnim Brzegu”, I „Wznowienie procesu pokojowego w celu uznania Państwa Palestyny ​​obok Państwa Izrael”. Inne demonstracje żądające zawieszenia broni w Gazie zaplanowano na sobotnie popołudnie w Annecy, Marsylii, Strasburgu, Lille, Nantes, Rennes, Montpellier, Lyonie i Bordeaux.