Mimo odmowy Europejskiego Związku Piłki Nożnej reprezentanci Polski i Izraela uszanowali minutę ciszy na początku meczu

Pierwsza minuta meczu pomiędzy Polską a Izraelem Espoars nie została rozegrana. AJC Europa Środkowa

Obie drużyny zdecydowały się nie grać pierwszej minuty meczu, aby zastanowić się i wrócić
Uczczenie pamięci ofiar ataku Hamasu w Izraelu 7 października.

Piątek, 17 listopada 2023. Początek meczu eliminacyjnego Euro Espoirs 2025 pomiędzy Polską a Izraelem, który odbędzie się w Łodzi, został wyznaczony… ale zawodnicy obu selekcji nie rozpoczęli jeszcze gry. Wszyscy bez wyjątku pozostają nieruchomi na boisku – większość z rękami założonymi za plecami i patrząc w dół – i decydują się nie grać w pierwszej minucie meczu, aby uczcić ofiary październikowego ataku Hamasu w Izraelu. 7.

Europejski Związek Piłki Nożnej odrzucił minutę ciszy

Inicjatywa ta pojawiła się po tym, jak Europejski Związek Piłki Nożnej odmówił uczczenia minuty ciszy przed rozpoczęciem meczu. Na razie UEFA nie wyjaśniła, dlaczego nie pozwoli na pożądany przez obie delegacje moment refleksji.

Po sześćdziesięciu sekundach hołdu mecz definitywnie się zakończył. Ostatecznie to Polska zwyciężyła (2:1), strzelając w drugiej połowie dwa gole. Izrael zawęził wynik w dogrywce. Dzięki temu zwycięstwu Polacy kontynuują wzorową passę i umacniają pierwsze miejsce w czwartej grupie kwalifikacyjnej.

READ  Josep Guardiola, Iga Świątek, Châteauroux - Paris Saint-Germain bez Messiego, Neymara i Mbappe: grupa wiadomości sportowych 6 stycznia 2023 r.