Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

DNCG w końcu zdecydowało się wybrać OL!

DNCG w końcu zdecydowało się wybrać OL!

We wtorek 28 listopada Olympique Lyonnais rozegrał jeden z najważniejszych meczów sezonu 2023-24. Spotkanie to nie odbyło się na zielonym prostokącie. Tak naprawdę zespół Les Gonesa, który zajmował ostatnie miejsce w Ligue 1 po 13 dniach turnieju (przypis redaktora, późny mecz z Marsylią, który miał zostać rozegrany 6 grudnia), był przewidywalny pod względem finansowym. Od kilku miesięcy francuski klub jest oznaczony tagiem DNCG. 4 lipca policjant finansowy francuskiego futbolu zadał pierwszy cios, regulując płace i rekompensaty transferowe Lyonu.

Reszta zostanie podana po tym ogłoszeniu

Nowy zarząd klubu, który musiał uzasadnić stratę około 50 milionów euro, podjął tę decyzję bardzo źle. Po wahaniu się ze złożeniem odwołania Leon podjął niezbędne kroki. Jednak 18 lipca DNCG potwierdziło swoją decyzję w sprawie odwołania. Wściekły John Textor nie zrozumiał tej decyzji. Jednak on, podobnie jak cały klub, musiał sobie z tym poradzić. Miało to wpływ na okienko transferowe z tanią rekrutacją i manewrami mającymi na celu obejście przepisów, czego dowodem było przybycie Ernesta Nehme, który został kupiony przez Molenbeek (kolejny klub w galaktyce Eagle Football) i wypożyczony do Lyonu.

Do czytania
OL: Kolekcja olimpijska

DNCG wydało swoje orzeczenie

Wszystko to nie pomogło Lyonowi, o czym często przypominał nam Laurent Blanc. Tak naprawdę klub nie wzmocnił się znacząco i stracił kilku kluczowych zawodników (Barcula, Gusto, Lukeba). Ławka Lyonu również została osłabiona po odejściu kilku zawodników pod koniec kontraktów (Dembélé, Aouar itd.). Z trudnego sportowego punktu widzenia drużyna OL z niecierpliwością czekała na 28 listopada. Obecny w stolicy wraz z dyrektorem generalnym OL Groupe Textorem przeprowadzono wywiad z Textorem, który renegocjował długi klubu i znalazł potencjalnego kupca za OL Reign (za który powinien zapłacić 53 mln euro).

DNCG zwróciło się jednak o wyznaczenie terminu, aby uzyskać inne pozycje i dokładniej zbadać akta Leona. Dlatego też odpowiedź francuskiego piłkarskiego policjanta finansowego miała nastąpić we wtorek, 5 grudnia. DNCG i Olympique Lyonnais osiągnęły kompromis. Jeśli pensje i rekompensaty transferowe będą nadzorowane przez francuską policję piłkarską, Olympique Lyonnais będzie mógł wznowić swoją działalność tej zimy. „OL odzyskuje elastyczność budżetową, kierując DNCG z nowym, skorygowanym w górę budżetem. Olympique Lyonnais przyjmuje do wiadomości decyzję DNCG i dziękuje jej za wysłuchanie jej argumentów, które pozwalają jej odzyskać elastyczność budżetową.

„Popierając nowy, poprawiony w górę budżet przedstawiony mu przez Olympique Lyonnais i po prostu prosząc go o jego przestrzeganie, DNCG pozwala klubowi zaprezentować się na korzystnej pozycji przed zimowym okienkiem transferowym, dzięki czemu będzie mógł wzmocnić skład poprzez pozyskanie nowych graczy.” Olympique Lyonnais ogłosił w komunikacie prasowym. Pozytywne wieści dla Olympique Lyonnais, który tej zimy będzie mógł swobodnie poruszać się na rynku transferowym, ale będzie musiał przestrzegać budżetu przedstawionego i zatwierdzonego przez DNCG. Piekielny problem dla Olympique Lyonnais, który naprawdę tego potrzebował.

pub. the
aktualizować