Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Microsoft rozpoznaje autentyczność wycieku


[WINDOWS 11] Firma Microsoft złożyła skargę przeciwko Google w związku z wydaniem zaktualizowanej wersji systemu Windows 11 za pośrednictwem Dysku Google. Dowód pracy.

[Mise à jour le lundi 21 juin 2021 à 12h04] W ostatnich dniach powstała wersja systemu Windows Był rozpowszechniany w Internecie. Ta nieoficjalna zapowiedź, jedna z ostatnich przed ostatecznym wydaniem, była początkowo oferowana do pobrania przez japońską stronę Beebomza pośrednictwem usługi przechowywania online Dysku Google. Kolejny Skarga Microsoft przeciwko GoogleOd tego czasu został wycofany. Dzięki tej akcji Microsoft potwierdza autentyczność kopii.

Jaka jest data premiery systemu Windows 11?

Microsoft ogłosił kontraktKonferencja internetowa 24 czerwca 2021 r. Aby wprowadzić następny krok w systemie Windows. Wydawca podał kilka drobnych wskazówek, które sugerują, że tym razem podniesie zasłonę na Windows 11. Na stronie z ogłoszeniami o wydarzeniu światło na podłodze jest odcięte od okna z logo Windows tylko prostopadle. Przekreślone proste okno nie jest wyświetlane poziomo (patrz tweet poniżej). Wynik: Światło wyraźnie tworzy dwa pasma, przywołując liczbę 11. Kolejna wskazówka: Konferencja rozpocznie się o godzinie 11:00 czasu wschodniego (17:00 czasu wschodniego).

Windows 11 może być drugą rocznicową aktualizacją systemu Windows 2021 (nazwa kodowa: 21:2). Microsoft oficjalnie uruchomił pierwszy dzień (21: 00) 18 maja. ochrzczony Aktualizacja systemu Windows 10 maja 2021, chodzi o mniejszą wersję bez większego rozwoju. Jednocześnie grupa nie wydała od tego czasu nowej wersji beta drugiej aktualizacji 2021 26 maja (Dzieje się tak po tym, jak przeszedł na islam sześć razy z rzędu w ciągu miesiąca). Czy Microsoft chce zatrzymać beta testerów, aby 24 czerwca odegrać element zaskoczenia? Stamtąd, aby tak myśleć, jest tylko jeden krok. Jeśli system Windows 11 jest już kompatybilny z drugą coroczną aktualizacją systemu Windows, prawdopodobnie zostanie wydany we wrześniu lub październiku, kiedy to autorstwo będzie wypuszczane co roku. Według Bloomberga Podgląd nowej edycji pojawi się po wydarzeniu 24 czerwca.

Kolejna wskazówka podana przez grupę, Microsoft natychmiast opublikował na Youtube dokuczanie wideo Zawsze przed jej konferencją 24 czerwca. Używa dźwięków startowych Windows 95, Windows XP i Windows 7. Wszystkie zostały spowolnione do 4000%. Przesłanie jest jasne: grupa zamierza ujawnić resztę historii. Mając na celu przedstawienie nowego pomysłu na wydanie, które zostanie zaprezentowane 24 czerwca: wideo trwa dokładnie 11 minut.

READ  Astronauta Thomas Pesquet wraca w kosmos

Jaka będzie koncepcja Windows 11?

Wideo demonstracyjne rozwoju systemu Windows 11 (kompilacja 21996.1) Opublikowane przez Toma Warrena na Twitterze krawędź (patrz poniżej). Ta nieoficjalna zapowiedź, jedna z ostatnich przed ostatecznym wydaniem, była początkowo oferowana do pobrania przez japońską stronę Beebom Za pośrednictwem usługi przechowywania online Dysku Google. Kolejny Skarga Microsoft przeciwko GoogleOd tego czasu został wycofany. Procedura, która zmierza do ustalenia, że ​​amerykański wydawca potwierdza autentyczność tej kopii.

