Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Michel Der Zakarian (Montpellier): „Ludzie z Lille nas duszą”

Czy możesz nam przekazać jakąś wiadomość o Pedro Mendesie, który po pojedynku z Bambą (51.) został na noszach?
Nie mogę powiedzieć więcej, boli go kolano po zablokowaniu stopy, poczuł silny ból. Egzaminy odbędą się jutro lub pojutrze. To nigdy nie jest dobry znak, gdy gracz krzyczy z bólu i płacze, czuje, że to niebezpieczne.

Czy żałujesz tego późnego korektora LOSC?
Zagraliśmy bardzo dobry pierwszy mecz, z dobrą kontrolą, wygraliśmy wiele pojedynków i strzeliliśmy dobrego gola, dobrym ruchem i świetnym zakończeniem. Inną sprawę można było załatwić lepiej. Potem Lille przyspieszyło, dusiło nas, fale nadchodziły bez przerwy, oddali dużo strzałów na bramkę, ale Jonas zagrał świetną grę. Musimy lepiej bronić się na bramce, dużo zostawiamy (Louise Araujo), musimy się z tego szybciej wydostać. To była kradzież w drugiej połowie, ale nie mam nic przeciwko wygraniu napadu. Ten remis przybliża nas do piątego miejsca, ponieważ pozostali jeszcze nie grali i muszą wygrać swoje mecze.

Co myślisz o występie Lille i czy myślisz, że mogą zdobyć tytuł?
Lille zasługuje dziś na pierwsze miejsce, mają bardzo dobrych zawodników. Jeśli chodzi o tytuł, Paryż również ma bardzo napięty harmonogram i nie ma prawa popełniać błędów, nie dlatego, że to Paryż nie może utknąć. Mam nadzieję, że są bohaterami i będę szczęśliwy Kristoff (Galtaire). „