Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Miasto Ho Chi Minh ciężko pracuje, aby przyciągnąć więcej zagranicznych turystów

Miasto Ho Chi Minh ciężko pracuje, aby przyciągnąć więcej zagranicznych turystów

Miasto Ho Chi Minh ciężko pracuje, aby przyciągnąć więcej zagranicznych turystów

Turystów zagranicznych coraz bardziej przyciąga Ho Chi Minh City, gdzie podczas fascynujących wycieczek mogą odkrywać dynamiczną mieszankę kultur.

>> Turystyka międzynarodowa odzyskuje swą witalność

>> Gwałtowny wzrost liczby turystów zagranicznych w Hanoi w ciągu dziewięciu miesięcy

Spośród 25 milionów turystów, które miasto odwiedziło w okresie od stycznia do sierpnia, było prawie 3 miliony obcokrajowców, co oznacza wzrost o 105,2% rok do roku. Lokalne atrakcje turystyczne, takie jak targ Ben Thanh, poczta główna w Sajgonie i Muzeum Pozostałości Wojennych, cieszyły się dużą popularnością wśród odwiedzających.

Zuzanna Hennel i Claudia Witkowska z Polski stwierdziły, że były pod wrażeniem przygotowanej przez Vietluxtour trasy koncertowej „Biêt dông Saigon”, podczas której lepiej poznały wojnę w Wietnamie, a także historie o bohaterach Sajgonu.

Zagraniczni turyści w Ho Chi Minh City.
Zdjęcie: VNA/CVN

Allan Andersen z Danii, który odwiedza Ho Chi Minh City po raz czwarty w ciągu dziesięciu lat, powiedział, że chce cieszyć się spacerami po ulicach oraz lokalnymi potrawami, takimi jak kawa. pho (zupa z makaronem) i Buu ciasto (Makaron wołowy), a ich cena jest rozsądna – stwierdził, dodając, że miejscowi są przyjaźni i potrafią porozumiewać się po angielsku.

Miasto Ho Chi Minh oferuje szereg atrakcji rekreacyjnych, atrakcji turystycznych i obiektów handlowych i jest atrakcyjnym miejscem dla chińskich turystów. Według zastępcy dyrektora Miejskiego Departamentu Turystyki, Bui Thi Ngoc Hue, w ciągu pierwszych ośmiu miesięcy roku miasto odwiedziło około 200 000 chińskich turystów.

W ostatnich latach miasto przeprowadziło szereg działań w zakresie promocji turystyki, aby przyciągnąć więcej turystów, z których najbardziej godnym uwagi jest 17H Międzynarodowe Targi Turystyczne w Ho Chi Minh City 2023 (ITE HCMC 2023) na początku września.

READ  W Orleanie CO'Met by Populous

W trzydniowym wydarzeniu wzięło udział 199 kupców z 42 krajów i regionów reprezentujących główne rynki turystyczne Wietnamu, w tym Japonię, Republikę Korei, Chiny, Polskę, Stany Zjednoczone, Francję, Malezję i Nową Zelandię.

Według dyrektora ds. marketingu firmy Vietravel, Nguyena Nguyeta Van Khanha, wielu klientów przybyło na targi, które odbywały się w szczycie sezonu turystycznego, aby kupić promocyjne przejazdy.

Dyrektor wydziału turystyki gminy, Nguyen Thi Anh Hoa, powiedziała, że ​​aby przyciągnąć więcej turystów, miasto przeanalizuje rynek w celu rozwoju swojej marki turystycznej, wzmacniając jednocześnie kampanie komunikacyjne w celu szerzenia swojego wizerunku w kraju i za granicą.

Sztuka/całun