Pierwsza rzecz, która skacze podczas oglądania tego filmu : Centralny pasek zadań oprócz menu Start, który pojawia się jako pływające okno na środku ekranu. Przesuwa się w lewo podczas otwierania aplikacji. Stary menedżer zadań i panel sterowania nadal tam są. Jeśli chodzi o motyw graficzny systemu operacyjnego, to Znacznie jaśniejszy niż Windows 10, nadal dominuje kolor niebieski. Okna aplikacji są teraz przezroczyste i mają zaokrąglone rogi. Podobnie jak w Windows 10, dostępny jest również ciemny motyw.

Jeśli użytkownik chce wrócić do historycznego środowiska pracy Windows 10, ma możliwość przeniesienia przycisku Start i ikon paska zadań na lewą stronę ekranu, jak pokazano na poniższym zrzucie ekranu, który również opublikował Tom Warren na Świergot.

W menu Start znajdują się przezroczyste ikony aplikacji, które użytkownik może zainstalować zgodnie ze swoimi preferencjami. Na dole listy grupa „Zalecane” grupuje razem ostatnio otwarte aplikacje. Jeśli chodzi o ruchome kafelki, do których jesteśmy przyzwyczajeni w systemie Windows 10, to już ich nie ma. Na pasku zadań zamiast Microsoft News pojawia się przycisk Narzędzia. Daje dostęp do interfejsu, w którym można zintegrować kilka wybranych elementów interfejsu aplikacji, aby uzyskać dostęp do odpowiednich strumieni informacji (wiadomości, pogoda, giełda itp.).

System Windows 11 oferuje możliwość powrotu do ekranu powitalnego w modelu z systemem Windows 10. © Tom Warren

Struktura jest podobna do wariantu Windows 10X, na który ostatnio zarejestrował się Microsoft (Kto miał wyposażyć przyszłe terminale w składany podwójny ekran, przyp)”, według Mary Jo Foley. Według eksperta firmy Microsoft, system Windows 11 zostanie dostarczony partnerom OEM wydawcy w tym lub przyszłym miesiącu w celu zintegrowania z ich przyszłą linią komputerów i tabletów, a następnie rozpowszechniony wśród ogółu społeczeństwa na samodzielna podstawa.

Wersja rozwojowa, z której pochodzi film, wspomina „Windows 11 Pro”, a także „Windows Feature Experience Pack 321.1470.0.3”. Element konstrukcyjny, który Microsoft może wykorzystać do dostarczania i aktualizowania komponentów i aplikacji Windows 11 niezależnie od rdzenia systemu operacyjnego, który pozostanie Windows 10. Również według Mary Jo Foley Microsoft będzie nadal wspierać Windows 10 i planuje go równolegle aktualizować , jak co roku na zasadzie samodzielnej (Aktualizacja 21H2). Jak grupa zobowiązała się po wydaniu, system Windows 10 będzie wspierany do 2025 r. Wiedząc, że dla firm zostanie wprowadzony kanał długoterminowej konserwacji (LTSC), który będzie wspierany do 2030 r.

READ  Apple Keynote: nowy iPad, iMac, AirPods 3 ... spodziewane ogłoszenia

„Nowe oprogramowanie będzie zawierało sposoby łatwiejszego tworzenia połączeń między użytkownikami a społecznościami, które są dla nich ważne” – powiedział rzecznik Microsoftu. Bloomberg. Dla specjalistów firmy Microsoft, Paula Thurrotta i Leo Laporte, tę wizję można przełożyć na integrację usługi Teams w systemie Windows. Ścieżka, która wydaje się być bardziej wiarygodnaTrwają prace nad nową wersją wspólnej komunikacji firmy Microsoft.

Co nowego w systemie Windows 11?

Windows 11 kładzie nacisk na zmiany planowane dla Windows 10X (patrz wyżej). Początkowo przeznaczony do składanych urządzeń peryferyjnych z dwoma ekranami dotykowymi, które mają zostać wydane w 2022 roku, Microsoft w końcu ogłosił rezygnację z tej strategii produktu. W opublikowanym poście EGP 18 maja„Chcesz przyspieszyć integrację technologii 10X z innymi częściami systemu Windows i innymi produktami” — mówi grupa. John Cable, wiceprezes ds. programów obsługi i dostarczania systemu Windows, wyjaśnił: „Część (Od 10x, uwaga redaktora) jest już odzwierciedlone w wersjach beta systemu Windows, na przykład w nowej technologii kontenera aplikacji, którą włączamy do usługi Microsoft Defender Application Guard, a także ulepszonym pisaniu głosowym i nowoczesnej klawiaturze dotykowej z ulepszonym rozmiarem klawiszy, dźwiękami, kolorami i animacjami. “

Jaka będzie rola tych kontenerów oprogramowania? Ich początkowym celem jest uruchamianie oprogramowania Windows starej generacji (Win32), którego wciąż jest sporo, na terminalach ARM, które są lżejsze, mniej energochłonne i często tańszym sprzętem. Tak więc celem Microsoftu będzie wznowienie, we współpracy z producentami partnerskimi, ruchu na rzecz urządzeń klasy podstawowej, zdolnych do konkurowania z Chromebookami. Nowa wersja Teams w przygotowaniu zostanie również zaprojektowana dla tego typu urządzeń o mniejszej pojemności. uznany, Istnieje już wersja Windows 10 dla ARM, ale producenci nie poszli za nimi i nie oferują produktów w tej konfiguracji.

Windows 11: Co zmieniło się dla programistów?

Microsoft pracuje nad rozwiązaniem, które ma na celu pogodzenie technologii aplikacji starej generacji (Win32), która była obecna w Windows 7, z platformą Universal Windows Platform (UWP), która została wprowadzona wraz z Windows 8. Projekt Zjazdu, udostępnia interfejsy API Win32 umożliwiające ponowne wykorzystanie postępów dokonanych w tym trybie w nowoczesnych aplikacjach platformy UWP bez konieczności ponownego kodowania. Ogłoszenie o pracę opublikowane 12 maja w witrynie Microsoft Potwierdza to zamiar grupy, aby zintegrować Project Reunion przy okazji przeprojektowania GUI systemu Windows. .

READ  Co nowego w NBA 2K22? | NBA

Zgodnie z tą strategią system Windows 11 powinien zintegrować nowy sklep z aplikacjami, dixit Zach Bowden w Windows Central. W połączeniu z przeprojektowanym interfejsem graficznym, rynek Powinieneś zobaczyć, że sposób, w jaki jest przedstawiany, ewoluuje. Według Zaca Bowdena, twórcy aplikacji Win32 nie będą już musieli przesyłać swojego oprogramowania jako pakietu MSIX ani korzystać z systemu aktualizacji i platformy zarządzania biznesem firmy Microsoft. Będą również mogli korzystać z zewnętrznych platform handlu elektronicznego w swoich aplikacjach, ale także samodzielnie hostować swoje oprogramowanie i aktualizacje. Sieć dostarczania treści (CDN). Konkluzja: Możemy spodziewać się przeprojektowania Microsoft Store przed oficjalną prezentacją Windows 11 24 czerwca.

Ile będzie kosztować system Windows 11?

Czy użytkownicy Windows 7 i Windows 8 będą mogli bezpłatnie przejść na Windows 11, tak jak miało to miejsce w przypadku Windows 10? Tak sugeruje rozwojowa wersja Windowsa 11, która wyciekła do Internetu na kilka dni przed oficjalną prezentacją nowej wersji systemu operacyjnego przez Microsoft. Strona Deweloperzy XDA Zostało to odkryte w podglądzie w kluczach konfiguracyjnych, które umożliwiają obsługę Windows 7 i Windows 8. Klucze, które w tym przypadku umożliwiają swobodne przejście tych dwóch systemów operacyjnych do Windows 11. Według najnowszego badania NetMarketShare z października W 2020 r. nadal uważa się, że Windows 7 jest instalowany na 20,41% komputerów na całym świecie. Dopiero okaże się, jakie są minimalne wymagania sprzętowe do uruchomienia nowej wersji.

Zgodnie z Windows 10, Windows 11 powinien być oferowany w formie aktualizacji dla posiadaczy terminali Windows. Jedynym wymaganiem jest posiadanie urządzenia z systemem Windows 10 z niezbędnymi funkcjami. Microsoft może również zapewnić Asystent aktualizacji To samo dotyczy systemu Windows 10 dla użytkowników systemu Windows 7. Wreszcie, system Windows 11 musi być dostępny do pobrania w postaci obrazu ISO, który umożliwia instalację z zewnętrznego nośnika (CD, DVD lub klucz USB).